Pomysł na drugie ramię w gramofonie

Zaczęty przez kangie, Październik 24, 2014, 08:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

kangie

Cytat: miniabyr w Luty 26, 2015, 21:16
Kangie a nie możesz na próbę dociążyć ramię At1007?


Moge. AT-120E pieknie spiewa na ramieniu MA-505. Tam mam 17g masy efektywnej i kompensacje dynamiczna. Wymiana headshella to pikus. Korekta VTA tez bo mam zrobione szablony pod kolumne ramienia. VIS mi pokazal jak to sie robi i teraz to jest bulka z maslem.

jamówię

Cytat: elem w Luty 26, 2015, 21:16
masza - szpulak nie odtworzy LP, nie chce nic kopiować.

jamówię - mało umi pewnie, chyba, że mu dac lifting i jelco. Dopadłem setki płyt, mniej lub bardziej uzywanych, część pewnie będę chciał sprzedać a nie będe sprzedawał bez przesłuchania, bo to słabe jest.

kangie - no właśnie, 200 płyt, kolejne 200 :)

No jak po liftingu się naumi,nie wiem ja bym dołożył drugie,werk masz zacny a Fryderyk to dobry jest w Żelazowej Woli :)

elem

Jelco na Twina mówisz? To muszę dłuższe pręty zamówić u Feickerta, znowu kasa...
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

neomammut

Cytat: elem w Luty 26, 2015, 21:16masza - szpulak nie odtworzy LP, nie chce nic kopiować.
Zagra tak samo jak dobry gramofon, wiem co mówię, bo ma poprzegrywanych parę płyt :)

masza

Cytat: neomammut w Luty 26, 2015, 21:23Zagra tak samo jak dobry gramofon, wiem co mówię, bo ma poprzegrywanych parę płyt :)
Ja to wiem.
Ci co nie słyszeli to nie wierzą.

elem

elem wierzy, bo miał... Damę Pik ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

jamówię

Cytat: elem w Luty 26, 2015, 21:23
Jelco na Twina mówisz? To muszę dłuższe pręty zamówić u Feickerta, znowu kasa...


A w RCM nie ma jakiegoś arboardu?pamiętam,że jak brałem Jelco,to Roger zamontował mi drugi arboard pod Rege,gdzieś tam miał.

kangie

Tak samo jak kazdy dobry gramofon zagra plik DSF/DFF 5,6MHz (DSD) zgrywajac winyl przy pomocy Korga MR-1000. Tylko taka plyta potrafi zajac nawet 4GB na dysku twardym.

prym

Przecież drugie ramię nie musi być poświęcone dla mono,może być podwieszona pod niego inna wkładka.
Jedna do Jazzu,druga do rocka...powiedzmy.Sęk w tym,że to koszty,no bo wiadomo-drugie phono,kable itd.

kangie

#34
Wkleję kilka fotek cześci bezpośrednio po obróbce.

kangie

I po anodowaniu.

GregWatson

Ot i chyba temat pociągnę z Monitor Audio ET-500 i ramionami Micro Seiki MA-505 oraz MA-77 mk II. Materiał jest chęci są jutro pierwsze fotki i koncepcje.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Tak to mniej więcej widzę:

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

i jeszcze parę:

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Zmierzam wyjaśnić iż otwór pod ramię będzie przedłużony po skosie w kierunku rogu gramofonu bo obecnie zdziebko jest nie w tym miejscu co trza. Będzie zrobiona podstawka z nierdzewki z wyciętym otworem w postaci fasolki by można było regulować położeniem ramienia.
Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

Cytat: GregWatson w Listopad 24, 2015, 13:15Tak to mniej więcej widzę:
Chcesz się wwiercić na sztywno czy przewidujesz jakiś mechanizm regulacji odległości montażowej?

Edit.
Prorok jakiś, pytania zgaduje ? :)

Jest jeszcze jeden patent. Można wstawić okrągłą płytkę z niecentrycznie wywierconym otworem montażowym. Obracając płytkę zmieniamy odległość.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

Z tym otworem to jest tak na styk dosłownie - nie wiem czy nie trzeba będzie wzmocnić tego rogu aby się nie rozpadło na amen. Ale to już na spokojnie będziemy się zastanawiać z fachowcem od drewna. Fajnie będzie jeśli faktycznie uda się ta regulacja z fasolką. Ale życie pokaże - pewnie będzie brutalne jak to życie.  :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Cytat: vasa w Listopad 24, 2015, 13:21est jeszcze jeden patent. Można wstawić okrągłą płytkę z niecentrycznie wywierconym otworem montażowym. Obracając płytkę zmieniamy odległość.

To wszystko jeszcze do przemyślenia na spokojnie ale patent ciekawy. Dzięki.
Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

Cytat: GregWatson w Listopad 24, 2015, 13:33wszystko jeszcze do przemyślenia na spokojnie
Po prostu montowanie pierwszego ramienia jest na okrągłej płytce.


A w którym miejscu jest silnik w tym napędzie?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

Jeszcze go nie rozkładałem ale tak to wygląda od dupy strony:

Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

Cytat: GregWatson w Listopad 24, 2015, 13:48tak to wygląda od dupy strony:
Jakoś specjalnie dużo nie widać. A talerz można zdjąć?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

Tak, bez problemów. Ot tak to wygląda (tylko taką fotkę mam).

Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa

Cytat: GregWatson w Listopad 24, 2015, 14:00bez problemów. Ot tak to wygląda
No tak. To zdecydowanie zmienia sytuację :(

Ale dobrze by było to ustalić. Stawiać ramię przy silniku to tak gupio jakoś
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

No tak, ale jeszcze trochę i wszystko będę wiedział. Sekcja już niebawem. :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Cytat: vasa w Listopad 24, 2015, 13:39A w którym miejscu jest silnik w tym napędzie?

Dokładnie na środeczku także odstęp jednego jak i drugiego ramienia od silnika będzie prawie identyczny (różnić się będzie dosłownie milimetrami).
Trochę tego i trochę tamtego też.