Switch Box

Zaczęty przez LampowY, Styczeń 06, 2019, 15:44

Poprzedni wątek - Następny wątek

LampowY

Po ostatnich falach nervosy na forum, jak wspominałem stałem sie posiadaczem dwóch nowych źródeł analogowych - deck Nakamichi i wymuszony jego zakupem analogowy  tuner vintage Technics. I już jest kłopot z wpięciem tego wszystkiego do przedwzmacniacza liniowego Protagonist produkcji naszego forumowego kolegi McGyvera.
Standardowo pre Adama ma cztery wejścia. Na moja prośbę Adam na etapie budowy przewidział pętlę magnetofonową co pozwala wygodnie ze wszystkiego nagrywać na decka.
I wszystko by było pięknie gdyby nie zakup tunera i przypuszczenie graniczące z pewnością  ;D o zakupie drugiego decka (tym razem jakiegoś pięknego klasyka z wycieraczkami).
Razem z CD, gramofonem i DACkeim obsługującym pliki brakuje mi dwóch par dziur w preampie  :(
Sprawa wydaje się prosta. Dodatkowy zewnętrzny selektor z kilkoma wejściami i jednym wyjściem.
Jako, że leniwy jestem szukałem gotowca  ;)
Kupiłem takiego cosia za 80 zł z myślą o upgreadowaniu go.

Po zaczerpnięciu opinii wyrzuciłem paździerz  zanim jeszcze do mnie przyszedł  ;D
Zacząłem poszukiwać "audiofilskich" rozwiązań.
Pierwsze co zauważyłem to przełącznik Luxmana...  :o

110$ z przesyłką ale spodziewam się VATu bo dostępny tylko w Japonii. No i nigdzie nie znalazłem odpowiedzi co jest w środku  :o Jedynie informacja o testowaniu takiego na stronie jeffsplace ale tam podniecają się różnymi szpejami, które u mnie nie zawsze zadziałały.
Potem znalazłem z Hongkongu coś takiego


i oczywiście niewiele konkretnych informacji co to ma w środku.
Koszt 130 $ + zapewne VAT.
Mówię sobie, ni uja. Nie kupię niczego co nie wiem z czego jest zespawane.
No i znalazłem. U Niemca taki jaki by mi idealnie pasował  8)
Zestaw do samodzielnego montażu
.
No i pięknie. Już miałem brać ale... kurde prawie 180 euro z transportem  :o Za tyle to ja sobie cztery piękne tunery kupię albo magnetofon z wycieraczkami  >:(
Nie dam, myślę sobie  8)

Obudowa z modushopu, gniazda CMC (8 szt.), selektor polecany przez McG - Lorlin, okablowanie Duelund 16GA (mam), nóżki, aluminiowa gałka, napisy (budżetowo - kalkomania) i wiertło stożkowe (bo nie mam) wyszło mi... niecałe 300 zł. I wiem co mam.
Jak dojdzie i pospawam to się pochwalę  :)



GregWatson

Kiedyś wstawiłem taki wątek może coś z tego się nada:

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=1134.0
Trochę tego i trochę tamtego też.

LampowY

Jeśli będzie zrobiony na dobrych komponentach to degradacji się nie boję. Nie będzie ich więcej niż z preampa. A mniej niż z preampa pasywnego bo nie mamy potka.
Poza tym to u mnie będzie obsługiwało jedynie tuner analogowy i magnetofon kasetowy (może dwa). W audiofilskiej mierze, tam i tak jest wystarczająco wszystko zdegradowane  ;D

ahaja

Prawidłowo powinny sygnały przełączać przekaźniki a nie przełącznik za 6zł. Oprócz tego wejście powinno trafiać na wydajny bufor, czyli  konieczne było by zasilanie ...

Na jednym z powyższych zdjęć jest przynajmniej przełącznik Elmy, stąd pewnie cena.

LampowY

Przełącznik Elmy nie jest strasznie drogi. Mogę go kupić ale Adam twierdzi, że ten Lorlin ma porządne posrebrzane styki i do tego zastosowania wystarczy.

Zresztą zobaczy się. Jak ten nie będzie robił swojej roboty to się wymieni na lupsiejszy. Można i na DacTa ale zobaczmy najpierw tego.

LampowY


LampowY

#6
OK, zamówiłem Elme





LampowY

Nie, nie. Jak się powiedziało A... to jedziemy bez kompromisów.
Jest Elma, Duelund i miedziane CMC.

LampowY

Czy w czy(3)mm amelinium dadzą radę?



LampowY

Dziękuję

Jaką dziurwe pilotującą ze 3mm cza przedtem robić?

tomekkk1

Cytat: LampowY w Styczeń 08, 2019, 19:41
Czy w czy(3)mm amelinium dadzą radę?


Jak Adam pisze - jak w masło :)

tomekkk1

Cytat: LampowY w Styczeń 08, 2019, 19:45
Jaką dziurwe pilotującą ze 3mm cza przedtem robić?

Żadną. Samo sobie zrobi. Szpic ma kształt normalnego wiertła.
Ale jak się boisz, że nie utrafisz w punkt, to możesz 3mm otwór prowadzący dać najprzód  :np:

Przy wierceniu w alu polecam maczać narzędzia w zwykłym denaturacie - wióry nie przyklejają się do narzędzia ;)

LampowY

Jak przyniosę do domu denaturat to mnie ukochana zajebie bo już krzywo paczy, że dzień w dzień coś chlapie  :o
A, że w rodzinie był przypadek "tylko jedno piwko" i po jakimś czasie zdemolowany dom, wychlane perfumy i dłuższe leczenie na Sobieskiego to w sumie kobicie sie nie dziwię  :np:

W sobotę się wezmę za to pudełko.

tomekkk1

Cytat: LampowY w Styczeń 08, 2019, 20:12
Jak przyniosę do domu denaturat to mnie ukochana zajebie bo już krzywo paczy, że dzień w dzień coś chlapie  :o
A, że w rodzinie był przypadek "tylko jedno piwko" i po jakimś czasie zdemolowany dom i dłuższe leczenie na Sobieskiego to w sumie kobicie sie nie dziwię  :np:

W sobotę się wezmę za to pudełko.

Rozumiem. Stąd rada:
"Kochanie mam trochę wiercenia w aluminium, kup mi proszę chłodziwo do wiercenia, najlepsze to zwykły denaturat"
Ale ja robię tak - co koniec końców wygląda na to, że to moja Pani sama na to wpadła. Działa bez pudła - zobacz ile mam gratów na półce
"Kochanie potrzebne mi chłodziwko do wiercenia w alu, ale kosztuje od cholery kasy i w dodatku nie za wiele go jest w butelce. Da radę w to miejsce denaturat użyć, no ale to alkohol jest, choć tani jak barszcz w porównaniu do chłodziwa..."  >:D

LampowY

Dobra, na wszelki wypadek upiekę na sobotni wieczór razowca do filtrowania dykty  >:D

tomekkk1



ahaja

Pilot 4mm.
Ale i tak lepiej wywiercić ostrym wiertłem np do 8 czy 10mm i resztę tym. Poza tym alu się trochę będzie kleić.

tomekkk1

Cytat: ahaja w Styczeń 08, 2019, 22:01Poza tym alu się trochę będzie kleić.

I dlatego właśnie denaturat ;)
A jak ktoś ma dojście do niemieckiego, to pełen luksus - kolor biały, a zapach... ...git malina ;D

cdt


tomekkk1

Cytat: cdt w Styczeń 08, 2019, 22:46
Cytat: tomekkk1 w Styczeń 08, 2019, 22:45kolor biały
eee to już nie wiśna .

No tak, ale nie można mieć wszystkiego. Chyba :)

dino

Cytat: ahaja w Styczeń 08, 2019, 22:01Pilot 4mm.
Tak "porządnie" to: napunktować, potem 2mm, potem 5mm i dopiero choinka.
Po "wskoczeniu" choinki na właściwy poziom delikatnie kontynuować to skos do następnego poziomu obrobi krawędź. To samo zrobić z drugiej strony blachy żeby zebrać zadziory ale z czuciem.
8 i 10 mm mogą zrobić nie centryczne otwory w blasze i będzie problem.


LampowY

Cholercia. Zapomniałem zamówić tej śrubki ograniczającej ilość aktywnych pół  >:(