MUZYKA POWAŻNA

Zaczęty przez frywolny trucht, Czerwiec 08, 2014, 15:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

tatachabera

Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

vasa

Nr 1 to Karajan. Zawsze niezły wybór. Raczej nigdy rewelacyjny  ( to moje osobiste zdanie, inni bywa, trwają w błędzie :) ) Pozostałych nie znam.
Jak będę miał dostęp do kompa to może znajdę coś jeszcze.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Bardzo lubię wykonanie Karajana z lat 70' wydane na sacd . Można to spokojnie kupić za 60-70 zł (nowe) Lubię je z powodu  takiego monumentalnego brzmienia. Tempa poszczególnych części też do mnie przemawiają. Nie przepadam za wykonaniami "z epoki" bo gdzieś ulatuje dramaturgia tego dzieła.Z barokiem  a w szczególności z  Bachem mam odwrotnie. Jako punkt wyjścia polecam właśnie to wykonanie z Karajanem . Już samo wydanie tego na sacd świadczy że jest ono znaczące dla  wytwórni DG. Zapewne są też inne lepsze ,ale od czegoś trzeba zacząć.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Popatrzyłem na Discogs i znalazłem takie Requiem jakie ja bym kupił na czarnym placku http://www.discogs.com/sell/item/283645385
Szukałem tylko tych opisanych jako Mint. Ale pewnie można by znaleźć coś wiecej.
Oczywiście kompletnie się nie zgadzam z Maszą.
Ale to On się zna a nie ja ;)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

Cytat: vasa w Listopad 04, 2015, 19:02Szukałem tylko tych opisanych jako Mint

trzeba tez patrzeć na Near Mint i czytać komentarz. Wiele osób opisuje płyty nieużywane jako Near Mint, wychodząc z założenia, że płyta bez folii to już nie MINT - tak powinno być. Z drugiej strony, są sprzedawcy opisujący płyte otwartą jako Mint - tych nie lubię. Zdarzało mi sie kupić VG+, które były praktycznie nowe. Wszytsko zależy od sprzedawcy. Pisać, pytać - z korespondencji zwykle wynika, kto zacz.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Keef98

Japończykom zdarza się sprzedawać płyty opisując ich stan jako VG+, wyglądające jak nówki, tylko dlatego, że zdjęli folię :)

vasa

100% racji.
Tyle że to już robota dla Tatachabera.
Ja tylko znalazłem nagranie z Emmą Kirkby pod Hogwoodem :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tatachabera

Dzięki Vasa.
Napisze do gościa żeby dokładniej opisał stan płyty.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

elem

ten sprzedawca od jugolskiego wydania dla mnie jest niewiarygodny, chłopina pisze:

"Very Important!!! All the records graded visually and I'm not responsible if you're not satisfied with your player's reproduction!!! "
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

...gdzie by Was tu przerzucić z wątku- z założenia- służącego chwaleniu się tym co już mamy?
:)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: elem w Listopad 04, 2015, 21:44ten sprzedawca od jugolskiego wydania dla mnie jest niewiarygodny,
Są jeszcze dwa; Niemcy i UK http://www.discogs.com/sell/list?q=mozart+kirkby+requiem&ev=sr&format_desc=LP

@FT Przeczytałem tytuł wątku i nigdzie się nie ruszam  >:(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

Cytat: vasa w Listopad 04, 2015, 21:55@FT Przeczytałem tytuł wątku i nigdzie się nie ruszam 

...a pierwszy wpis?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Listopad 04, 2015, 22:00...a pierwszy wpis?
To było dawno i się zdezaktualizował (trudne słowo)
Teraz Kanon Muzyki Klasycznej podjął pałeczkę a TU jest MUZYKA KLASYCZNA bez ograniczeń,

PS. Dałem Ci lajka. Poczułeś jakoś?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

W żaden sposób  ;D Świadomość przyjemna, nie powiem, natomiast cała audioteka winylowa miała jakieś tam katalogowe zadanie, i co teraz? Wszystko kaputt? Hmm.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Listopad 04, 2015, 22:09audioteka winylowa miała jakieś tam katalogowe zadanie
A jakiś zalążek gdzieś jest?
Myślę że tytuł wątku doskonale odpowiada (nad wyraz skromnym) potrzebom i nie ma co mieszać
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

bum1234

Dla mnie  Karajan nie nadaje się do słuchania. Jak zresztą wszystkie wykonania grane dużym składem. Natomiast wersja Hogwooda jak najbardziej. Jedna z moich ulubionych. Mam ja niestety tylko na CD, ale myślę, że się poprawię  ;)
Zresztą Hogwood plus Mozart to bardzo dobre zestawienie.

vasa

Pojawiła się na znanym portalu płyta z nagraniem Carmen Bizeta.
Moim skromnym zdaniem najlepsze (znane mi) nagranie tej opery. Gdyby ktoś miał w planach to gorąco polecam.


http://allegro.pl/bizet-carmen-de-burgos-box-3lp-7-i6001266712.html
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

nosferartur

Cytat: bum1234 w Listopad 05, 2015, 00:06Dla mnie  Karajan nie nadaje się do słuchania.

Nie to, by Karajan był (kiedyś był) moim ulubionym dyrygentem, ale część spośród setek jego interpretacji warto słuchać. Uważam, że był bardzo dobrym interpretatorem utworów Richarda Straussa. Może dlatego, że się znali osobiście. Warte igły są z pewnością: ,,Metamorfozy", ,,Tako rzecze Zaratustra", czy ,,Don Juan". Nieźle wypada w repertuarze operowym, ,,Kawalerze srebrnej róży", czy ,,Salome". Chociaż jeśli o tą ostatnią chodzi to wolę robotę Soltiego. Całkiem nieźle słucha się również jego symfonii beethovenowskich zarejestrowanych na początku lat 60-tych, a 5iątka z 1962, gdyby nie przeszło dziesięć lat późniejsza w wykonaniu Wiedeńczyków i Carlosa Kleibera, mogłaby stanowić wzorzec miary i wagi.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

elem

Scalmy te wątki, proszę. O klasyce piszemy też tutaj:

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=161.150
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

nosferartur

Nie można Karajanowi zbyt wiele zrzucić na polu działalności operowej w ogóle. A chociażby właśnie Carmen Bizeta znakomite wykonanie z 1963 z Leontyną Price, czy późniejsze z 1983, z Agnes Baltsą, moje ulubione.

Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

vasa

Jako malkontent straszliwy biadam sobie nad tym i owym :P
Jednym z ulubionych tematów do biadania jest marność kultury polskiej. Zarówno tej obecnej jaki i historycznego jej zasobu.
W związku z tym cieszą mnie próby popularyzacji tego czym można się pochwalić i co wypromować.
Poprzednio pisałem o fenomenalnym boxie nagranym przez niemniej fenomenalnego Konstantego Andrzeja Kulkę (znanego szerzej jako ojciec Gaby Kulki :) ) z utworami Karola Lipińskiego https://merlin.pl/lipinski-box-6cd-konstanty-andrzej-kulka/3492928/
W ostatnim czasie rozglądałem się za muzyką skomponowaną przez Augusta Duranowskiego (znanego też jako Auguste Durand)
Dicogs odpowiedział powściągliwie, Musicstack się wypiął. Youtube podaje linki do jakichś szkolnych lub domowych nagrań. I tyle :(
No i proszę, 15 minut roboty i biadać a malkontencić można do woli ;D
Ale nic z tego. Trafiłem na stronę http://www.acteprealable.com/ gdzie nie tylko Duranowskiego ale masę innych ciekawych rzeczy znalazłem :D

Są polonica, są młode talenty. Jest muzyka dawna i tybetańska. Wszystko co można znudzonemu ciągłym słuchaniem IX Beethovena audiofilowi podsunąć  8)
Zamówiłem dwie płyty i zobaczymy jak z jakością nagrań.

PS. Strona internetowa makabryczna  :o
PS2. No i mogliby się nieco postarać i wypuścić to wszystko na winylu  >:(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

No i przyszła płyta z muzyką Mistrza Duranowskiego. Na razie pierwsze słuchanie i jestem bardziej niż zadowolony z zakupu :D
Muzyka dokładnie wpisuje się w moje oczekiwania. Z jednej strony wirtuozeria brillant niezwykle wymagająca technicznie i ograniczająca grono wykonawców, z drugiej ślady Polskości przewijające się nutami poloneza, mazura czy krakowiaka. W jednej z fantazji na skrzypce pobrzmiewa też mazurek Dąbrowskiego !
Jeżeli kolejne słuchania będą równie satysfakcjonujące to będę sobie musiał sprawić jakiegoś płytograja :o
Ale żeby nie było tak czysto instrumentalnie to do kompletu zakupiłem płytkę z recitalem sopranistki Katarzyny Dondalskiej. Bardzo ładny, duży, sopran ;D

Swoją drogą to są to skarby kultury polskiej wydobywane na światło sal koncertowych kompletnie bez żadnego wsparcia ze strony Ministerstwa (pop)Kultury (ani teraz ani kiedykolwiek wcześniej, żeby było jasne) I jest to dodatkowa przesłanka żeby marudzić nad wywalaniem obłędniej kasy dla jakiegoś Hiszpana i braku dbałości o to co jeszcze nam zostało z kultury kraju którego już nie ma :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Jak ktoś chciałby posłuchać klasyki w wydaniu pop to polecam winyl z baletem "Córka źle strzeżona"
Bardzo sympatyczne granie na współcześnie tłoczonym winylu z dużą ilością efektów z kotła, stepowania i talerzy.
Raz że się słucha a dwa że pokazuje co potrafi system.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Zaraz.... Vinyl z... baletem?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9