Ponownie Pink Floyd... ile można?

Zaczęty przez michał_flaga, Grudzień 09, 2019, 17:36

Poprzedni wątek - Następny wątek

michał_flaga

,,A Momentary Lapse of Reason" z wydawnictwa ,,Pink Floyd The Later Years"
Studio im. Agnieszki Osieckiej - 15 grudnia 2019, godzina 19.00
Prowadzenie spotkania i opowieść – Piotr Metz
Oprócz muzyki ważnym elementem tego wieczoru będzie jak zwykle sprzęt audio. Tym razem scena studia przy ulicy Myśliweckiej będzie miejscem prezentacji wyłącznie polskiego high-endu. Winylowa płyta ,,A Momentary Lapse of Reason" zespołu Pink Floyd odtwarzana będzie na gramofonie OSCAR firmy Tentogra. Za brzmienie odpowiadać będa ponadto monitory BLIPO HOME U22 Limited Edition firmy SVEDA AUDIO i lampowe urządzenia Łukasza Fikusa, który jest twórcą marki LAMPIZATOR. Gdyby ktoś chciał przyjechać, zapraszam. Bilety w cenie 5 lub 10 zł (nie pamiętam dokładnie) do kupienia przed wejściem do PR III w dniu imprezy.

dino

Na AVS w jednym z pokoi gało słabo i było pusto.
Puścili PF głośno.
Po chwili było pełno. :o >:D
Wychowałem się na PF ale ..ile można  :D :D :D

Ps. pre gramofonowe Lampizatora jakoś mnie nie zachwyciło. Pls. o relacje jak było tym razem.

tomasz_pianista

Ten gramofon jest na aukcji WOŚP swoją drogą:)
Grupa ratowania poziomu.

frywolny trucht

Boszzzzz. Ten gramofon to wizja, niespełnionego architekta, zachwyconego twórczością Oscara Niemeyera. Pomimo całej sympatii, pierwsza konstrukcja o niewiadomych danych technicznych jest wyceniana na 100 koła? Można i tak, ale mnie brak zrozumienia.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tomasz_pianista

Grupa ratowania poziomu.

miniabyr

Jest Tentogra  to może niech ktoś zrobi Tentoniegra .  ;) ......Poznałem konstruktora który okazał się bardzo zakręconym na punkcie gramofonu gościem. Co by nie powiedzieć to Tentogra wygląda intrygująco.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

dino

Wszystkie graty made in Poland.
Wstajemy z kolan  ;)

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

michał_flaga


Piterski

Cytat: michał_flaga w Grudzień 10, 2019, 13:16... ukochany przez wielu - Ortofon
Cytat: dino w Grudzień 09, 2019, 21:26Wszystkie graty made in Poland.
Widzisz Dino jednak serce systemu nie będzie Polskie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

michał_flaga

Cytat: Piterski w Grudzień 10, 2019, 13:29serce systemu nie będzie Polskie

nie mamy "narodowego" producenta wkładek... MF100 i MF101 nie biorę pod uwagę.


dino

No masakra jakaś. Tyle pracy na nic  ;) Piterski

Therion

Oj, koledzy, koledzy.

Przeczytałem wątek i brzmi trochę smutno. Zamiast się cieszyć, że mamy polski sprzęt, to zjechaliscie pomysł. Bu.

Nie mamy własnych aut, motocykli, to dobrze, że choćby tu sie cos odradza. A że 10 tys? A weź w Wwie przeżyj za tyle.

Wkładka polska? Mamy narodowego serwisanta, to moze kiedyś cos nawinie i bedzie HUSARIA MC. Nie upadajcie na duchu.

A mi się pomysł podoba i jak znajdę czas, to podjadę.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

dino

Do tego jeszcze  "Kamanda Pinka Flojda" jakoś tak niepolsko brzmi  ;)
Az sobie zaraz coś zapuszczę bo mnie nostalgia ogarnęła.

Pboczek

Którą zapuściłeś? Ja Animals.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

dino

Final Cut - bo se zrypałem i poszła na szybko z kompa.
Moje ulubione... Paranoid Eyes  8)

Pboczek

Może by tak mały plebiscyt  ;), jeżeli jedną, to którą płytę PF wybierasz?
Jeżeli dwie, to które?

Jeżeli trzy, to ..., nie to już za dużo.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Alexander

Cytat: Pboczek w Grudzień 12, 2019, 14:29jeżeli jedną,
Jeśli jedną to Meddle  :)
Cytat: Pboczek w Grudzień 12, 2019, 14:29Jeżeli dwie, to które?
Jeśli dwie to  The Wall  ;D

ps. jeśli cztery to Pulse  ;)

Pboczek

U mnie jedna to jak wyżej Animals, dwie to The piper at the gates of dawn.

O ile pojawią się dalsze typy, zrobimy Audiomaniaków ranking płyt PF  :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

michał_flaga

Ja w wątku obocznym czyli nieco o sprzęcie... Bo muzyka obroni się sama lub nie, nagrania są powszechnie znane, a zespół raczej nie nagra już niczego nowego. Historię sporu liderów, z zespołem, zespołu z samym sobą oraz rozstania liderów znają prawie wszyscy, którzy lubią PF. Ale chcę wam napisać, że trochę się natrudziłem, aby w jednym miejscu zebrać te wszystkie urządzenia, zsynchronizować to z planami studia Osieckiej, namówić kilka osób, aby przyjechały. Wyzwaniem - jak się okazało - było kupienie konopi i zbudowanie "pinkfloydowej" dekoracji na scenie.

Pozostał jeszcze jeden problem - problem, o którym będziecie dyskutować, gdy wrócicie w niedzielę w nocy do domów, do swoich systemów, odtwarzaczy kolumn i gramofonów: to zagra czy nie?

O pokoju Arka Szwedy po AVS zazwyczaj piszę się dobrze. Urządzenia Łukasza Fikusa są lubiane lub nie, cenione lub opisywane w negatywnym świetle. Gramofon Wojtka Samołyka potrafi się odwdzięczyć cudowną muzyką... pod warunkiem, że oderwiecie brzmienie od tego, na co patrzycie (ale tylko wtedy, gdy komuś przeszkadza to, że Wojtek ma po prostu taki punkt widzenia). To fakt jest architektem - z wykształcenia, ale nigdy niczego nie zaprojektował, żyje z czegoś zupełnie innego. Ostatnim elementem układanki jest wkładka Ortofon - jedna z najwyższych. Wczoraj zostały przekazane do prób te z samego czubka oferty i ma zostać wybrana jedna - najlepsza. Serdecznie Was zapraszam. Bilety kosztują 5 zł, warto wpaść nieco wcześniej, bo mamy tylko 150 miejsc siedzących.

michał_flaga

Gramofon OSCAR f-my Tentogra

Pboczek

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

dino

Cytat: michał_flaga w Grudzień 12, 2019, 16:58Ostatnim elementem układanki jest wkładka Ortofon - jedna z najwyższych.
Czyli ?