Glosniki Tanno-a Red - LSU/HF/12.L wraz ze zwrotnicami w idealnym stanie

Zaczęty przez Lutek, Październik 14, 2020, 21:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

Lutek

Legendarne 12-to calowe Redy Tannoy-a wraz ze zwrotnicami z "wypasionymi" czesciami elektronicznymi. Serwisowane w  serwisie Tannoy-a - Mainlytannoy w UK. Wymieniono elementy na nowe, co od razu rzuca sie w oczy. Zreszta, jak je zobaczylem na zywo, to zwatpilem nawet co do koszy, czy nie sa nowe - tak wygladaja. Dołaczony certyfikat potwierdzajacy oryginalnosc czesci. Dodam, iz na Ebayu ceny sa nieporownywalnie wyzsze. Prosze wejsc na ebay.com i w wyszukiwarce wpisac: Tannoy Red

Nowa cena: 12,5 kzl

masza19


Lutek

Projektow konkretnie do tych glosnikow nie znam. Mysle, ze moje poprzednie kolumny (tzn. obudowy) moglyby sie nadawac, ale sprzedalem je - wiadomo w calosci. Ja w ogole juz gine z tym wszystkim, bo za duzo sobie nabralem (nakupilem) na glowe, a zdrowia i sil aby cos zrealizowac zupelnie brak. Poza tym juz za duzo pieniazkow mam wtopionych - szczegolnie w tych RED-ach. Jak zapewne patrzyles na Ebayu zycza sobie za nie kosmiczne pieniadze i pewnie nie bez przyczyny, ale jakie osoby u nas w Polsce na nie stac ? Porownujac kwote jaka chce za nie, a kwoty na Ebay-u, ktos bystry moglby zapewne niezle sobie na nich zarobic, ale trzeba wystawic na Ebayu, bo w Polsce wiadomo... Ja sie za to nie biore, gdyz w przeciwienstwie do kupowania, to w sprzedazy czegokolwiek na Ebay-u nie mam zadnego doswiadczenia. Poza tym nie mam na to sily, aby jakos super bezpiecznie zapakowac, a nie chce w razie czego zadnych niespodzianek - ten towar jest za drogi i wole nieporownywalnie taniej, ale u nas i aby sobie ktos odebral, gdyz z wysylka jest tez za duze ryzyko.
A co do obudow, to mysle, ze mozna by sie wzorowac na jakis oryginalnych, w ktorych siedza te 12-to calowe RED-y, jak np tutaj - Chatsworth:  https://www.ebay.com/itm/Tannoy-Monitor-Red-12-inch-in-Chatsworth-cabinets-with-matching-horn-units/264301925724?hash=item3d899f555c:g:HoUAAOSwzRlaGxjL
Albo zaprojektowac sobie super sztywne obudowy o przekroju eliptycznym, dzieki czemu powinny byc zredukowane fale stojce, tak jak ja to w tej chwili robie dla moich glosnikow Tannoya HPD 295. Poza tym jednoczesnie chce budowac odgrody, bo zostalo mi sporo materialu z eliptycznych ramek przeznaczonych na obudowy do HPD. Glosniki na odgrody rowniez juz mam, tylko jak to wszystko zrealizowac...?
Ale tekstu mi sie nasmarowalo :-)