Belden 8402

Zaczęty przez MAC, Czerwiec 28, 2016, 10:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

Przemo

Ja robiłem tak samo, jak Ty... ;) i w sumie poprawy nie było.. (albo dla mnie niesłyszalna...na co bardziej stawiam  8) ).
Może gdyby zachowując kierunkowość kabla przelutować ekran z drugiej strony to efekt byłby lepszy...?

MAC

No dobra, grajom bardzo topsze.
Pospawałem dwie pary na Neutrikach. DAC AN - pre i Phono AN - pre.
Zrobiłem tak jak Melepeta czyli kierunkowe  8)
Jest to coś czego mi brakowało przez cały wczorajszy dzień.

pmcomp

U mnie ten kabel drze ryja.

MAC

Wyrzuć dżejbiele  ;D

Stroiłeś chyba pod inne to nie dziwne. U mnie gra bardzo fajnie i absolutnie nic się złego z górą nie dzieje.

MAC

I jaka rozpusta - hiper duper kosmiczną cyną Mundorfa spawałem bo dostałem kiedyś od Łukasza do zabawy :)

frywolny trucht

Cytat: masza w Październik 25, 2016, 20:07Zrobiłem tak jak Melepeta czyli kierunkowe

Czo masz na myśli?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Ekran przyspawany do masy tylko z jednej strony. Tej na początku.

frywolny trucht

Jasne. Było już o tym.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Miałem tego Beldena w domu przez chwilę (nie pamietam jakie wtyki i czy był kierunkowy). Przyjemnośc słuchania , wokale, bas ok. Brakowało mi otwarcia na samej górze. Jakby troche "posklejane" bylo to najwyższe pasmo. To zjawisko nie przeszkadzało ale Furutech Evolution był jednak znacznie lepszy (3 kzł)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

No właśnie. Dobrze, że nie kosztuje kroci. Co zrobić jaak Furutech za 3 koła jednemu drze ryja na wysokości, a drugiemu wręcz przeciwnie?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Ale podczas robienia tych konektów dowiedziałem się bardzo ważnej rzeczy.
Okulary [wulgaryzm] muszę wymienić. Ślepnę z kwartału na kwartał  :o

amati74

A czy w koncentrykach tez ekran z jednej srtony czy tylko w kablach z dwoma zylami sygnalowymi ( jstem zielony w tym temacie wuec prosze nie smiac sie);-)

MAC

Koncentryka tak nie zrobisz. Tam ekran robi za masę i musisz go połączyć na obu końcach do masy.

elem

Chyba, że jest to koncentryk z podwójnym ekranem,  są takie.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

szczemirek

 :o

amati74


frywolny trucht

Cytat: masza w Październik 25, 2016, 20:55
Ale podczas robienia tych konektów dowiedziałem się bardzo ważnej rzeczy.
Okulary [wulgaryzm] muszę wymienić. Ślepnę z kwartału na kwartał  :o

Jest coś takiego jak trzecia ręka. Z reguły z uchwytami stabilizującymi przedmiot i podświetlaną lupą.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Mam takie prostackie



i jak krokodyli przydają się do przytrzymania wtyku tak spróbuj lutować przez lupę  ;D

frywolny trucht

Też mam takie. Nie lutowałem jeszcze, ale jako uchwytu używałem. Nie chciałem ci proponować prostackiego  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Do tych sprzętów to jeszcze trzeba to mieć poded renkom
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Szerakles

Wystarczy nie pić ;) to bardzo niezdrowe .

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: Szerakles w Październik 26, 2016, 18:02
Wystarczy nie pić ;) to bardzo niezdrowe .
No ale jak sobie radzić z ubytkiem płynów w organizmie  ???
Wodę pić? Jak zwierzęta :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

amati74


Jeszcze jedno czy ekran powinnon sie skrecac w taki warkoczyk jak pokazuja na filmach czy lepsza jest jakas inna metoda a moze nie ma to w ogule znaczenia?

MAC