NUDAmini- MM/MCHO ; MCLO.

Zaczęty przez ahaja, Marzec 13, 2017, 12:41

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Całość robił konstruktor więc pewnie będzie wszystko OK.  :) Ale faktycznie biorę to z drugiej ręki. Jakie OPA tam są to dopiero będę wiedział jak przyjdzie. W każdym razie poeksperymentuje. Mam LARa i Verto to będę miał do czego porównywać.
Czytałem inny wątek to tam iFi został w polu.
Trochę tego i trochę tamtego też.

christo

Jeżeli to Krzysztof składał to bierz bez zastanowienia. Sekcja mc nudy zagrała lepiej niż trogon z trafami.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

GregWatson

I chyba tak będzie.  :) Bo cena jest atrakcyjna.
Trochę tego i trochę tamtego też.

christo

Cytat: GregWatson w Grudzień 26, 2018, 19:44
I chyba tak będzie.  :) Bo cena jest atrakcyjna.
Będzie pan zadowolony! :)
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

GregWatson

Dzień dobry.

Dotarła do mnie Nuda w bardzo ładnym wykonaniu, jak się okazało w rozmowie z Krzysztofem to taka Nuda Forumowa (MM/MC). Wpiąłem ją do drugiego zestawu za Art Dj Pre II i...... jestem bardzo mile zaskoczony, nie żebym nie wierzył w wiedzę i doświadczenie Krzysztofa ale jak to ma być taka podstawowa wersja to sobie wyobrażam co wyczynia Husaria.  :)

Póki co słucham - dynamika jest jak trzeba czego nie było w Art Dj Pre II, oczywiście trochę tych ustawień szkoda, że schowane ale jak się nie ma co się lubi .....  Wiem, że są wersje z zewnętrznymi ustawieniami ale dostałem taką i jest git. Gramofon MR-711 z wkładką MM (Micro Seiki M-7000/e) - bardzo dobre parametry (5-45 kHz) wzmacniacz Pioneer A-88x, kolumienki KEF Q5 (skuteczność 91 dB).

Krótko mówiąc zdecydowana poprawa dynamiki brzmienia, sceny i detali.

Poniżej fotka (sprzedawcy).
Trochę tego i trochę tamtego też.

tomasz_pianista

A porównywałeś do LARa?

Jakie OPA nasz w środku? Bo to robi wielką różnicę:)
Grupa ratowania poziomu.

GregWatson

Jeszcze nie ale muszę wszystko porozpinać bo LARa mam z Verto. No LARa możesz zmieniać w locie - Nudę nie za bardzo. Później zobaczę jeszcze jak na wkładka MC jedzie. Głównie chodziło mi żeby wymienić tego Art Dj Pre II bo jednak jest cieniutki - tzn. mi już przestał wystarczać. Mam dwa zestawy więc mogę sobie eksperymentować. Jeszcze jedna bardzo wielka zmiana mnie czeka niebawem ale o tym jak już do tego dojdzie.

Jest z pewnością zdecydowanie lepiej niż było.
Trochę tego i trochę tamtego też.

tomasz_pianista

To ja czekam na konfrontacje LARa z Nudą:)
Grupa ratowania poziomu.

christo

Cytat: GregWatson w Styczeń 02, 2019, 13:11oczywiście trochę tych ustawień szkoda, że schowane ale jak się nie ma co się lubi .....  Wiem, że są wersje z zewnętrznymi ustawieniami ale dostałem taką i jest git.
Wyprowadzenie przełączników nie jest bardzo skomplikowane. Wystarczy wylutować dipswitche i wlutować je od spodu. Trudniejsze jest wycięcie pokrywy ale masz galaxy z modushopa - można zamówić sam spód z wycięciami. Nie powiem ci dokładnie ile to będzie kosztować ale myślę że 2 stówkach na pewno się zmieścisz. Wymiary wycięć dostępne są u Krzyśka.
Cytat: tomasz_pianista w Styczeń 02, 2019, 14:14
To ja czekam na konfrontacje LARa z Nudą:)
To może być ciekawe. LAR na mc bez traf i Nuda bez traf. Pytanie tylko jakie opampy masz w środku. :)
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

tomasz_pianista

Do nudy też trafa, ja słucham na sekcji MM+SUT.

OPA mam staccato, wobec OPA627 jest znacznie lepiej.
Grupa ratowania poziomu.

dyletant

O ile dipy można przelutować to ze staccato może być już wyzwanie w obudowie mini kompatkowej jaką ma Greg. Jak już podawałem wysokość płytki ze staccato to już około 5-5,5 cm i raczej się nie upchnie. Zdjęcia poglądowe zamieszczałem dwie strony wcześniej.

Old Man Kensey

Ja jestem ze swojej Nuda Mini bardzo zadowolony. Ostatnio słuchałem u kolegi HusaRIAA, lecz było to w jego secie - który jest dość słaby - więc trudno mi się wypowiadać... na pewno chętnie bym przytulił ten sprzęt, póki co jednak moja Mini w 100% mi wystarcza. Skończyłem ze zmianami ustawień w maju, przykręciłem obudowę, gram i jest pięknie :)
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

Myszor

Cytat: tomasz_pianista w Styczeń 02, 2019, 14:14
To ja czekam na konfrontacje LARa z Nudą:)

Miałem jednoczesnie nudę dual mono i lara. Bardzo szybko lara sprzedałem. Nie ma co porównywać. Potem zlutowałem mini i nawet na podstawowych opampach sugerowanych przez Krzysztofa grała wybornie. Na moje uszy to larwa jest bez szans.

christo

Cytat: Myszor w Styczeń 04, 2019, 09:28Miałem jednoczesnie nudę dual mono i lara. Bardzo szybko lara sprzedałem. Nie ma co porównywać.
Na jakiej/jakich wkładce porównywałeś? MM czy MC?
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

GB

Cytat: Myszor w Styczeń 04, 2019, 09:28
Cytat: tomasz_pianista w Styczeń 02, 2019, 14:14
To ja czekam na konfrontacje LARa z Nudą:)

Miałem jednoczesnie nudę dual mono i lara. Bardzo szybko lara sprzedałem. Nie ma co porównywać. Potem zlutowałem mini i nawet na podstawowych opampach sugerowanych przez Krzysztofa grała wybornie. Na moje uszy to larwa jest bez szans.
Co przeważyło, że sprzedałeś LAR'a?

A jaki to koszt jeśli chodzi o nudę?
______________
Pozdrawiam,
GB
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

christo

Cytat: GB w Styczeń 04, 2019, 11:37A jaki to koszt jeśli chodzi o nudę?
Set od Krzyśka (pcb i części) to 450zł. Do tego trafo (ok 100 zł), opampy, gniazda RCA, zasilanie 230V, wtyki i gniazda łączące zasilacz z preampami i oczywiście obudowy. W praktyce ciężko się zmieścić w 1 tys zł choć pewnie można.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

christo

Zestawów do montażu chyba już dawno nie ma - były na zamówienie blisko dwa lata temu. Gotowy, złożony zestaw za 1400 - 1500 zł w ładnej obudowie traktowałbym jako okazję.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

GB

Cytat: christo w Styczeń 04, 2019, 11:48
Zestawów do montażu chyba już dawno nie ma - były na zamówienie blisko dwa lata temu. Gotowy, złożony zestaw za 1400 - 1500 zł w ładnej obudowie traktowałbym jako okazję.
Składać sam nie będę bo nie mam zdolności. Rozumiem, że tylko rynek wtórny? Czy jest ktoś kto może go złożyć?

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

christo

Cytat: GB w Styczeń 04, 2019, 11:52Czy jest ktoś kto może go złożyć?
Pisz do Ahaji. Może ci zbuduje takie pre. Co do ceny - nie wypowiadam się. Wspomniana cena dotyczyła ewentualnego rynku wtórnego i jak powiedziałem - traktowałbym to jako okazję.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

GregWatson

Porównanie LAR a Nuda, będzie ale nie tak szybko. Nie chcę sugerować się jakimiś innymi sugestiami ale z tego co pamiętam, już takie porównanie było bodajże na AS. Ale powtórzymy jak trza. Póki co słucham no i mi się podoba brzmienie choć jak dla mnie za dużo basów leci. Ale jeszcze muszę wajchami powajchować  :) może coś się zmieni. Być może to takie przyzwyczajenie od LARa ale spokojnie i powoli to coś tam może więcej wycisnę.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Myszor

Christo - porównywałem na mm. To było parę lat temu i wtedy świat mc był dla mnie jeszcze nieodkrytym lądem.
GB - sprzedałem bo jak dla mnie nuda zmiażdżyła larwę.
Mini gra też super. Koszt na pełnym secie ahaji (obudowy, gniazda z modushopa, trafo na ekranie itd) wyszedł mnie circa 1000 zeta z opampami.
Krzysiek twierdzi że mini gra lepiej niż dual mono. Nie jestem pewien bo nie porównywałem tych dwu head2head a pamięć zawodna.
Co jakiś czas ktoś się ujawnia że ma set ale nie chce mu się/nie umie zlożyć i czasem chce sprzedać. Ja swoją mini sprzedałem za 2300.

ahaja

Gwoli ścisłości:

- to co ma Greg to tzw. pre forumowe. Wariacja na temat Phonoclone (MC) i VSPS (MM) z 2008 roku.
Takie minimum przyzwoitości z dodanymi dość szerokimi możliwościami nastaw dla wkładek. Na ówczesne czasy kompletnie niespotykane w danym zakresie cenowym a set forumowy (pcb+części główne) to był koszt o ile pamiętam 250zł.
Były dwie edycje: jedna z niebieskimi pcb a druga z czarnymi.

- potem - 2010 - pojawił się projekt Nuda dual mono. Rozszerzona ilość nastaw, zasilanie/stabilizacja to 90% projektu.
Dwie edycje: 1 wersja czarne pcb, 2 wersja zielone pcb.

- w 2017 roku pokazałem Nudęmini.
Jak sama nazwa wskazuje jest dość mała (gabaryty, 3 pcb). Sekcja audio praktycznie 95% tej znanej z Nudy dual mono z pewnymi ulepszeniami. Również pojedyńcze opampy, możliwości i nastawy dokładnie takie same  jak w starszej wersji. Różnica jest w zasilaniu i to robi główną robotę. Każda z płytek preampów ma po 2 dyskretne stabilizatory tzw superregulatory. Pożyczyłem sobie to rozwiązanie z Husarii,  nieco okroiłem by weszło i dodałem.
Podobnie jak w wersjach wcześniejszych zasilanie to klucz i główny 'składnik' projektu.

Tak to wygląda w osi czasu.
;-)


GB

Cytat: ahaja w Styczeń 05, 2019, 13:08
Gwoli ścisłości:

- to co ma Greg to tzw. pre forumowe. Wariacja na temat Phonoclone (MC) i VSPS (MM) z 2008 roku.
Takie minimum przyzwoitości z dodanymi dość szerokimi możliwościami nastaw dla wkładek. Na ówczesne czasy kompletnie niespotykane w danym zakresie cenowym a set forumowy (pcb+części główne) to był koszt o ile pamiętam 250zł.
Były dwie edycje: jedna z niebieskimi pcb a druga z czarnymi.

- potem - 2010 - pojawił się projekt Nuda dual mono. Rozszerzona ilość nastaw, zasilanie/stabilizacja to 90% projektu.
Dwie edycje: 1 wersja czarne pcb, 2 wersja zielone pcb.

- w 2017 roku pokazałem Nudęmini.
Jak sama nazwa wskazuje jest dość mała (gabaryty, 3 pcb). Sekcja audio praktycznie 95% tej znanej z Nudy dual mono z pewnymi ulepszeniami. Również pojedyńcze opampy, możliwości i nastawy dokładnie takie same  jak w starszej wersji. Różnica jest w zasilaniu i to robi główną robotę. Każda z płytek preampów ma po 2 dyskretne stabilizatory tzw superregulatory. Pożyczyłem sobie to rozwiązanie z Husarii,  nieco okroiłem by weszło i dodałem.
Podobnie jak w wersjach wcześniejszych zasilanie to klucz i główny 'składnik' projektu.

Tak to wygląda w osi czasu.
;-)
A ile kosztowałoby wyprodukowanie takiego egzemplarza?

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

ahaja