Spalony Panasonic RX 5150

Zaczęty przez frywolny trucht, Listopad 22, 2019, 15:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Przyszedł z USA. Chciałem go podłączyć do prądu. 3 sekundy brumił ostro, potem PYK i dźwięk skwierczenia. Ale jak? Przecież widać, że to automat, może robić pod różnymi napięciami. Nie widzę żadnych przełączników. Teraz milczy. Ktoś sprzedał minę, czy rzeczywiście nawaliłem?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

A taki ładny był. Amerykański ( japoński).
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Alexander

Cytat: frywolny trucht w Listopad 22, 2019, 15:48Przecież widać, że to automat, może robić pod różnymi napięciami
Że może pracować pod różnymi napięciami to prawdopodobne, lecz nie przełącza ich automatycznie tylko pewnie wewnątrz jest obrotowa zworka i trzeba to zrobić ręcznie.
Najbezpieczniej było odpalać urządzenie na bateriach lub zasilaczu 13V dc

rudy-102

Ja się nie znam, ale spróbowałbym uruchomić go z gniazda DC, albo z baterii. Może walnęło tylko coś na wejściu AC?

rudy-102

Cytat: Alexander w Listopad 22, 2019, 15:59Najbezpieczniej było odpalać urządzenie na bateriach lub zasilaczu 13V dc
Byłeś szybszy. :)

Alexander

Arek niestety był jeszcze szybszy  :(

rudy-102

Cytat: Alexander w Listopad 22, 2019, 15:59
ylko pewnie wewnątrz jest obrotowa zworka i trzeba to zrobić ręcznie.


Wewnątrz nie widzę nic takiego.

Alexander

Może tez być tak, że wymienione są napięcia zasilania wszystkie jakie stosowano w tym modelu, lecz w zależności od regionu sprzedaży instalowano inne trafo zasilające. Na hifiengine będzie pewnie manual i opis "jak to się robi".

rudy-102

#8
Wygląda na to, że tu jest przełącznik zasilania.


frywolny trucht

Można to naprawić w serwisie, czy mam ciągać dawcę? Ciekawe, że wszystkie egzemplarze są z USA.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Naprawić pewnie da się prawie wszystko. Próbowałeś już przełączyć na 230V i sprawdzić co się dzieje? Albo, czy cokolwiek się dzieje? :(

rudy-102

No i sprawdź jak jest po podłączeniu DC. Jeśli na DC działa to albo padł transformator (raczej nie), albo diody w prostowniku. Te można łatwo wymienić.
A jeśli diody wytrzymały i podwójne napięcie poszło dalej to już mogło być gorzej.

wiki

Frywolny.... Taki piękny sprzęt uwaliłeś.... Brrrrrr
No jak mogłeś włączyć bez rozeznania?
Spoko, spoko, ja też pewnie bym nie wytrzymał...  >:D
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Jak się kiedyś - szkoła średnia - takie sprzęty oglądało w katalogach, to każdy go chciał mieć...
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

frywolny trucht

Cytat: wiki w Listopad 22, 2019, 18:31Frywolny.... Taki piękny sprzęt uwaliłeś.... BrrrrrrNo jak mogłeś włączyć bez rozeznania?

Przyjeżdżam z 17-to godzinnej trasy. O drugiej w nocy. Zajęty w innych miejscach, nie zdążyłem mu się bliżej przyjrzeć, a jednak nie wytrzymałem i paczkę otworzyłem :(
Też mi smutno. Jak pisałem wcześniej, ściągnę jakiś zniszczony zewnętrznie egzemplarz i przeszczepię bebechy w serwisie, jeśli uznają, że nie umio naprawić z tego co jest. Nie planuję go wyrzucać. Ma grać, ma błyszczeć.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

Cytat: wiki w Listopad 22, 2019, 18:32to każdy go chciał mieć...
Nieprawda.Ja nigdy nie chciałem )

wiki

Cytat: paul_67 w Listopad 22, 2019, 20:41
Cytat: wiki w Listopad 22, 2019, 18:32to każdy go chciał mieć...
Nieprawda.Ja nigdy nie chciałem )
Naprawdę?

Jak Klaus Mitffoch wydał płytę i kolega z takim (bardzo podobnym) chodził i puszczał muzykę w takiej jakości to każdy chciał mieć....  :P
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

paul_67



dino

Arek - jest duża szansa, ze "poszło" tylko trafo. Zawsze można jakieś dobrać.
Szukaj starych serwisantów z ZURT - oni powinni to spokojnie naprawić. Jak by co to mam niektóre z tranzystorów.

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

frywolny trucht

#22
Ów Panasonic przedstawia sobą poziom zupełnie obcy w PRL-u. Pewnie można było marzyć wtedy o czymś innym, ale jeśli chodzi o magnetofon kasetowy, przenośny było tak chudo z jakością, niezawodnością, możliwościami funkcjonalnymi, że szkoda gadać. Do tego ten tutaj przecież dość podstawowy, a ładny i nie kojarzę niczego co mogło podskoczyć mu w naszym kochanym PRL. Zaawansowane technicznie są tylko dziś droższe. Te z regulacją poziomu nagrywania, systemami redukcji szumu.

p.s. Ile dziś jest na świecie żywych Condorów?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino

Moi znajomi serwisanci ze starych czasów bez problemu takie zabawki robią.  ;)

merlin1973

Cytat: frywolny trucht w Listopad 22, 2019, 22:03nie kojarzę niczego co mogło podskoczyć mu w naszym kochanym PRL..
No podskoczyć to pewnie nie ale było  ;) nie miałem  :'( ale widziałem  :)
https://www.youtube.com/watch?v=a5L1GhQn7rE
Pozdrawiam S.CH.