Knosti- ręczna myjka do winyli

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 31, 2014, 12:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

paul_67

Mój też już jest szczelny, ale czas się brać za zrobienie myjki z odkurzaczem:)

kangie

Myjka z odkurzaczem - obowiazkowo!  8)

paul_67

I tego się trzymajmy, reszta to tylko półśrodki (moim zdaniem).

kangie

Pawel, moim zdaniem (i zdaniem kilku moich kumpli uzywajacych Okki Nokki, Nitty Gritty i Clearaudio) moj zacisk ma jedna przewage nad ich myjkami, a mianowicie chroni label i umozliwa odmoczenie brudu w trudnych do umycia plytach. Chyba ze masz myjke ultradzwiekowa.

stary audiofil

Cytat: kangie w Maj 27, 2015, 17:21
Z Twojej wypowiedzi tak nie wynika. Wyszlo jako prawda objawiona. Warto dopisac "moim zdaniem".
Przykro mi, ze nie jestes zadowolony. Troche pracowalem nad tym.

A w Urzędzie patentowym byłeś?

kangie

Cytat: stary audiofil w Maj 27, 2015, 21:21
Cytat: kangie w Maj 27, 2015, 17:21
Z Twojej wypowiedzi tak nie wynika. Wyszlo jako prawda objawiona. Warto dopisac "moim zdaniem".
Przykro mi, ze nie jestes zadowolony. Troche pracowalem nad tym.
A w Urzędzie patentowym byłeś?

Ja tam przecież pracuję :D ;)

paul_67

Pytanie dla tych którzy myli płyty z niebieskimi labelami Muzy - czy one też farbują jak czerwone?

gratefullde

Cytat: paul_67 w Czerwiec 19, 2015, 18:43
Pytanie dla tych którzy myli płyty z niebieskimi labelami Muzy - czy one też farbują jak czerwone?

Nie do końca. Farbują jak niebieskie :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

paul_67

Dobrze,że chociaż czarne nie farbują jak.... czarne.

GregWatson

Ostatnio myłem Grechutę - Korowód oraz dwie Niemena. Pozostają prawie niewidoczne ślady zetknięcia ale nie tak jak na czerwonych gdzie są odbarwienia i zacieki. Śmiało możesz jechać.
Trochę tego i trochę tamtego też.

paul_67


Staszek60

Za kilka dni przyjdzie do mnie ta myjka. I wtedy będę miał zabawę z umyciem swoich płyt😀. Do jakiego poziomu wlewa się płyn ?
Jedna uwaga Panowie: piszecie że można skorzystać z płynów do mycia np. Ludwik . Czy neatrylizujecie potem /przez płukanie/ płytę?  Jeżeli nie to błąd. Umyjcie wodą z płynem szklankę i odstawcie ją do wyschnięcia ... I zobaczcie ją potem.
Ja wypróbuję jeden sposób: płyn Knosti w 50% woda zdemoralizowana 😉 w 50%  a potem następne mycie w wodzie jak wyżej z dodatkiem środka RZ 150 / do gruntownego mycia wykładzin PVC o PH 12 /. A na koniec płytę pod bieżącą wodę celem zneutralizowania płynu
Co o tym sądzicie ????

paul_67

Płynu wlewa się poniżej poziomu labela.Póki co najlepiej sprawdza się tzw.mikstura forumowa.Oryginalny Knosti pozostawia w rowkach osad, który potem zasyfia igłę.Nie myj płyt pod bieżącą wodą!

GregWatson

Mam KNOSTI już jakieś ze dwa lata i umyłem nią ok 500 płyt. Robiłem różne eksperymenty z płynem ponieważ sam płyn KNOSTI pozostawia za sobą syf który później wygarnia igła i jest tego dosyć sporo.

Po wielu próbach opracowałem następujący system:

- mycie wstępne w płynie KNOSTI ok 15 - 20 ruchów w prawo i tyle samo w lewo,
- mycie zasadnicze w płynie KNOSTI ok 15 - 20 ruchów w prawo i tyle samo w lewo
do obu myć wykorzystuję płyn KNOSTI ale z dwóch różnych pojemników (pierwszy z opisem 1 - jako mycie wstępne oraz drugi z opisem 2 jako mycie zasadnicze) czyli mam dwa pojemniki z płynami przygotowanymi do mycia,
- mycie (płukanie) w wodzie demineralizowanej, którą wykorzystuję tylko raz i później idzie do zlewu.

Po takim myciu płyty są dokładnie umyte nie posiadają powierzchniowych ładunków elektrostatycznych i wypłukane są wszystkie syfy po płynie KNOSTI. Płyta wręcz idealna do słuchania.

Dokupiłem drugą suszarkę i w sumie jednorazowo piorę 16 płyt. Sączki zawarte w zestawie nie nadają się zbytnio do odfiltrowywania brudnych płynów. Ja wykorzystuje podwójne filtry do kawy (wkładam jeden w drugi i jest super). Płyn KNOSTI najlepiej wybrać z zasobnika strzykawką - nie rozlewa się i spokojnie można dozować do pojemnika odfiltrującego.
Do pojemnika nalewamy płyn KNOSTI do wysokości na jakiej kończą się szczotki. Przelanie płynu spowoduje rozlewanie się go podczas kręcenia.

Warto też przy okazji np starszych płyt wymienić koszulki. Jest tu temat o nich więc można sobie poczytać jakie i gdzie kupić.

Miłego kręcenia. :) :) :)


1 l płynu powinien wystarczyć na umycie ok 50 - 70 płyt.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Staszek60

Dzięki za odpowiedzi.Mam pytanie dotyczące płukania : po umyciu płyty  odkładam ją na suszarkę. Myję komplet płyt jaka się zmieści na suszarce a potem je "neutralizuję" w wodzie zdemineralizowanej . Tyle tylko ze pierwsze płyty zdążą już chyba przeschnąć ...... . Czy muszę już kupić 2 urządzenie ????

GregWatson

Nie, ja zostawiam w zasadzie na kilkanaście - kilkadziesiąt minut po każdym myciu prawie do całkowitego wyschnięcia (odparowania).
Warto natomiast kupić od razu dwa litry płynu KNOSTI bo jedna porcja do myjki to ok 0,5 litra. Zresztą wszystko zależy od techniki mycia.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Wygryz

A czy ktoś z Was stosował płyn L'Art du Son z myjką knosti? Zastanawiam się czy po nim także warto jeszcze raz płyty dejonizować wodą zdemineralizowaną.

Zastanawia  mnie także jakie proporcje płynu wykorzystujecie i z jaką wodą destylowaną go mieszacie. Wyczytałem gdzieś, że woda powinna być destylowana dwu lub czterokrotnie i dejonizowana.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Cytat: frywolny trucht w Grudzień 18, 2015, 15:46Nowa wersja. Z korbką

Straciła swój pierwotny urok. Za chwile silniczek tak zamontują ;) Ewolucja :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

paul_67

I co z tego, skoro użytkowanie Knosti to czysty masochizm :)

gratefullde

Cytat: paul_67 w Grudzień 18, 2015, 16:14I co z tego, skoro użytkowanie Knosti to czysty masochizm

Człowiek też przeszedł ewolucję. Zastanawiam się czy to było właściwe ;)

Masz rację, Knosti to gniot, Knosti z korbką to korbogniot ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

paul_67

Dopiero to w pełni zrozumiałem po złożeniu swojej myjki.

gratefullde

Cytat: paul_67 w Grudzień 18, 2015, 16:21Dopiero to w pełni zrozumiałem po złożeniu swojej myjki.


Prawda? Jaka ulga :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

paul_67

Wielka ulga i co najważniejsze ręce nie bolą od kręcenia i nie marnuję czasu na suszenie :)