Knosti- ręczna myjka do winyli

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 31, 2014, 12:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

masza

frywolny, ale to jest uzależnione od płynu a nie od myjki :)
Do płynu myjącego wystarczy dodać odrobinę płynu do płukania (antystatyczny do tkanin syntetycznych) i zamierzony cel masz osiągnięty.
Co ma do tego myjnia? A?

frywolny trucht

Ujmijmy to tak. Płyn Knosti jest najlepszy pod względem usuwania ładunków. Polewam nim podczas mycia  z użyciem Okki Nokki, ale też widzę, że kąpiel w  wanience tym płynie była skuteczniejsza. Znacząco skuteczniejsza. Tylko tyle.
Tak mi wychodzi z moich zabaw. Dalej już same wady systemu Knosti, ale tej jednej zalety nie można mu ująć.

gratefullde

No bo jak by to ująć :) O, masza dobrze napisał: to płyn jest odpowiedzialny. Tak w kwestii elektrostatyki jak i mycia. Dobry płyn rozpuści w rowkach płyty cały syf i poradzi sobie z ładunkami jak i da się odessac nie pozostawiając po sobie śladu :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

A w ogóle to trzeba by zrobić test płynów :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kangie

Cytat: gratefullde w Luty 10, 2015, 11:30
I nie daje tu nic długotrwałe  i intensywne moczenie. Acha, i skrobanie szczotką po rowkach to też nie tędy droga (...)
Jestem innego zdania. Na brudne i zapyziale plyty mam skuteczna metode. Zacisk na label i moczenie w roztworze w misce. I mycie pedzlem kozim na dwie miski. Brud i tluszcz w rowku zostaje zmiekczony i rozpuszczony. Sprawdzilem na kilkuset plytach. No i elektrostatyka rewelacyjna, bo plyty kapane, a nie tylko zwilzane. Tutaj czas swoje robi.

No, ale myjka z odsysaniem - trzeba to miec!

stary audiofil

Cytat: masza w Luty 09, 2015, 22:59
Cytat: frywolny trucht w Luty 09, 2015, 22:37Sorka.
Nie mam problemów z elektrostatyką.
Myję płytę przed każdym położeniem na talerz. Zajmuje to 1,5 minuty :)

Ale sie grzebiesz z tym myciem............jestem szybszy

neomammut

Tak? No to na następne spotkanie biorę stoper :D

stary audiofil

Cytat: gratefullde w Luty 10, 2015, 11:55
No bo jak by to ująć :) O, masza dobrze napisał: to płyn jest odpowiedzialny. Tak w kwestii elektrostatyki jak i mycia. Dobry płyn rozpuści w rowkach płyty cały syf i poradzi sobie z ładunkami jak i da się odessac nie pozostawiając po sobie śladu :)


Płyn knosti mocno czuć alkoholem,natomiast płyn firmowy vpi jest bezzapachowy.
Widocznie bezkompromisowo i bezproblemowo-czyli skutecznie wdziera się w rowki i rozpuszcza,a odsysarka
robi swoje do końca.Wiecie ,ze jest dość słyszalna różnica w słuchaniu płyty słuchanej z niewiadomej higieny,
apłyty umytej na myjce vpi.Pojemnik płynu 200ml wystarczy na umycie ok.100 płyt a kosztuje 50 pln.
Jest jeszcze koncentrat-który ma wieksza wydajność,ale nie zgłebiałem tematu na razie idzie druga flaszka
płynu,a płyt mam nie za wiele-po prostu mam te co słucham-około 400 pewnie.
Może dobiję do 500-600 max. .....chyba,że mi sie zmienia gusta.

masza

To sobie literka płynu dorobiłem bo właśnie mi się skończył.

kangie

Cytat: elem w Luty 09, 2015, 22:50W tym wypadku tylko zacisk by Kangie. Jeżeli płyta jest po prostu zakurzona, opalcowana, z brudem w rowkach to namoczenie jej w myjce z odsysaniem, kilkukrotne przejechanie przez szczotki i odessanie brudu jest idealne.
Tomek, próbowałeś myć z tym zaciskiem? Jak się sprawuje? Tylko szczerze: chuynia czy grzybnia? ;)

elem

Oczywiście, to jest lepsze niż Knosti, bo można się kąpać razem z płyta w wannie z ciepłą wodą albo wziąc prysznic z np. Kylie Minogue :) Już mi naprawde wstyd ale kiedyś zrobię fotoreportaż z kąpieli z Twoim patentem.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

kangie

O żeż Ty! Kylie czy Madonny to jeszcze w wannie nie miałem :D Ale mam kilka "nowych" płyt z kolekcji, która odkupiłem od znajomego, to trzeba będzie się wspólnie wykąpać, hehehe

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

jajacek1410

 To powinno być skuteczne. Uszczelka wygląda na zrobioną z dość elastycznej gumy. Cały czas mam tylko obawę o wytrzymałość plastikowego gwintu.
Cena nie zabija. Czasami są bardziej szokujące.
   Trochę mnie to zainspirowało. Spróbuję odlać podobny kształt z silikonu lub kleju polimerowego. Powinno się udać.
  Problem jest jednak w tym, ze w czasie skręcanie obie połówki uchwytu obracają się względem siebie i płyty, przez co wystająca krawędź uszczelki może się szybko zetrzeć lub uszkodzić i rozszczelnić. Warto jednocześnie pomyśleć o zmodyfikowaniu systemu skręcania. Albo zrobić nowy uchwyt a'la kangie.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

stary audiofil

Cytat: jajacek1410 w Maj 26, 2015, 22:51
To powinno być skuteczne. Uszczelka wygląda na zrobioną z dość elastycznej gumy. Cały czas mam tylko obawę o wytrzymałość plastikowego gwintu.
Cena nie zabija. Czasami są bardziej szokujące.
   Trochę mnie to zainspirowało. Spróbuję odlać podobny kształt z silikonu lub kleju polimerowego. Powinno się udać.
  Problem jest jednak w tym, ze w czasie skręcanie obie połówki uchwytu obracają się względem siebie i płyty, przez co wystająca krawędź uszczelki może się szybko zetrzeć lub uszkodzić i rozszczelnić. Warto jednocześnie pomyśleć o zmodyfikowaniu systemu skręcania. Albo zrobić nowy uchwyt a'la kangie.

Wiesz,ze kiedyś śp. mamel kupił myjkę knosti z allegro od sprzedawcy ze Skawiny i była to chińska podróba.
Szczotki  tak jakimś brudem zarosły płyn zaczął ten niby oryginalny plastik rozpuszczać,nawet około 10 płyt
sobie zchrzanił-oddaliśmy mu to z powrotem.
Opakowanie jakieś takie inne jak moje farba bardziej wyblakła.
Jak płyty bardzo brudne się trafiaja to myje wstepnie knosti-mam ja przywieziona z Niemiec.

jajacek1410

Moja jest ok. Pewnie z 500 płyt umyłem i żadnego brudu na szczotkach i rozpuszczonego plastiku.
Kto ją robił, to diabli wiedzą.
Niektórzy rzeczywiście narzekają na brud na szczotkach - teraz tak sobie myślę, że może tam faktycznie nie ma koziego włosia tylko jakaś podróba?
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

paul_67

Cytat: elem w Luty 24, 2015, 13:41Oczywiście, to jest lepsze niż Knosti, bo można się kąpać razem z płyta w wannie z ciepłą wodą albo wziąc prysznic z np. Kylie Minogue :) Już mi naprawde wstyd ale kiedyś zrobię fotoreportaż z kąpieli z Twoim patentem.

Niestety nie jest lepsza od Knosti, to jeszcze większy półśrodek.Niemiecki wynalazek też mnie wkurza bo jest to trochę uciążliwy w obsłudze.Myjka bez odsysania brudu tylko poprawia samopoczucie, ale lepsze takie coś niż nic.

kangie

#94
Warto by napisać, że Twoim zdaniem i Twoj zacisk nie zostal zrobiony przeze mnie :)
Mialem przez kilka miesiecy Knosti i sprzedalem. Wole swoja metode. A mojego zacisku uzywa jakies 12 osob. Wszyscy zadowoleni. Oczywiscie, Pawle, jak najbardziej masz prawo do wlasnego zdania, ale uwagi napisalem powyzej.

paul_67

Jeśli ja to pisze to chyba oczywistym faktem jest,że to moje zdanie.Jest identyczny jak Twój i mi nie pasuje.Nie mam do nikogo o to pretensji ;)

kangie

Z Twojej wypowiedzi tak nie wynika. Wyszlo jako prawda objawiona. Warto dopisac "moim zdaniem".
Przykro mi, ze nie jestes zadowolony. Troche pracowalem nad tym.

kangie

Cytat: paul_67 w Maj 27, 2015, 17:19
Jeśli ja to pisze to chyba oczywistym faktem jest,że to moje zdanie.Jest identyczny jak Twój i mi nie pasuje.Nie mam do nikogo o to pretensji ;)
Identyczny na pewno nie jest. Nie znasz wszystkim moich wymiarow.

paul_67

Cytat: kangie w Maj 27, 2015, 17:23Identyczny na pewno nie jest. Nie znasz wszystkim moich wymiarow
No , na pewno. Strategiczne wymiary są takie same.

kangie

Zeby ocenic moj zacisk, musialbys miec moj zacisk. Inna guma, zapewne o innej twardosci. Moj zacisk jest w 100% szczelny i zadnej plyty nie uszkodzisz. Brak stalowych krazkow inaczej rozkladajacych nacisk na podtoczenia. Sruby pomijam, bo to estetyka i ergonomia.
Zacisk jest w pelni szczelny. I taki byl zamiar mojego projektu.

Ale OK. Rozumiem, ze moja metoda nie spelnia Twoich oczekiwan.