Audiofilskie perypetie.

Zaczęty przez Piterski, Październik 14, 2019, 17:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Cytat: paul_67 w Listopad 17, 2019, 21:38a wydanie nie ma tu znaczenia.
Co do tej tezy to od razu ją Ci obalę. Pierwsze tłoczenie tej płyty z epoki, a współczesne to nie są te same płyty.
Pierwsza jest dużo jaśniejsza z chudym basem, kolejne wznowienia były coraz gorsze. Zaś to nowe tłoczenie to też nowy mastering samego autora.
Jeśli więc wszystkie jego płyty te z lat 80-tych były tak nagrane to po nowych tłoczeniach można się spodziewać bardzo dużej poprawy jeśli chodzi o jakość i realizacje materiału.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

paul_67

Cytat: Piterski w Listopad 17, 2019, 22:30Co do tej tezy to od razu ją Ci obalę.
Nie obaliłeś.To o czym piszę pozostało.Chyba żeby zrobić nowy mix, ale to byłyby już zupełnie inne utwory z za dużą ingerencją w oryginał.

kefas

Piotrze a Wielki Szu dobrze brzmi?

Piterski

Największa porażka GAD to 007 zgłoś się.
Wielki Szu nie odstaje jakością od pozostałych płyt jakie od nich kupiłem, wiadomo to nie jest stricte pastelowe granie bo to muzyka z dużą dawką instrumentów elektronicznych. Jakościowo nie mam jej jednak nic do zarzucenia.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Cytat: paul_67 w Listopad 17, 2019, 22:37Nie obaliłeś.To o czym piszę pozostało.
Czyli twoje zarzuty dotyczą tego, że Ci te płyty nie leżą, a nie że są złe.
Opisałeś to jednak tak jak by były do luftu jakościowo, a tak nie jest.
Brzmią też inaczej niż stare bo są (na pewno pierwsza) od nowa zremasterowane.

Żeby nie było ja wole kupować stare tłoczenia ale w tym przypadku to nie ma sensu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kefas


paul_67

Byłoby nieźle, bo jakiś potencjał jest (szczególnie w bardziej nastrojowych kompozycjach), ale w tych "przebojowych" słyszę tylko ćwir,ćwir,ćwir ...:)

wiki

Cytat: paul_67 w Listopad 17, 2019, 20:23
Cytat: wiki w Listopad 17, 2019, 20:20paul_67, dzięki za Twoje odczucia....
Taki dystans mi się włączył....
Dystans do mnie czy do muzyki, o której obecnie piszemy?:)
Do muzyki... :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

kefas

Jeśli chodzi o muzykę Bilińskiego to podobnie jak Paul_67 w tamtych latach traktowałem go jak polskiego Jean Michel... tyle, że w tedy byłem odwrotnie niż Paul_67 zafascynowany jego muzyką. Zafascynowany ale raczej odosobniony. Po latach gdy z sentymentu kupiłem Ogród Króla z epoki już takiego entuzjazmu nie odczuwałem. Teraz przy okazji reedycji postanowiłem jej jeszcze raz posłuchać i co? I znowu mi się podoba ale mając płytę z tamtych lat czy chciałbym kupić reedycję? Puki co się waham bo mam plany na zakup innych a portfel pusty się robi. Idą święta.

Piterski

Jeśli Ci się podoba ta z epoki to ten konkretny tytuł jest zrobiony bardziej audiofilsko. Biliński poprawił w nim bas właśnie, w stosunku do pierwszego tłoczenia, co wpływa na ogólny odbiór przekazu. O późniejszych tłoczeniach i wydaniach tego albumu się entuzjastycznie nie wypowiadał bo mieszał przy nich słuchając tego na Altusach i wyniki, jego zdaniem, były jeszcze gorsze.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kefas

No to mam ,,Plus'' na priorytet zakupowy tej płyty przed innymi. Może właśnie tę zażyczę sobie na prezent świąteczny, tylko czy jeszcze płyta jest w sprzedaży? Muszę poszukać.  :np:

paul_67

Cieszę się,że nie zostałem zlinczowany za moje wrażenia dotyczące omawianych krążków, szczególnie z początku kariery.Gdy Biliński wydawał swoje pierwsze płyty siedziałem czterema łapami w metalu, chociaż elektroniki też czasami lubiłem sobie posłuchać, ale bardziej odpowiadały mi propozycje Jarre (nie wszystko),Vangelisa,Tangerine Dream czy Tomity.Obecnie jestem bardziej w jazzie :)
Macie rację, gdy nie ćwierka jest OK!

Piterski

Cytat: paul_67 w Listopad 18, 2019, 16:18Cieszę się,że nie zostałem zlinczowany za moje wrażenia dotyczące omawianych krążków,
Ja tylko piszę tak informacyjnie bo trafiłem na tę muzykę przypadkiem. Nikogo nie zamierzam linczować, po prostu dzielę się tym co mi wpadło w ręce.
Słuchając tych płyt czasem mam wrażenie, że Biliński podłapuje motywy od Jarra właśnie. Mam kilka albumów J.M.J. i lubię ich słuchać. Nie wiem jak będzie z kolejnymi płytami Bilińskiego, ale tu jest ok. Tak naprawdę to nie znam jego twórczości, wcześniej go nie słuchałem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Cytat: merlin1973 w Listopad 17, 2019, 20:15Pierwsze 4 :) bo z lat 80tych. 
Nie mogłoby być inaczej :).

Biliński obił mi się kiedyś o uszy, nie urzekł. Teraz tak napolecaliście, że nie wiem czy nie odsłucham wpierw na Ti, zanim kliknę kup 😃.



Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Zdjęcie zagadka :)
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

A ja wiem , a ja wiem tylko nie powiem  ;) No i jak Piotrze  hula czy nie hula ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Alexander


rudy-102


Old Man Kensey

Takiego Jadisa to z chęcią bym u siebie przytulił... lecz samo nocne zdjęcie rozżarzonych lamp, identyczne widoki mam co wieczór w swojej Jolce :) a nawet jeszcze lepsze, bowiem do aspektów wizualnych dochodzą uroki termiczne i walory brzmieniowe, co pozwala unieść się wprost do muzycznego nieba  ;D
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

miniabyr

Piterski gdzie jesteś ? Wrzucił zdjęcie i przepadł ! No i jak gra ten Jadis ........................no chyba że dźwięk tego wzmaka  cię zabił i dlatego milczysz  ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Therion

#170
Cytat: rudy-102 w Listopad 21, 2019, 08:58




Złoty a skromny.
Piekny..

tylko po cholere ma tę gałę balansu?

I co to za przełącznik tape? Ma pętlę magnetofonową?

Życzę wielu godzin (lat!) z otwartą buzią!



HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

krzysiow122

Witam - balans to bardzo pomocna rzecz, szczególnie gdy kolumny stoją w pokoju nie symetrycznie lub obok są różne powierzchnie odbić fal. Ja gdy tak miałem to często z niego korzystałem ale kiedyś przyszedł mi pomysł aby zamiast niego zrobić drugi potencjometr głośności - czyli każdy kanał miał swój "potek" do głośności i tu nastąpiło ciekawe zjawisko - bardzo znacząco podniosła się jakość dźwięku, czyli wnioskuję, że przynajmniej mój potencjometr balansu znacząco obcinał pasmo.
Pozdrawiam
DIY Klon Sun Audio 2A3/6sn7,  Monobloki DIY SET 300B/6SN7,  kolumny DIY Audio Nirvana Super 10" i CASTLE ISIS; CD  Grundig 8400 MK II,   Lenco L-75 Mod - Nuda Mini, Ad Fontes - Dl 110,  PC audio: HP 5740 Daphile -> DAC PCM 1794 + XMOS U8, RPI4/AlloBoss 1.2

jjacek

"Marek Biliński to taki Jean-Michel Jarre dla ubogich..."  :-X
Pogrzebalem w starociach i jutro poslucham .

ziko369

Cytat: krzysiow122 w Listopad 22, 2019, 16:56
Witam - balans to bardzo pomocna rzecz, szczególnie gdy kolumny stoją w pokoju nie symetrycznie lub obok są różne powierzchnie odbić fal. Ja gdy tak miałem to często z niego korzystałem ale kiedyś przyszedł mi pomysł aby zamiast niego zrobić drugi potencjometr głośności - czyli każdy kanał miał swój "potek" do głośności i tu nastąpiło ciekawe zjawisko - bardzo znacząco podniosła się jakość dźwięku, czyli wnioskuję, że przynajmniej mój potencjometr balansu znacząco obcinał pasmo.
Pozdrawiam

A wystarczy jedną kolumnę o parę centymetrów bliżej postawić...ja tak mam ustawione...i scena dalej jest jak marzenie 😉

Pboczek

Odsłuchałem sobie co nieco, w sukurs przyszło mi też wydawnictwo z rodzaju jakiego nie lubię: Best of, ale do rozeznania twórczości jak znalazł. Posłuchałem również ostatniej płyty "Ogród króla świtu". Jest tam trochę tego "ćwierkania, cykania", "efektowości". Wydaje mi się że można napisać, że Biliński to nasz polski JMJ.
W jego muzyce się nie zakocham, ale też nie uciekałem. Rzeczywiście jest lepiej, kiedy nie "ćwierka".
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite