Moja kolekcja - co mam na talerzu

Zaczęty przez juter22, Lipiec 26, 2017, 21:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa



Cytat: Flip Back w Sierpień 21, 2017, 12:58
Jeśli nie zrobi się bezpośredniego porównania to nie będzie wiadomo o ile Ortofon jest lepszy.. Na chwilę obecną musi nam wystarczyć tylko tyle, że jest lepszy na pewno.  Co zresztą obaj stwierdziliśmy.
Mam pewien dyskomfort czytając powyższe stwierdzenie.
Raz, że nie ma żadnej argumentacji na poparcie powyższego (chyba że było wcześniej a ja przegapiłem).
Dwa że wg mnie jest spory problem z oceną jakości ramienia. Oczywiście można oceniać funkcjonalność lub parametry mechaniczne ale ocena brzmienia zaczyna dryfować gdzieś w okolice bezpieczników - wielu słyszy, nikt nie rozróżnia.
Gdzieś zginął w pomroce dziejów mój wątek pr "Dlaczego ramię jest lepsze?" Brak było pomysłów :(


[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Flip Back

W sprawie dyskomfortu nie mogę pomóc, jakoś będzie trzeba z tym żyć :-)
Jest pewna grupa użytkowników Dacia Logan, która gdy mknie autostradą,  zamyka oczy i mówi do siebie, wow! prawie jak Talisman, a ile smalcu w kieszeni. Niestety podobne analogie wśród naszych audio kolegów są bardzo powszechne.

juter22

Cytat: tomasz_pianista w Sierpień 21, 2017, 12:09
Jeszcze jedno - w TA-110 nie ma regulacji azymutu. W Jelco headshell oferuje tą regulacje. Dla mnie to jest dziwne.
Na szczęście byłem posiadaczem Jelco SA750LB i różnice są na pierwszy rzut oka OGROMNE!!! Od opakowania które w Ortofonie jest conajmniej 1x większe, poprzez linijkę, umiejscowienie otworu montażowego, innego pierścienia mocującego, po wagę oraz 'wygłuszenie' ramienia. Z podobieństw to dźwignia opuszczania jest podobna, reszta raczej inne.

vasa

Cytat: Flip Back w Sierpień 21, 2017, 15:53Jest pewna grupa użytkowników Dacia Logan, która gdy mknie autostradą,  zamyka oczy i mówi do siebie, wow! prawie jak Talisman,
Analogie audio/auto są dość częste ale zupełnie do mnie nie trafiają. Kolega Dino zaproponował inne porównanie: audio vs dietetyka. Moim zdaniem bardzo trafnie. Obydwie dziedziny oparte są na mocnych podstawach naukowych. Z jednej strony znane są fakty i procesy a z drugiej kwitnie czarna magia i wiara w gusła. W dietetyce co chwila pojawia się nowa dieta i choćby była najgłupsza i ewidentnie szkodliwa to stado bab (głównie) wypróbuje ją na sobie i 50% stwierdzi że działa. W audio stado facetów (głównie) kupi nowy fantastyczny kabel, wykuty przez elfy w świetle księżyca i też wielu z nich stwierdzi że jest lepszy niż ten wykuwany w ogniu Wezuwiusza :)
A wracając do tematu to czy Ortofon jest lepszy dlatego że "Baśka próbowała i powiedziała..." czy może też jakieś twarde dane ?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

Tu jest inny przypadek. Właściciel miał oba. To ma inną wagę.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Sierpień 21, 2017, 20:29Właściciel miał oba. To ma inną wagę.
Tego nie doczytałem.
Cytat: vasa w Sierpień 21, 2017, 14:29nie ma żadnej argumentacji na poparcie powyższego (chyba że było wcześniej a ja przegapiłem)
Możesz wskazać?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

juter22

trochę to głupie, ale jak bardzo chcecie to oglądajcie  ;)

Flip Back

Cytat: vasa w Sierpień 21, 2017, 20:23Kolega Dino zaproponował inne porównanie: audio vs dietetyka. Moim zdaniem bardzo trafnie
Dietetyka to akurat temat z którym stykam się zawodowo. W mojej ocenie, porównanie nie trafione.  Skuteczność diety jest zależna od mnóstwa czynników, na które nie zawsze masz wpływ. Natomiast jeśli ktoś bierze dietę z internetu bo pomogła ona Madonnie i myśli,  że po jej zastosowaniu osiągnie identyczne efekty a nawet zacznie tańczyć równie ciekawie jak Madonna, jest po prostu idiotą.
Natomiast w moim porównaniu z autami pracujemy nad konkretnymi efektami, produktami. Coś co jest już wersją finalną,  skonczoną. Nie masz wpływu na efekt. Idąc dalej,  produkt A kosztuje x, produkt B 2,5x.  Mamy też dodatkową informacje, że oba produkty są produkowane w tej samej fabryce. Niestety po tej informacji pewna grupa osób dokonała uproszczenia,  wpadla w owczy pęd i szuka twardych danych aby udowodnić całemu światu, że Jelco to tańszy Ortofon, i ba!  Jest lepsze nawet!
Wishful thinking!


vasa

Cytat: Flip Back w Sierpień 22, 2017, 10:29Skuteczność diety jest zależna od mnóstwa czynników, na które nie zawsze masz wpływ.
A czym to się różni od audio? Wynik zależy od wielu czynników, wiadomo od jakich, na niektóre mamy wpływ (topologia, komponenty, dokładność wykonania) na inne nie (akustyka, jakość nagrań, interakcje komponentów toru audio)
Cytat: Flip Back w Sierpień 22, 2017, 10:29jeśli ktoś bierze dietę z internetu bo pomogła ona Madonnie i myśli,  że po jej zastosowaniu osiągnie identyczne efekty a nawet zacznie tańczyć równie ciekawie jak Madonna, jest po prostu idiotą.
No widzisz jak doskonale pasuje do audio  :D ;D :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Flip Back

Cytat: vasa w Sierpień 22, 2017, 11:34A czym to się różni od audio? Wynik zależy od wielu czynników, wiadomo od jakich, na niektóre mamy wpływ (topologia, komponenty, dokładność wykonania) na inne nie (akustyka, jakość nagrań, interakcje komponentów toru audio)
Różni się i to znacznie.
Akurat na akustykę i interakcję masz wpływ.

Cytat: vasa w Sierpień 22, 2017, 11:34No widzisz jak doskonale pasuje do audio   

Vasa! Nie idź tą drogą ;-)

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

miniabyr

Ale pitolenie to odnosi się do wykonania czy samej muzyki? Bo  Telemann to gość który wniósł ogromny wkład w rozwój koncertów na instrumenty dęte . Może stareckie interpretacje tej muzyki wieją nudą ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Nie no, można i można. Tu (Vasa), walenie konia. Trzeba Słupsk a by coś poruszyć....
Mam zjazd bo słucham sobie Black Label Sosiety, serwują akustycznie bielszy odcień bieli. Bez nudy :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa



Cytat: miniabyr w Sierpień 22, 2017, 19:32
Ale pitolenie to odnosi się do wykonania czy samej muzyki?
Wykonanie perfekcyjne tylko 4x20min fujarki to dla mnie za dużo [emoji55]


Cytat: gratefullde w Sierpień 22, 2017, 20:11
Nie no, można i można. Tu (Vasa), walenie konia. Trzeba Słupsk a by coś poruszyć....
Mam zjazd bo słucham sobie Black Label Sosiety, serwują akustycznie bielszy odcień bieli. Bez nudy :)
Yyy... [emoji47]


[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

juter22

Ponieważ wątek zboczył z głównego tematu, to wrzucam kilka pozycji.
W cd rezerwowe pre, w oczekiwaniu na nowe ale o tym później  8) ;D

Lyset

Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

juter22

Jedna z płyt, które sa na liście "MUST HAVE". Trochę mnie martwi że to picture disc i czy nie ma dodatkowych trzasków... jak brzmienie, Twoim zdaniem?

moon

Tool przygotowuje reedycje wszystkich plyt, na szczescie, srtarczy tych bootlegow i  picLP:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

krzysiek

Cytat: moon w Sierpień 29, 2017, 08:21Tool przygotowuje reedycje wszystkich plyt, na szczescie, srtarczy tych bootlegow i  picLP:)

należy tylko pamiętać, że źródłem tych rewelacji jest jeden wpis na Reddit :/
Danny w mailu miał jakoby napisać... "in the near future" ahahahahaha
Tool =/= near future
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

GregWatson

I co tam ciekawego na tych talerzach jeszcze leży?

Trochę tego i trochę tamtego też.

tomasz_pianista

Ja wciąż czekam na recenzję ramienia Ortofona:)

Udało się zamontować?
Grupa ratowania poziomu.

Lyset

Cytat: juter22 w Sierpień 29, 2017, 08:09
Jedna z płyt, które sa na liście "MUST HAVE". Trochę mnie martwi że to picture disc i czy nie ma dodatkowych trzasków... jak brzmienie, Twoim zdaniem?

Jak na PD to calkiem spoko.Ekstra trzaskow nie slysze,jednak jesli przekrece nieco mocniej galke w prawo slychac ze to picture.Pojawia sie lekki szum w cichszych fragmentach/miedzy utworami.Zaznaczam ze sprzet budzetowy,bez wodotryskow i zlotych bezpiecznikow  ;-)
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

Piterski

Cytat: Lyset w Sierpień 29, 2017, 21:41lekki szum w cichszych fragmentach
A nie jest to szum z samego preampu? Sprawdź przy okazji bo czasem można się dziwić.
Mam wysoko skuteczne kolumny i przy okazji wyczulony jestem na szumy w tle.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

juter22

Ponieważ pojawiły się pewne wątpliwości co do budowy plinth'y to umieszczam kilka podlądowych zdjęć.
Stolarz wykonał kawał dobrej dobory, materiał to dębina, całość waży ok.30-40kg wraz z Sony'ym, każda szczelina jest zrobiona pod wymiar, a sam gramofon dodatkowo jest chroniony przed wszelkimi wibracjami zewnętrznymi.

juter22

Dodaję to co na talerzu, tym razem cd bo gramofon przechodzi przebudowę i w tej chwili czekam na nowe pre liniowie i phono.