Okki Nokki- półautomatyczna myjka do winyli

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 19:30

Poprzedni wątek - Następny wątek

jamówię

Garaż/CNC  ;D ;D
Wybór należy do Ciebie

jamówię

.

Piterski

Te stare OkiNoki mi się nie podobały ale te z obudową z warstwowej płyty już robią na mnie dobre wrażenie.
Sama ssawka też jest ok, siła ssania fajnie ją dociska a po wyłączeniu ssania odskakuje i się obraca.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

jamówię

Ale ja Cię nie przekonuję,według moich odczuć estetyczno-organoleptycznych, Okki to ....paździerz ;D dlatego odpuściłem,z resztą Holendrzy bez czajany twierdzą,że składają to w garażu i brawo za szczerość  :)

jamówię


gratefullde

Co do estetyki wykonania to niestety zgadzam się z Michałem, mam ON używam od kilku lat. Arek też nie piał z zachwytu gdy ją zanabył i odważył się użyć. Pro Ject wygląda bardziej pro.

Ceny tych urządzeń są chore, gdyby były inne to bez wahania w automatyczną Nitty Gritty bym poszedł i miał gdzieś dywagacje na temat pół automatów.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

jamówię

Andrzejku NG to też paździerz(miałem)świetnie wyglądają myjki Clearaudio,ceny też  mają świetne >:(

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

paul_67

Cytat: gratefullde w Wrzesień 27, 2016, 21:30Ceny tych urządzeń są chore
Dlatego nie kupiłem.Nie widzę tych pieniędzy w tym urządzeniu.Zasada działania jest prosta i podzespoły tanie.Nawet przy produkcji jednostkowej to nie powinno tyle kosztować, ale jak są klienci, którzy są skłonni tyle zapłacić...

merlin1973

Cytat: gratefullde w Wrzesień 27, 2016, 21:38Tak, Clearaudio to już powędrowało cenowo w kosmos.  Pełen automat:
kto kupi myjkę za taką kase???
Pozdrawiam S.CH.

gratefullde

Cytat: merlin1973 w Wrzesień 27, 2016, 21:40kto kupi myjkę za taką kase???

Ten kto dobrze zarabia i ceni sobie wygodę. Ja jak na razie tylko to drugie ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

jamówię

Cytat: paul_67 w Wrzesień 27, 2016, 21:38
Cytat: gratefullde w Wrzesień 27, 2016, 21:30Ceny tych urządzeń są chore
Dlatego nie kupiłem.Nie widzę tych pieniędzy w tym urządzeniu.Zasada działania jest prosta i podzespoły tanie.Nawet przy produkcji jednostkowej to nie powinno tyle kosztować, ale jak są klienci, którzy są skłonni tyle zapłacić...



Święte słowa,tylko ja mam dwie lewe ręce i dlatego musiałem zainwestować 1990 zł. Twoje umiejętności są dziś bardzo cenne :)

jacekkudla

Piterski tylko nie popsuj tego audifilskiego sprzeta :)

Jacek


miniabyr

Szkoda życia na chujowy dźwięk !

ahaja


MAC

Cytat: ahaja w Wrzesień 27, 2016, 22:21'Kororowo' nie jest ... jakos muszo na te swoje burgiery zarobić.

Grunt, że działa bezawaryjnie już ponad 5 lat i wygląda (przynajmniej z wierzchu) dla mnie najlepiej ze wszystkich jakie widziałem.
A największa jej zaleta jest rozmiar.

Piterski

Cytat: jamówię w Wrzesień 27, 2016, 21:26
Ale ja Cię nie przekonuję,według moich odczuć estetyczno-organoleptycznych, Okki to ....paździerz ;D dlatego odpuściłem,z resztą Holendrzy bez czajany twierdzą,że składają to w garażu i brawo za szczerość  :)

Ja się nie upieram tylko wymieniam z tobą odczuciami.
Używałem Knosti nie wyobrażam sobie już innego mycia płyt, jak się ma ich trochę to cała reszta to rozchwiana prowizorka.
Powiedz mi jak działa ramię ssące czy się samo unosi po wyłączeniu ssania czy musisz je przekręcić?

Cytat: jacekkudla w Wrzesień 27, 2016, 21:51Piterski tylko nie popsuj tego audifilskiego sprzeta :)

Jacku obchodzę się z nią delikatnie tylko kilka płytek jednorazowo, nie skończyłem jeszcze nawet tej najmniejszej półki.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rudy-102

Cytat: Piterski w Wrzesień 27, 2016, 22:46Powiedz mi jak działa ramię ssące czy się samo unosi po wyłączeniu ssania czy musisz je przekręcić?
A ja mam jeszcze jedno pytanie.
Czy myjka Projecta jest tak samo głośna ja Okki Nokki?

kawosz

Chyba wszystkie te odkurzacze są głośne  :) .

jamówię

Cytat: masza w Wrzesień 27, 2016, 21:55
Cytat: jamówię w Wrzesień 27, 2016, 21:33Andrzejku NG to też paździerz

What?  :o





Maćku miałem na myśli to co wkleił ahaja. Miałem NG i to naprawdę jest zrobione słabo a w relacji do ceny,wręcz skandalicznie. Staram się być obiektywny,bo miałem. Działa i robi swoje,ale jak wygląda wkleił Krzysiek :)
Panowie to nic osobistego,mam nadzieje,że nie jesteście na mnie źli.

Piterski Knosti jest ok,jak masz parę płyt na krzyż a i to nie do końca,myjki automatyczne,półautomatyczne,ale ssące,są bez konkurencji dla Knosti,ale to już wiesz :)

jamówię

Cytat: rudy-102 w Wrzesień 27, 2016, 23:06
Cytat: Piterski w Wrzesień 27, 2016, 22:46Powiedz mi jak działa ramię ssące czy się samo unosi po wyłączeniu ssania czy musisz je przekręcić?
A ja mam jeszcze jedno pytanie.
Czy myjka Projecta jest tak samo głośna ja Okki Nokki?


Wszystkie wyją podobnie :)
Okki,NG,ProJect

jamówię

#97
Cytat: Piterski w Wrzesień 27, 2016, 22:46
Cytat: jamówię w Wrzesień 27, 2016, 21:26
Ale ja Cię nie przekonuję,według moich odczuć estetyczno-organoleptycznych, Okki to ....paździerz ;D dlatego odpuściłem,z resztą Holendrzy bez czajany twierdzą,że składają to w garażu i brawo za szczerość  :)

Ja się nie upieram tylko wymieniam z tobą odczuciami.
Używałem Knosti nie wyobrażam sobie już innego mycia płyt, jak się ma ich trochę to cała reszta to rozchwiana prowizorka.
Powiedz mi jak działa ramię ssące czy się samo unosi po wyłączeniu ssania czy musisz je przekręcić?

Cytat: jacekkudla w Wrzesień 27, 2016, 21:51Piterski tylko nie popsuj tego audifilskiego sprzeta :)

Jacku obchodzę się z nią delikatnie tylko kilka płytek jednorazowo, nie skończyłem jeszcze nawet tej najmniejszej półki.



https://m.youtube.com/watch?v=GRW3_Bwi7JU

Tu masz wszystko,od momentu wypakowania,do uruchomienia.
Panowie to absolutnie nie jest reklama,parę osób z tego forum zna mnie osobiście i może to potwierdzić,nie pracuję dla ProJecta :)

W moim modelu,w przeciwieństwie do tego z filmiku,klema zakręcana na label,jest zintegrowana z tym czarnym bączkiem,czyli zakręca i odkręca się ją tak jak gramofonowy docisk. Jest to najstaranniej wykonane urządzenie,za relatywnie "normalną"cenę,jakie znam. Siła ssąca jest bardzo duża i dwa obroty w przód i dwa w tył pozostawiają płytę całkowicie suchą,nawet po zaaplikowaniu dużej dawki płynu. Pojemnik na zużyty płyn ma chyba 2,5 litra,więc może za 10 lat się zapełni  ;D ;D

MAC

Cytat: jamówię w Wrzesień 28, 2016, 07:00Miałem NG i to naprawdę jest zrobione słabo a w relacji do ceny

W relacji do ceny to w audio wszystko jest zrobione słabo :)
Ponad pięć lat ostrego katowania (płyty dzięki łatwości jej obsługi i szybkości mycia myję co drugie odtwarzanie) i nic nie klękło. Wygląda i działa jak nowa. Dwa razy wymieniałem aksamitki i raz gumę na rolce napędowej ale to normalna eksploatacja jak wymiana klocków w samochodzie.
Nic oprócz ceny nie mogę jej zarzucić. Działa bezawaryjnie tyle czasu, nie szpeci otoczenia i jest naprawdę mała. Czego więcej chcieć?
A, że jest wewnątrz tak czy inaczej zbudowana? Jeśli działa tyle czasu to tylko znaczy, że jest dobrze zbudowana :)

jamówię

Cytat: masza w Wrzesień 28, 2016, 08:12
Cytat: jamówię w Wrzesień 28, 2016, 07:00Miałem NG i to naprawdę jest zrobione słabo a w relacji do ceny

W relacji do ceny to w audio wszystko jest zrobione słabo :)
Ponad pięć lat ostrego katowania (płyty dzięki łatwości jej obsługi i szybkości mycia myję co drugie odtwarzanie) i nic nie klękło. Wygląda i działa jak nowa. Dwa razy wymieniałem aksamitki i raz gumę na rolce napędowej ale to normalna eksploatacja jak wymiana klocków w samochodzie.
Nic oprócz ceny nie mogę jej zarzucić. Działa bezawaryjnie tyle czasu, nie szpeci otoczenia i jest naprawdę mała. Czego więcej chcieć?
A, że jest wewnątrz tak czy inaczej zbudowana? Jeśli działa tyle czasu to tylko znaczy, że jest dobrze zbudowana :)



I tak powinno być,ma działać i basta,po to jest.