Pink Floyd-ostatnia inkarnacja

Zaczęty przez jamówię, Listopad 09, 2016, 18:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

Grzegorz

Kupiłem wczoraj ,przesłuchałem dzisiaj The Wall,Jestem mega zadowolony,jak tak brzmią wszystkie do tej pory mastery z 2016 roku to trzeba będzie sięgnąć głębiej do kieszeni i drogą kupna nabyć.A przy okazji może ktoś ma,słuchał i napisze jak brzmi Roger Waters The Wall 3LP 180G....

krzysiek

Cytat: rudy-102 w Listopad 10, 2016, 07:20Meddle w oryginale brzmiało ciężko i ciemno.

:-o
a jaki to oryginał?
właśnie słucham anglika A-7 B-6 HTM i gra fe-no-me-nal-nie
ostatnia rzecz, jaką można powiedzieć, to że gra ciemno

może jest ktoś z 3miasta, kto ma nowe reedycje, możemy zrobić spotkanie i porównać ;)
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

jamówię

A ja miałem epokowe Meddle i grało gorzej niż najnowsza wersja no i co?nie ma reguł. Może się okazać,że na innym sprzęcie Twój anglik polegnie,bywa :)

krzysiek

oczywiście nie upieram się, jest to możliwe

jeśli nowa gra lepiej, niż ta z epoki - to musi być naprawdę coś - chętnie posłucham
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

elem

blackholesun, dawaj namiar na PW, w poniedziałek Ci wyślę do testów :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102

Cytat: Grzegorz w Listopad 12, 2016, 16:01A przy okazji może ktoś ma,słuchał i napisze jak brzmi Roger Waters The Wall 3LP
Brzmi poprawnie. Bez zachwytów, ale jak na koncert całkiem dobrze.
Chociaż ...
Córka myślała, że ten odrzutowiec przelatuje nad naszym domem :).
Warto mieć.

rudy-102

"Obscured by Clouds" brzmi strasznie sucho.

tatachabera

Cytat: rudy-102 w Listopad 16, 2016, 17:30"Obscured by Clouds" brzmi strasznie sucho.

Jeśli chodzi o ostatnie wydanie to nie zauważyłem suchości tym bardziej strasznej. Chyba mamy dwa różne remastery  :o
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Wireless

Cytat: tatachabera w Listopad 16, 2016, 18:34
Cytat: rudy-102 w Listopad 16, 2016, 17:30"Obscured by Clouds" brzmi strasznie sucho.

Jeśli chodzi o ostatnie wydanie to nie zauważyłem suchości tym bardziej strasznej. Chyba mamy dwa różne remastery  :o

Dwie różne wkładki, dwa różne ramiona, dwa różne preampy, ampy, zestawy głośnikowe i okablowanie. I - co dla jednego dobre, dla drugiego takie sobie. Tak to już, niestety, jest :)
Pozdrawiam, Wireless

tatachabera

Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

jamówię

Rudy ma chyba inne remastery niż wszyscy ;D ;D ;D

rudy-102

Cytat: jamówię w Listopad 16, 2016, 18:55
Rudy ma chyba inne remastery niż wszyscy ;D ;D ;D
Śmiejcie się. Jutro przyjdzie "Animals" to zobaczymy.

elem

Czekamy, już mamy :)  Gra ok. Z tego co pamietam, to oryginał tez brzmiał odrobine ciemniej w stosunku do poprzednich płyt. Poligrafia podobnie jak na Medlle, przedobrzyli z kontrastem.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102

Cytat: jamówię w Listopad 16, 2016, 18:55Rudy ma chyba inne remastery niż wszyscy
Może. Elem wspominał coś o tłoczeniach amerykańskich i europejskich. Może porównamy numery z deadwax`a?

rudy-102

Cytat: elem w Listopad 18, 2016, 22:59Poligrafia podobnie jak na Medlle, przedobrzyli z kontrastem.
Z kontrastem przedobrzyli chyba we wszystkich :(

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102


rudy-102

Płyta (Animals) doszła dzisiaj. Spróbowałem słuchać. Niestety nie dało się do końca.
Mam nadzieję, że to wina tylko tego jedynego egzemplarza. Płyta przyszła tak porysowana że aż strach. Zastanawiałem się przez chwilę, czy w ogóle ją położyć na talerz. Przez pierwszą stronę jakoś przeszedłem mimo potężnej smażalni, na drugiej jest jeszcze gorzej. Oprócz smażenia są mocne trzaski/pyknięcia. Po 10 sekundach Sheep igła zaczęła pryeskakiwać w miejscu.

GNIOT !  Jestem wk...iony. W poniedziałek wysyłam z powrotem do jotpecu razem z "Obscured by Clouds" - ta ma straszną falę.
Wychodzi na to że mam pecha :( .

Eternal Seeker

A u mnie plik "przeskakuje" tj. zacina się a nie mam kopii zapasowej ,to też chyba pech ? :-)
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

Wireless

Cytat: rudy-102 w Listopad 19, 2016, 15:38
Płyta (Animals) doszła dzisiaj. Spróbowałem słuchać. Niestety nie dało się do końca.
Mam nadzieję, że to wina tylko tego jedynego egzemplarza. Płyta przyszła tak porysowana że aż strach. Zastanawiałem się przez chwilę, czy w ogóle ją położyć na talerz. Przez pierwszą stronę jakoś przeszedłem mimo potężnej smażalni, na drugiej jest jeszcze gorzej. Oprócz smażenia są mocne trzaski/pyknięcia. Po 10 sekundach Sheep igła zaczęła pryeskakiwać w miejscu.

GNIOT !  Jestem wk...iony. W poniedziałek wysyłam z powrotem do jotpecu razem z "Obscured by Clouds" - ta ma straszną falę.
Wychodzi na to że mam pecha :( .

Ja sobie, po paru takich "wypadkach" z JPC dałem zupełnie spokój. Szkoda, ale nie mam ochoty na wysyłanie/odsyłanie i tym podobne zabawy, a ze 3 razy pod rząd zdarzyły mi się pokracznie wręcz krzywe płyty. Z Amazonu jest OK, nota bene, póki co. A z Elemazonu najlepiej :)
Pozdrawiam, Wireless

jamówię

Cytat: Wireless w Listopad 19, 2016, 17:36
Cytat: rudy-102 w Listopad 19, 2016, 15:38
A z Elemazonu najlepiej :)



Otóż to.U Tomka płyty kupuje się komfortowo.Ze wszystkich nabytych,tylko Trzaskowski mi smażył. Bezproblemowa wymiana,zakończona 3 flaszkami wina i wyjazdem następnego dnia :)

Wireless

No - jak 3 butelki wina, to komfortowo się kupuje, ale odsłuchy następnego dnia bólem głowy utrudnione nieco :)

Pozdrawiam, Wireless

jamówię


rudy-102

Cytat: Wireless w Listopad 19, 2016, 17:36
Ja sobie, po paru takich "wypadkach" z JPC dałem zupełnie spokój.
Nie sądzę żeby to była wina jpc. Płyty były oryginalnie zafoliowane, a ta z falą przyszła w paczce z kilkoma innymi i te były OK. Według mnie to wina tłoczni.
Cytat: Wireless w Listopad 19, 2016, 17:36A z Elemazonu najlepiej :)
Też bym tam częściej zamawiał, ale ja się sam kilkanaście lat temu deportowałem za granicę - taki przezorny jestem ;) - i na zwykłe zamówienia to jpc jest mi najbliżej.

elem

OMG, Michał!  Właśnie dostałem kilka PW , że koledzy mają płyty do wymiany  :o  A wcześniej pisali, że grają ok  ;D

Zapuszczę dziś Animals, obadamy.

Rudy, może chcesz odebrać u rodziny?  ;D Wpadasz na Święta do heimatu? 
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe