Waga cyfrowa

Zaczęty przez jajacek1410, Sierpień 31, 2014, 01:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

kawosz

http://tinyurl.com/hnh3lo4
Ja mam taką ale kupiłem w OLX za chyba 50 zł . Fajna bo tania chociaż wykonanie szalki takie sobie . U mnie jest trochę krzywo

MAC

Michał, naklej na szalkę kawałek taśmy izolacyjnej żeby igła niepotrzebnie nie szorowała po tym żelastwie.

jamówię

Tak zrobiłem, a teraz uwaga,wagą pro jecta ważyłem wkładkę Andrzeja na rekomendowane 1g. Dziś przyszła waga,więc ją wytarowałam,opuszczam windę a tu 3,6g  :o :o :o :o
WTF???
Teraz wyłączając dynamiczny TF w ramieniu i przesuwając przeciwwagę na sam koniec belki,dalej się już nie da,wkładka waży 1,2 czyli tyle ile dopuszcza producent,koniec skali. Czy ktoś coś z tego rozumie?

MAC

Dostałeś razem z wagą ciężarek kalibracyjny?

jamówię

Ciężarek to ta miseczka?

MAC

Nie.

Przygotuj kilka monet to zaraz sprawdzimy  :)

jamówię

Ciężarka nie było. Ok robię tak: włączam,następnie taruję i wkładam obrączkę,wynik 2,73

MAC

1 gr - 1,66g
2 gr - 2,16g
5 gr - 2,62g
10 gr - 2,50g
20 gr - 3,25g
50 gr - 3,86g

jamówię

Czyli wszystko jest ok,tylko w przypadku 50 groszy jest 3,91 ale monety też są pewnie różne. Czyli waga pro jecta była pięknie zjebana >:(
Dobrze,że mnie nie było i nie miałem czasu tego Andrzejowego Ortofona zmęczyć.

MAC

Waga monet może się odrobinę różnić w zależności od stopnia zużycia i obklejenia bakteriami  ;D
Generalnie jest OK

MAC

#60
Ja kupiłem mały zestaw odważników jubilerskich za kilka złotówek.
Zawsze lepiej mieć pewność, że waga się nie sper.... i nie ustawiasz nacisku 2 x większego

Dałem kiedyś na alle za taki sam chyba ok 15zł


jamówię


kawosz

Moja delikatnie przekłamuje o 0.02 .

jamówię

Cytat: kawosz w Kwiecień 09, 2016, 20:06
Moja delikatnie przekłamuje o 0.02 .


No ale u mnie był 1,0 na project i 3.5 na obecnej,jak się okazało prawidłowo działającej. W ten sposób można zniszczyć nie tylko płyty,ale przede wszystkim wkładkę :(

kawosz

To już przesada i skandal że sprzedają takie śmieciowe wagi . Dobry wątek bo skłonił mnie do użycia tego ciężarka i wytrasowania wagi . Tak to pewnie nigdy bym nie sprawdził przyjmując że działa poprawnie

frywolny trucht

Że niby ta? Dziwne. Funkcjonuje ona pod wieloma nazwami, nadaje się do wkładek MC LO i nagle w wersji gdzie znaczek jest najdroższy, okazuje się spierniczona? A to podstępne Chińczyki.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Cytat: jamówię w Kwiecień 10, 2016, 10:32No ale u mnie był 1,0 na project i 3.5 na obecnej

Gdzieś już spotkałem się z takim rozjazdem wagi Projecta, już nie pamiętam kto mi to mówił. Może jakaś wadliwa partia?  Mam identycznego Analogisa ( z cieżarkiem 5g do tarowania) i działa OK.
Rozumiem, że przy prawidłowym nacisku wkładka "podniosła się" i już nie szoruje (prawie) po płycie?


Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

A ja mam analogową Shure'a i się sprawdza :) Cyfrową też mam, gdy mi się nie chce :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

krzysiek

Też mam taką Shure'a, kupioną z polskiej dystrybucji w prawdziwym sklepie, nie u chińczyka - i moja przyciąga wkładki MC :)
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

gratefullde

Cytat: blackholesun w Kwiecień 10, 2016, 11:48
Też mam taką Shure'a, kupioną z polskiej dystrybucji w prawdziwym sklepie, nie u chińczyka - i moja przyciąga wkładki MC :)

No coś Ty. Moja nie przyciąga a wręcz dedykowana jest do MC :) Z Polskiej dystrybucji, też :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Też gdzieś mam, używałem dawno temu  ale do wkładek MM. Trochę upierdliwa, w końcu to analogowa waga szalkowa :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

krzysiek

Cytat: gratefullde w Kwiecień 10, 2016, 11:50No coś Ty. Moja nie przyciąga a wręcz dedykowana jest do MC  Z Polskiej dystrybucji, też

Ja swoją kupowałem dawno, gdzieś 2004 rok może. Na pinkfish też czytałem, że były takie partie SFG-2, które miały w składzie żelazo. Powinno dać mi do myślenia, że dobrze wyważone ramię RB300 albo 303 nie pokrywało się za bardzo z wskazaniem Shure. Tymczasem z tanią wagą chińską dość dobrze się pokrywa i można w sumie ustawiać pokrętłem na ramieniu i trafisz tyle, co trzeba.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

kawosz

Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 10, 2016, 11:26Że niby ta?
Nie dokładnie . Podróbka pokazuje dwa miejsca po przecinku

jamówię

Cytat: elem w Kwiecień 10, 2016, 11:29
Cytat: jamówię w Kwiecień 10, 2016, 10:32No ale u mnie był 1,0 na project i 3.5 na obecnej

Gdzieś już spotkałem się z takim rozjazdem wagi Projecta, już nie pamiętam kto mi to mówił. Może jakaś wadliwa partia?  Mam identycznego Analogisa ( z cieżarkiem 5g do tarowania) i działa OK.
Rozumiem, że przy prawidłowym nacisku wkładka "podniosła się" i już nie szoruje (prawie) po płycie?





Tak podniosła się,choć tak jak wspominał Andrzej jest to wkładka niskoskanalizowana :)) i nadal wisi niżej niż inne wkładki które miałem i które znam,ale gra bardzo fajnie.

MAC

Długo grałeś z tak ustawionym naciskiem?
Płyta przypadkiem nie przypomina po tym koronki z Koniakowa?  ;D