denon dvd 3910

Zaczęty przez kawosz, Wrzesień 10, 2016, 17:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

malg

Ondrej mówił o blokadzie na wypalane
a nie o oryginalnym SACD

gratefullde

Cytat: masza w Wrzesień 21, 2016, 17:41Burr-Brown PCM1796

Dokładnie na PCM 1794. Modele wyższe Denona, np. DVD 5910 miały PCM 1792 o lepszej dynamice ponoć od 1796.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Cytat: malg w Wrzesień 21, 2016, 17:42
Ondrej mówił o blokadzie na wypalane
a nie o oryginalnym SACD

Tu chodzi o SACD-R
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Ja osobiście bym wolał 3930 bo przy okazji bym opędził divxy  ;D bo mam wszystkie rodzinne filmy w avi.
Popytam dokładnie jutro.

gratefullde

Cytat: masza w Wrzesień 21, 2016, 17:53Ja osobiście bym wolał 3930

Tylko, że faktycznie troszkę dysfunkcja z tym brakiem SACD-R. Jest co prawda DVD-A do plików no ale...

Odczekam sobie jeszcze, w sumie nie pali się.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

tatachabera

No i zonk  >:( Niektóre przyciski na froncie dziwnie się zachowują. Co któreś wciśnięcie przycisk szuflady uruchamia funkcję zmiany trybów rozdzielczości. Gdy po raz pierwszy wcisnąłem przycisk "stop" odtwarzacz przeszedł w stan uśpienia. PO kilkukrotnym ( bez napięcia ) wciskaniu tego przycisku już działa ok. Jak zwracam uwagę na wciskanie i ronię to dość konkretnie to nie ma takich niespodzianek.
Styki ?
Mam się bardzo martwić ? Mam nadzieję ze to nic poważnego bo ani mi się śni go oddawać.
Przy użyciu pilota wszystko chodzi bez najmniejszego problemu.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

tatachabera

Jakieś pomysły co może się dziać ?
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

frywolny trucht

Styki do przeczyszczenia zapewne.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rollins

Cytat: tatachabera w Wrzesień 21, 2016, 20:14
Jakieś pomysły co może się dziać ?
Nie znam tego odtwarzacza - ale objaw typowy. Prawdopodobnie do wymiany wszystkie microswitche na płytce czołowej.


vasa

Czy Szanowne Zgromadzenie zechciałoby mnie nieco oświecić?
Ja mało wiem o cyfrze a o video jeszcze mniej :(
Jeżeli wsadzę do tej maszyny normalne CD to mam dźwięk z CD, jeżeli to będzie SACD to dekodowany będzie gęsty plik, jak mi się trafi jakieś DVD-audio to również będzie na gęsto. Ale co będzie jak w szufladzie wyląduje normalne DVD-video (np z przedstawieniem operowym lub koncertem? Jaki plik dźwiekowy będzie dekodowany (w stereo) ?
Podobnie z filmem Blu-ray. Jaki plik odpowiada za ścieżkę dźwiękową w tej technologii?

Przypuszczam że pytania są z gatunku dość podstawowych, ale akurat na tej lekcji nie byłem :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elektroboy

Cytat: kawosz w Wrzesień 21, 2016, 10:50
Cytat: tatachabera w Wrzesień 21, 2016, 10:38Gra to fenomenalnie. Aż trudno uwierzyć że może być lepiej.
Ja pierwszy raz słuchałem go u Ondreja już przerobionego . Nie porównywaliśmy grał po modzie .
no moze nie nieporownywalnie, ale po prostu slyszalnie lepiej :)
co dotyczy wyjsc, dedykowane stereo wyjscie audio jest oczywiscie lepiej zrobione od wyjscia 5 kanalowego dla kina domowego. uzyto lepsze kondensatory (silmic II) oraz bardziej zaawansowany stopien wyjsciowy.
dla tego go zostawilem. zmianiajac cinche na lepsze (cmc) plus zastosowanie pare drobnych sztuiczek gwarantuje perfekcyjny dzwiek.
by uzyskac kolejny poziom dzwieku, z przezdnich kanali (L+R) ktore sa dostepne w ramach  5+1 wyjscia zrobilem nowe wyjscie (para kolejnych cmc cinch) dla zewnetrznej lampizacji. transformatory lundahl podpiete pod dac-a ida do drugiego wyjscia cmc i stamtad przez IC do lampowego preampa.
po prostu pod to wyjscie podpinam swoj lampizacyjny preamp technics su-30 ktory wzmacnia okolo 40mV z lundahla do standardowego poziomu 2V.
czyli teraz moge grac z oryginalnego wyjscia ktore jest zrobione na opampach (plus moj drobny tuning) lub z drugiego wyjcia oraz lampizacji.
lampizowane gra jak dla mnie o klase lepiej ale i opampowe wyjscie, jak sie przekonuja kolejne osoby, jest swietne.
o niebo lepsze od wszystkich innych uniwersalnych playerow ktore testowalem (rozne modele pioneer, marantz, yamaha). no i w ciagu pare ostatnich pobil w moim systemie wedlug mojego ucha top dac-ki typu mytek manhatam, wadia, wlm i pod grajace w trybie slave dac-a bioracego sygnal z denona. moze z jays atomowym zegarem byly by lepsze ale problem polegal na naturalnosci, nie rozdzielczosci dzwieku.
to wlasnie naturalnosc oraz przyjemnosc sluchania jest glowna zaleta denona.
znalesc muzyke w cyfrowo odtwarzanej muzyce jest sztuka, ktora denon swietnie potrafi.
 
tylko pare top odtwarzaczy sie dorownalo.


frywolny trucht

Cytat: vasa w Wrzesień 21, 2016, 21:13Jeżeli wsadzę do tej maszyny normalne CD to mam dźwięk z CD, jeżeli to będzie SACD to dekodowany będzie gęsty plik, jak mi się trafi jakieś DVD-audio to również będzie na gęsto. Ale co będzie jak w szufladzie wyląduje normalne DVD-video (np z przedstawieniem operowym lub koncertem? Jaki plik dźwiękowy będzie dekodowany (w stereo) ?
Podobnie z filmem Blu-ray. Jaki plik odpowiada za ścieżkę dźwiękową w tej technologii?

Wszystko zależy od konfiguracji plików na płycie. Zwykle przed odpaleniem koncertu pojawia się menu ( na telewizorze) i można sobie wybrać którąś ścieżkę dźwiękową. Jeśli nie używasz telewizora, klikając PLAY uruchomiona zostanie domyślna ścieżka. Chyba, że zapisana jest tylko jedna- to się w ogóle nie pogada. Natomiast pliki muzyczne, z jedną ścieżką rozkminia już sam odtwarzacz. On wie, że płyta, która pojawiła się na tacce to np HDCD. A jak nie zna tego formatu, to wie, że nie zagra :) Pokaże error disc, albo no disc.

Za wikipedią:
"Na krążkach blu-ray obraz filmów można zapisywać w trzech formatach kompresji. Tradycyjny MPEG-2 oferuje niski stopień kompresji zapewniając bardzo dobrą jakość obrazu. MPEG-4 AVC gwarantuje porównywalną jakość obrazu przy dwukrotnie wyższej kompresji. Microsoft promuje format VC-1, znany wcześniej jako Windows Media 9. Dźwięk może zostać zakodowany z użyciem jednego z obowiązkowych kodeków DTS, Dolby Digital i LPCM. Do kodeków opcjonalnych należą: Dolby Digital Plus, DTS-HD High Resolution Audio, Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio.

Można również zapisać audio i wideo w postaci zwykłych plików, w dowolnym formacie."
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tatachabera

Cytat: elektroboy w Wrzesień 22, 2016, 01:43to wlasnie naturalnosc oraz przyjemnosc sluchania jest glowna zaleta denona

Z każdą kolejną słuchaną płytą radość moją jest większa :)
Najlepsze WYWH jakie dotąd słyszałem   8)
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

frywolny trucht

Jak się będę wybierał do Wawki to zostawie u któregoś mojego chinola do potestowania. Jak już jaracie się napędami DVD, to może i mój ( MCD- 204) ma jakąś szansę?  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Maciek, jesteś po odsłuchu?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kawosz

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 22, 2016, 11:35Jak już jaracie się napędami DVD
Napęd jak napęd .  Siłą tego denona są przetworniki . Miałem w domu Coplanda z napędem dvd i on na mnie wrażenia nie zrobił a był sporo droższy .

gratefullde

To chyba czas łyknac tego z alle... ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kawosz

Słuchaliśmy dziś z Maszą Ondrejowego  ;). Mam już też dwie własne płyty SACD-R  ;D i 50 szt czystych za 150 zeta  ;D .

MAC

#119
Cytat: gratefullde w Wrzesień 22, 2016, 16:47
Maciek, jesteś po odsłuchu?

Tak. Brać. Nawet nie trzeba skurkojada lampizować. Gra po własnym analogu bardzo, bardzo fajnie.
A Ty byłeś posłuchać tego 3930? Podobno to jest to samo tylko nie czyta wypalanek.


jamówię

Nie pompujcie tego wątku, bo za tydzień będziecie kupować po dwa koła ;)

MAC

Cichaj tam bo mam pińć w garażu  ;) ;D

gratefullde

Cytat: masza w Wrzesień 22, 2016, 18:14
Cytat: gratefullde w Wrzesień 22, 2016, 16:47
Maciek, jesteś po odsłuchu?

Tak. Brać. Nawet nie trzeba skurkojada lampizować. Gra po własnym analogu bardzo, bardzo fajnie.
A Ty byłeś posłuchać tego 3930? Podobno to jest to samo tylko nie czyta wypalanek.
Kupiłem 3910
[emoji15]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC


gratefullde

Cytat: masza w Wrzesień 22, 2016, 19:54
Tego za 600? :o
Nie, udało mi się coś tańszego znaleźć [emoji14]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9