Ciecie sklejki laserem

Zaczęty przez moon, Październik 15, 2017, 15:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

moon

Ktoś poleci jakieś miejsce gdzie tanio przytne 25 sztuk sklejki laserem?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Mam stolarza który tnie na CNC.
Czy tanio nie oceniam trzeba z nim pogadać.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

moon

Cytat: Piterski w Październik 15, 2017, 20:03Mam stolarza który tnie na CNC.
tylko chyba przy CNC bede musial troche poszlifowac papierem, jesli sie nie myle, laserem podobno krawedzie sa juz eleganckie. ciec na sklejke raptem dwie sa, ale jak gdzies doczytalem, ze 5 czy 10cm kosztuje kilka zlotych, to mi troche ochote przeszla na laser i szukam czegos taniego ;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Zamówiłem u niego domek dla gryzoni i resztę wyposażenia typu półeczki i biegi.
Widziałem jak wykonał skrzynkę na zwrotnicę gdzie zbierał materiał bo je pocieniał i efekt był bardzo dobry.
Jak odbiorę swoje to zobaczę.
Cena kilka złoty za metr jest faktycznie realna, tym bardziej że robi do cięcia rysunek wektorowy.
Musiał byś z nim pogadać.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

moon

kilka zl za metr to nie kilka zlotych za 5-10cm:) mam takich 25-28 sklejek i kazda z grubsza dwa ciecia, jedno 3cm, drugie ok 28, wszystkie na ten sam ksztalt, wiec przy tej cenie za lasere, to z torbami poszedlbym, a gdzie ten stolarz urzeduje?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

vasa

Cytat: moon w Październik 16, 2017, 10:26
Cytat: Piterski w Październik 15, 2017, 20:03Mam stolarza który tnie na CNC.
tylko chyba przy CNC bede musial troche poszlifowac papierem, jesli sie nie myle, laserem podobno krawedzie sa juz eleganckie. ciec na sklejke raptem dwie sa, ale jak gdzies doczytalem, ze 5 czy 10cm kosztuje kilka zlotych, to mi troche ochote przeszla na laser i szukam czegos taniego ;)

Laser spali sklejkę w miejscu cięcia.
Szlifowanie tak czy inaczej Cię czeka.

[emoji377]🥃
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: moon w Październik 16, 2017, 14:44
kilka zl za metr to nie kilka zlotych za 5-10cm:) mam takich 25-28 sklejek i kazda z grubsza dwa ciecia, jedno 3cm, drugie ok 28, wszystkie na ten sam ksztalt, wiec przy tej cenie za lasere, to z torbami poszedlbym, a gdzie ten stolarz urzeduje?
Przenosi się bo urzędował na terenie Mordoru.
Będę u niego to zagadam z nim i dam Ci namiary.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

moon

Cytat: vasa w Październik 16, 2017, 21:41Laser spali sklejkę w miejscu cięcia.

hm, czyli zostaje wyzynarka?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

Cytat: Piterski w Październik 16, 2017, 14:10Jak odbiorę swoje to zobaczę.
Cena kilka złoty za metr jest faktycznie realna, tym bardziej że robi do cięcia rysunek wektorowy.
Musiał byś z nim pogadać.

chyba troche zmienie koncepcje, sklejke na ksztalt dotne moze sam, ale moze tym CNC daloby rade niedrogo wyciac 26 liter alfabetu u niego, kazde mieszczaca sie na pewno w kwadracie 5x5cm.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

Dziś mam jechać po odbiór to zapytam pana Tomka gdzie będzie urzędował. i dam Ci do niego telefon.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dyletant

Inspirujące - ze sklejki zrobić obudowę do miniNudy. Koszty potencjalnie niewielkie tylko jak rozwiązać ekranowanie?
Ma ktoś pomysł jak tanio i schludnie wyłożyć pudełeczko np. blachą?

Apropos dylematu wypalarka czy lutownica. Jak ma być pięknie to tylko wypalarka. Jest precyzja i łatwość operowania. Inny chwyt, cieńki grot i dobra temperatura. Bynajmniej takie mam reminescencje z dzieciństwa gdy po zabawie małym metalowym konstruktorem z sąsiadem zasiadaliśmy do wypalania. Ah ten zapach drewna  :).

moon

tylko czy jako amator wypalarka uda mi sie rowne linie wypalic liter, oto jest pytanie;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

dyletant

Jak masz wątpliwości to może warto rozważyć oprogramowanie CAD, adaptację drukarki 3d lub zakup wyciarki laserowej 8). Alternatywnie można skorzystać z usług odchodzącego w zapomnienie grawera - ten zazwyczaj ręke ma pewną :).

moon

do wyciecia 26 liter w sklejce, to nie ma sensu finansowego, by kupowac drukarke itp.chodzi o taka wycinanke

https://www.instagram.com/p/BaCJn_SnqDx/
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

O super  :D
Jak powiększę półkę na winyle to zamówię sobie coś takiego u pana Tomasza.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.


moon

chyba nie, pomijajac, ze ma byc przynajmniej 30x30, i 26 sztuk, na razie material i pociecie kosztowal 95pln, do tego co najwyzej doloze 30pln na wypalarke, te z linka za 21 (sztuka czy komplet alfabet?) za male.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Piterski

A  gdzie kupowałeś materiał z pocięciem?
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

moon

castorama, tyle ze na razie mam pociete na prostokaty, bez tego wyciecia na litere, jak na zdjeciu, ktore wrzucalem, to sobie zrobie sam raczej, zeby nie mnozyc kosztow
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand