denon dvd 3910

Zaczęty przez kawosz, Wrzesień 10, 2016, 17:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Renifera czas zacząć ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Cytat: masza w Październik 29, 2016, 19:58
Cytat: miniabyr w Październik 29, 2016, 19:53
Jak ja się cieszę ,jak ja się cieszę że nie mam tego Denona ! Tyle emocji wzbudza ! Raz gra, raz nie gra  . Ta huśtawka audiofilskich emocji zapewne zabiła by mnie . Więc nie ,odpuszczam Denona. :P

Następny, który nie czytał wątku  ;D
Napisz jeden nick, komu nie gra  :D

Czytał ,czytał i czytał będzie . To mała uszczypliwość z mojej strony na temat emocji .A że dostało się Denonowi  na cóż . ha ,ha ,ha.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

MAC


MAC

Cytat: miniabyr w Październik 29, 2016, 20:14A że dostało się Denonowi  na cóż . ha ,ha ,ha.
Tylko w sumie nie wiem za co? Że prawie 10u użytkownikom sie podoba?
EV tylko czem i nikt z tego tytułu łacha nie drze  ;D ;D ;D ;D

Emocji specjalnych też nie pacze.
Uśmiałem się tylko z porównywania go do MBLa  ;)

gratefullde

Ja tam mam sentyment dla Denonka, pamiętająć jego brzmienie z onegdaj tam. A ten odtwarzacz mi je nasunął w sposób atrakcyjny na tyle, że Arcam powedrował piętro niżej ;D

MBL nie zamierzam zakupować ale 3910 sobie u mnie zostanie :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

Ha ,ha ,ha  :P Maciek a dla czego ten śnięty Mikołaj rozwozi ser .............ha,ha,ha, :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pmcomp

Masza, a porownales Denona do Majika DS?
Bardzo ciekawi mnie to porównanie.
Bo u mnie nawet z tym slamym DACkiem na pokładzei LINN grał lepiej niż CEC TL51Z. Ale to już dawno było.



Pozdro

MAC

Cytat: pmcomp w Październik 29, 2016, 20:21
Masza, a porownales Denona do Majika DS?
Bardzo ciekawi mnie to porównanie.
Bo u mnie nawet z tym slamym DACkiem na pokładzei LINN grał lepiej niż CEC TL51Z. Ale to już dawno było.
Pozdro
W sumie nie. Majika jeszcze nigdy nie puszczałem (m.in. za Twoją namową) po analogu.
Denona z kolei jeszcze nie podpinałem pod DACa. A granie Majika przez Audio Note a Denona sote to zupełnie inna inszość.
Jeszcze raz w kwestii Denona.
CD gra bardzo przyzwoicie (dla mnie lepiej niz Revox) ale nie jest to wyższa szkoła jazdy. po prostu nie przeszkadza w słuchaniu muzyki.
SACD przynajmniej te, które posiadam tyłka mi nie urwały.
DVD Audio dupę mi urwało.

gratefullde

Takie pytanie. Czy jak ustawicie w odtwarzaczu DVD-A na pcm 2:0 to musimy to robic za każdym razem po wrzuceniu płyty w tym formacie czy wystarczy raz ustawić i każda płyta będzie odtwarzana z tymi preferencjami?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Chyba zapamiętuje ustawienia.

gratefullde

Cytat: masza w Październik 29, 2016, 21:00Chyba

I to jest kluczowe.  Bo ja go nie mam podłączonego do TV.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Dobra. Elvis z Memphis ad 74 , super z DVD-A.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Ja Cię kręce. Na dzień dobry dostajemy taką scenę, namacalność muzyków, bliskość, plastyczność dźwięku, itp bzdety, że szok :)

Bluberry hill to mi Elvi szepcze via uszko ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elektroboy

#813
a spróbował ktoś odrworzyć w mbl płytę sacd lub dvd-a? oryginalną lub wypalaną? dobrze zagrała ??? :)))

ps1: nie zla polemika sie rozkręciła. spokojnie! jeszcze raz podkreślam, kaim ma bardzo specyficzny dzwięk z ciezkim i nie zbyt idealnym dolem. dla tego wymaga specjalny dobór komponentów by uzyskac synergie.
niech sluzy przykladem doskonaly odtwarzacz bubusi, metronome cd8t (ok 35kzl), wedlug mnie lepszy, bardziej naturakny oraz muzykalny odtwarzacz od mbl, ktory w klubie rowniez nigdy "nie zagral" na skali swojego sporego potencjalu.
po prostu kazdy system wymaga cos innego. denon sie do kaim systemu absolutnie nie nadaje.
oprocz tego denon po apgrejdzie lub lampizacji gra o wiele lepszym i głownie bardziej otwartym dzwiekiem, czego mu troche brakuje w standardzie.
u mnie roznica w dzieku zlampizowanego denona do metronome byla naprawde nie wielka, natomiast roznica we funkcjonalnosci oraz uniwersalnosci olbrzymia na korzysc denona. no i za ta cene..... ;))))

ps2: mniejsze turbulencje sie zdarzaja, ale watek wciaz zyje i rosnie :)

MAC

Coby o nim nie pisać, jego się po prostu przyjemnie słucha. Jest bardzo muzykalny a audiofilskie roztrząsanie pasm na atomy nie maja do niego zastosowania. Jeśli ktoś słucha dźwięków pewnie będzie miał do czego sie przyczepić, jeśli do słuchania muzyki - wystarczy.

Andrzeja Arcama rozjechał. Niech ktoś go pożyczy frywolnemu. Głowę daję, że sobie poradzi z jego AA z lampą na wyjściu.
I w tych kategoriach należy go rozpatrywać.

Melepeta

Ot i prawde powiedział :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Piterski

#816
Widze że emocje opadły, to dobrze.
Dodam jeszcze, że nie było moją intencją deprecjonować tego odtważacza, przecież go mam i nie zamierzam sprzedawać.
Mało tego schowałem do pudełka mojego Maranza 17Ki.
Też uważam, że nie należy go porównywać do MBL-a jak równy z równym, a jedynie można odnieść się do różnic w brzmieniu i co jeszcze można wycisnąć z formatu CD.
Takie też było moje zamierzenie usłyszeć ile te odtwarzacze w tym konkretnym systemie dzieli.
Lekcja jaka z tego wyciągnąłem jest taka, że nie staram się łagodzić mu brzmienia interkonektem, wpiąłem ten najbardziej neutralny i przeźroczysty i słucham płyt. Dodam nawet że z przyjemnością :).

Dziś puściłem z ciekawości Dire Straits Brothers in Arms i jednak z LP brzmi znacznie lepiej. Może to kwestia masteringu ale LP jest wyraźnie lepszy. I bardzo dobrze bo mój system analogowy też jest kilka razy droższy od tego DVD.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Październik 31, 2016, 22:33LP jest wyraźnie lepszy.

Wiedziałem że ktoś to w końcu zauważy
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Cytat: vasa w Październik 31, 2016, 23:00Wiedziałem że ktoś to w końcu zauważy
E tam denon wymiata ;D . Sam jestem w szoku ;D . Albo mój tor analogowy jest do bani

MAC

Cytat: kawosz w Listopad 08, 2016, 18:24Albo mój tor analogowy jest do bani

Było zostawić Denona (59L)  ;D

malg


Cytat: kawosz w Listopad 08, 2016, 18:24
Albo mój tor analogowy jest do bani
zapomniałes chyba o REVOX-ie

kawosz

Cytat: masza w Listopad 08, 2016, 18:38Było zostawić Denona (59L) 
. :P Nie denona tylko Fonciaka  :P

malg

Cytat: kawosz w Listopad 08, 2016, 18:24
Albo mój tor analogowy jest do bani
Co ty chcesz od swojego analogu ! Byłem słuchałem - jest OK, co prawda REVOX - lepiej (pamietam tego Brubecka z Carnegie Hall)



gratefullde

3910 to jest fajne brzmienie. Gramofon u mnie zaczął tak rozróżniać tłoczenia, że czasem mam ochotę go wyrzucić przez okno. Gra od bajecznie do do dupy. Taka skala qrcze.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Cytat: gratefullde w Listopad 08, 2016, 19:57Gra od bajecznie do do dupy.
To znaczy, że dobrze gra.