denon dvd 3910

Zaczęty przez kawosz, Wrzesień 10, 2016, 17:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek41

Dostałem płytkę i stwierdzam, że czyta skopiowane cd.  :) Dalsze eksperymenty na razie zawieszam.  8)

kazan

Cytat: masza w Wrzesień 30, 2016, 19:29
Po wciśnięciu SETUP, Denon przestaje żyć jako urządzenia i przechodzi w tryb sterowania na ekranie TV

Ok. Tylko , że tv nie odbiera żadnego sygnału
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

wojtek41

U mnie pod monitorem komputerowym, działa jak ta lala  :)

MAC

Cytat: kazan w Wrzesień 30, 2016, 20:38Ok. Tylko , że tv nie odbiera żadnego sygnału

Może masz coś namieszane w rozdzielczości?
Spróbuj jak możesz po RGB

MAC

Ruszałeś ten guzior?


MAC

Oba nawet

kawosz

Nie pamiętam którymi . Ale wciskając jednocześnie trzy przyciski restartujesz go do ustawień fabrycznych .

kazan

Próbowałem ustawiać różne rozdzielczości ale to akurat powinno być bez znaczenia , tv przyjmuje wszystko w dół od 1080 . Poza tym po podłączeniu hdmi zalicza zwiechę . Jak pisałem "loading" i zero reakcji . Po restarcie audio działa i miga hdmi + ostatni nastaw rozdziałki
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

MAC


kazan

#584
Dobra , podłączyłem się po Euro ale na hdmi nadal zwiecha . Nie działa ani przedni panel , ani pilot .

Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

kazan

Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

MAC

Na pewno będę 100 x lepsze od tych co są w Denonie.

Ja wziąłem z czystej miedzi.
http://www.modushop.pl/568,gniazdo-rca-cmc-2-szt-805-2-5cu-r-.html

pmcomp

Cytat: kazan w Październik 01, 2016, 04:10
Dobra , podłączyłem się po Euro ale na hdmi nadal zwiecha . Nie działa ani przedni panel , ani pilot .



Najprawdopodobniej masz zwalony transmiter HDMI.

kazan

Cytat: pmcomp w Październik 01, 2016, 11:07
Cytat: kazan w Październik 01, 2016, 04:10
Dobra , podłączyłem się po Euro ale na hdmi nadal zwiecha . Nie działa ani przedni panel , ani pilot .



Najprawdopodobniej masz zwalony transmiter HDMI.


Pewnie tak ale audio działa więc nie będę o to wszczynał wojenki :)
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10


pmcomp

#590
Zajebiście. najlepsze to zdjęcie otwartej, audiofilskiej ... szuflady.
A zdjęcia stopnia wyjściowego na tych lampach ... brak.
I prawie 10 tys złotych.

He, he, he, he. Czysty marketing.

:) .

Upgarde coSt 3500 GBP. I ... sprzedaje za 2 tysie ... funciaków. SZOK !!!  8)

USTAWIAĆ SIĘ DO KOLEJKI PROSZĘ :) . Na pewno jakis czytelnik audiomaniacy.pl się znajdzie ;). Ostatnio temat popoularny był.

pmcomp

Jak się chce to mozna w takim klocku zrobic porządne zasilanie:



Bardzo ładnie zrobiony. Wygląda na to, że do stereo dedykowana analogowa płyta wyjsciowa.

Melepeta

Dotarł dzisiaj Denonik od Kawosza. Dzięki.
Napiszę, jak już posłucham. Na razie tylko chwilę grał.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

rudy-102

Ja też dopiero dziś mogłem sprawdzić jak to gra.
Trochę mam słuch dzisiaj stępiony bo ostatnie dni spędziłem w strasznym zgiełku i dziś jeszcze pół dnia jazdy samochodem. Muszę powiedzieć, że o ścianę mnie nie rzuciło (CD). Gra trochę lepiej od Yamahy. Jest minimalnie więcej szczegółów i trochę więcej powietrza. Tak bardziej analogowo. To było z CD. Potem włożyłem DVD z koncertem Stinga i tu muszę powiedzieć jest obłęd. Masa instrumentów, aż się pogubić można przy takim słuchaniu. Normalny atak.
Potem muszę jeszcze raz poczytać co pisaliście o najlepszych ustawieniach bo na razie po prostu włączyłem i grało.

rudy-102

Podczas słuchania z DVD skubaniec zapamiętuje w którym momencie został zgaszony i podczas następnego startu odtwarza muzykę od tego momentu. Zupełnie jak kaseciak :).

Właśnie wypalam sobie DVD z Peterem Gagrielem - New Blood. Ciekawe czy będzie lepiej niż z winyla.

Melepeta

Posłuchałem jeszcze troszkę. I zgadzam się z rudym. CD ma przyjemną barwę, ale takie trochę zamulone. Do Philipsa CD960 po modyfikacjach dużo brakuje. Jednak muszę to porównać na tych samych interkonektach. Natomiast SACD gra o wiele lepiej. Jest przestrzeń, powietrze, separacja. To tak na szybko.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

kazan

Jak ktoś chce tego Denka to mogę odstąpić swojego . Zaznaczam tylko , że ma prawdopodobnie uwalone hdmi . 
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

rudy-102

#597
-
Cytat: Melepeta w Październik 03, 2016, 21:13CD ma przyjemną barwę, ale takie trochę zamulone.

Mulenia u mnie nie stwierdziłem. Raczej rozjaśnienie dźwięku.

kawosz

Cytat: Melepeta w Październik 03, 2016, 21:13CD ma przyjemną barwę, ale takie trochę zamulone.
W porównaniu do revoxa b226 też jest mniej szczegółowy pisałem o tym na początku wątku . Za to za tą barwę i funkcjonalność ma u mnie dużego plusa . Jest mega fajny . Po modyfikacjach dostaje dużego kopa na plus . Zyskuje szczegółowości i powietrza .
Oczywiście tak jak każdy odtwarzacz żeby dobrze zagrać potrzebuje reszty toru . Jego cena na rynku wtórnym jest relatywnie niska więc można sobie eksperymentować .

Piterski

Cytat: kawosz w Październik 03, 2016, 23:30Po modyfikacjach dostaje dużego kopa na plus .
Udało Ci się go zmodyfikować czy kupiłeś od Ondreja jego egzemplarz?

Jak odbiorę swój to chętnie porównam jak to wypada, mogę w Twoim systemie bo takie porównanie i tak wyjdzie niezależnie od systemu w jakim się je robi.

Cytat: Melepeta w Październik 03, 2016, 21:13
CD ma przyjemną barwę, ale takie trochę zamulone.
Ja czytałem gdzieś opinie, że gra lepiej od Maranza 17, nie pamiętam tylko czy wersji standardowej czy KI.
Jeśli nie wypadnie lepiej od mojego CD-ka to mam nadzieje, że sprawdzi się jako odtwarzacz SACD.

Zastanawiam się jeszcze czy jak laser zaczyna siadać to nie może się to odbijać na jakości dźwięku.
Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym względzie?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.