Electro Voice Interface D

Zaczęty przez miniabyr, Marzec 15, 2016, 05:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

O mój Boże jaki stan  :o Mam nadzieję że do wyprostowania . Widzę jedną różnicę miedzy naszymi obudowami. To ciekawe ,ale w naszych kolumnach są dwa prostokątne porty bas refleksowe  ,a ta kolumna ma jeden okrągły bas refleks  z  rurą . A gdzie drugi ?  Czy to jakaś modyfikacja producenta ,czy wariacja któregoś z wcześniejszych właścicieli ? Te porty są istotne bo jeden opcjonalnie można zatkać -to przewidział producent . Ja mam jeden port zamknięty . Oj chłopie czeka cię dużżżżżżżżżżoooooo pracy i cierpliwości . Ja to mówię wszystkim że kupując EV trzeba też kupić cierpliwość i spokój . Powodzenia.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

goky

To chyba jakaś prostsza wersja, inaczej też jest basowy montowany i inna podpórka wewnątrz. Przynajmniej innaczej to jest u Lecha.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


rosss37

Odnawiać je będę , więc może lepiej jak zrobię te porty bass-refleksu , tak jak Wy macie ? Lubię dobry kontrolowany bass, a tu kolega pisze , że wcale nie będzie go zbyt wiele . Może podeślecie mi jakiś szkic tej zmiany na lepsze ? Jeśli to nie problem ?

goky

Proszę

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


Piterski

Pomierzyłeś VRM-y, jaką mają impedancję?
Wspomniałeś, że masz ich dwie pary.

Co do ceny to coś za coś. Kolumny kupione nie drogo ale pracy wymagają znacznie więcej.
Z drugiej strony lepiej tak niż prostować potem kombinacje i matactwa Włochów.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Jak patrzę na zwrotnicę to mi szczęka opada . To jest podobno profesjonalna produkcja a wygląda gorzej od najsłabszej pracy na ZPT.........wywalić z niej należy wszystko  z wyjątkiem rdzeniowych cewek . Są w pewnym sensie niezastąpione . Reszta do kosza.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

michał_flaga

Cytat: Piterski w Maj 11, 2018, 10:34
Cytat: miniabyr w Maj 11, 2018, 10:32Ja słucham bez .
Chyba tylko Lech słucha z maskownicami, bo ja też sobie je odpuściłem i Ondrej ich nie stosuje.
słucham i z, i bez... choć ostatnio mniej bo zafascynowałem się takimi maluchami. właśnie skończyłem ich renowację. do środka wpakowałem chyba 2 lub 3 razy więcej niż wydałem na nie przy zakupie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Michał


rosss37

Panie Piterski , ale ja nie mam czym pomierzyć :( . Pisałem wcześniej, że w tematach tech. to jestem zielony. I nic się od tamtej pory nie zmieniło , więc proszę o wyrozumiałość. Ale jutro coś zorganizuję i pomierzę u kogoś i oczywiście napiszę. Rozumiem , że te same głośniki występują w różnych impedencjach ?

michał_flaga

natchniony pracą forumowego kolegi, dokonałem czegoś podobnego. zakupiłem, przywiezione z Anglii, monitory Pioneer. To model CS-e320, po renowacji i wymianie części podzespołów po prostu grają.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Piterski

Cytat: rosss37 w Maj 17, 2018, 19:45Rozumiem , że te same głośniki występują w różnych impedencjach ?
Tak i ważne jest ustalić, który ich rodzaj siedzi w tych kolumnach. Obstawiam, że raczej oryginały ale mam też wrażenie, że nie mają one oryginalnego zawieszenia. Celowo nic Ci nie piszę o tych wartościach bo Ciekaw jestem wyniku pomiaru. Moim zdanie jakiś najzwyklejszy miernik to musisz jednak nabyć. Do tego lutownicę.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Melepeta

Słuchałem nie dawno Pioneerów CS-E700 kolegi. I też mogę powiedzieć, że grają bardzo dobrze z lampą na diabłach.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.


Melepeta

Dopiero kupił te kolumny i musiał coś na szybko zorganizować. To zabrał dzieciom taborety :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

elektroboy

#1639
Cytat: miniabyr w Maj 17, 2018, 18:41
Jak patrzę na zwrotnicę to mi szczęka opada . To jest podobno profesjonalna produkcja a wygląda gorzej od najsłabszej pracy na ZPT.........wywalić z niej należy wszystko  z wyjątkiem rdzeniowych cewek . Są w pewnym sensie niezastąpione . Reszta do kosza.
jeszcze nie wyrzucaj duze srebrne bipolarne 90uF kondenzatory. jak ci sie nie beda podobac lub w inny sposob beda ci niepotrzebne, ja je chetnie wezme od ciebie :) uwazaj przy ich odklejaniu od plyty wiorowej. sa miekie i latwo je uszkodzic. trzeba deske w okolicy polac woda i poczekac. wtedy glut ktorym sa kondenzatory przymocowane latwiej od desky odczepic. ta plyte i tak bedzie trzeba nowa zrobic i zwrotnice na zewnatrz wywalic, tak wszystcy deltowicze postepuja :)

PS: na poczatek mozna uzyc wsztustie cewki. na pewno nie wyrzucaj te powietrzne (czerwone).

elektroboy

Cytat: rosss37 w Maj 17, 2018, 17:36
Odnawiać je będę , więc może lepiej jak zrobię te porty bass-refleksu , tak jak Wy macie ? Lubię dobry kontrolowany bass, a tu kolega pisze , że wcale nie będzie go zbyt wiele . Może podeślecie mi jakiś szkic tej zmiany na lepsze ? Jeśli to nie problem ?
basu bedzie tyle i takiego jaki sobie zazyczysz (i zrobisz) moze nie bedzie trzeba w sto % kopiowac 2-portowe delty. skoro ale oryginalne porty sa jednoczesnie usztywnieniem, na pewno bedzie trzeba poprzeczkami usztywnic twoja uproszczona dolna deske w ktora jest mocowany 12" woofer. strojenie portu bym zostawil na pozniej.   

elektroboy

Cytat: Piterski w Maj 17, 2018, 21:10
Cytat: rosss37 w Maj 17, 2018, 19:45Rozumiem , że te same głośniki występują w różnych impedencjach ?
Tak i ważne jest ustalić, który ich rodzaj siedzi w tych kolumnach. Obstawiam, że raczej oryginały ale mam też wrażenie, że nie mają one oryginalnego zawieszenia. Celowo nic Ci nie piszę o tych wartościach bo Ciekaw jestem wyniku pomiaru. Moim zdanie jakiś najzwyklejszy miernik to musisz jednak nabyć. Do tego lutownicę.
mi sie wydaje ze jednak to sa oryginalne zawieszenia. tez basowe membrany nie wygladaja na uszkodzone. tylko wszystko bardzo brudne i flash bez litosci uwypukla brud kurz i mankamenty. ogolnie ale wg mnie nie bedzie najgorzej. ale roboty jak na kosciele. obudowy, przetworniki, zwrotnica, nowe komponenty, strojenie :)

miniabyr

Hej panowie co tak ucichło . Rosss37 czy dokonałeś już jakiś zmian ,rozpocząłeś remont EV ? Cisza jakaś taka jak makiem zasiał!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

cdt

Czekamy w skupieniu  na relacje z odsłuchów Zontka  :P .

michał_flaga

Ja na przykład siedzę z moim stolarzem i kończymy realizację projektu standów pod kolumny. Dobry stolarz wie więcej o pracy w drewnie od osoby, która myśli, że o tym materiale wie wszystko. Większość specjalistów jest przyzwyczajona do współpracy z osobami, które przychodząc z własnym projektem, są przekonane, że wiedzą jak on ma być zrealizowany. Moje pierwotne pomysły zostały dość szybko "zaktualizowane", a podstawki zwane wśród audiofilów STANDAMI, zmontowane zostaną bez użycia ani jednej śruby czy wkręta. W fazie montażu wyglądają jak przestrzennie ażurowe klocki LEGO, których elementy łączą się ze sobą dzięki sprytnym wpustom i piórom. Wybrałem jedyny słuszny audio-kolor (czarny). Całość ważyć będzie na tyle dużo, że moja cudownie wyrozumiała żona-nie-żona, sama przesunąć tego nie da rady. Na wierzchu wkrótce także kamienna płyta, metalowe krążki lub jakiś inny skutecznie działający materiał. Potem razem z Ondrejem zabieramy się za ujarzmianie niskich częstotliwości.

W systemie wylądował wczoraj wzmacniacz, który widać na zdjęciu poniżej... termicznie - kompletna porażka. Z odległości 3 m czuć nadmiar ciepła. Brzmienie też "mocno nadmiarowe", ale stał się on natchnieniem do napisania kolejnego długiego posta - tym razem na temat recenzji sprzętu. Niebawem do poczytania na moim blogu.

miniabyr

O fuck jaka elektrownia . Sprzęt dla Eskimosa . Dodatkowo ogrzewanie iglo  . Mi się mózg lasuje przy moich 7 watach mocy i wolę nie myśleć jak grzeje to Carry audio . ................Zontrk, Zontek ,Zontek ta ......czekamy .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

goky

Bardzo fajny cary, znam go to v12 :). Do mnie jadą linki 10.

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka


miniabyr

W ramach kontestowania dokonań naszych piłkarzy  pobawiłem się jednym elementem mojej zwrotnicy. Jakiś czas temu zamówiłem  cewki na bas . Palcem bym nie kiwnął żeby jeszcze przy tych zwrotnicach grzebać ,ale jakość tych oryginalnych cewek budziła moje wątpliwości . To rdzeniowe cewki o wartości 4 mH . Trudno było znaleźć coś niedrogiego aby nie wpędzać się w koszty jeśli okazałoby się ,że to jednak pomyłka . Ale Ondrej znalazł niemiecką firmę http://audio-tschentscher.de/epages/7d911b97-6508-40d6-ad9f-51b48e2090a5.sf/de_DE/?ObjectPath=/Shops/7d911b97-6508-40d6-ad9f-51b48e2090a5/Products/00207  i tam znalazłem odpowiednią cewkę . Mówimy o cewce taśmowej na rdzeniu ,która zastąpiła cewkę rdzeniową ale drutową . Ondrej przyjechał wieczorem do mnie a mi udało się szybko podmienić cewki . I powiem wam ,że pierwszy odsłuch to obaj siedzieliśmy z duszą na ramieniu ,bo cokolwiek do tej pory  zastępowało oryginalne cewki rdzeniowe to był brzmieniowy niewypał. Ale teraz od pierwszych chwil było po prostu zajebi.cie ! Tak zajebi,cie  ! Cewka jest na basie ale ma wpływ na odbiór we wszystkich zakresach .Ja pierniczę jaką ta nowa cewka robi  teraz kontrolę na basie  i jak zmieniła się scena . Nawet Ondrej był pod wrażeniem !. Ale przez przypadek wyszło ,że jedna z oryginalnych cewek nie trzyma parametru i zamiast mieć rezystsncje 0,7 Ohm ma tylko 0,38 Ohm   - gdzieś jest skucha ,którą na szczęście wyeliminowałem .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !


miniabyr

Cytat: McGyver w Czerwiec 21, 2018, 23:58
Cytat: miniabyr w Czerwiec 21, 2018, 23:54zamiast mieć rezystsncje 0,7 Ohm ma tylko 0,38 Ohm
To raczej dobrze.
"Oryginalnie" cewki powinny mieć 0,7 Ohm . Dwa lata temu mierzyłem obie i miały . Coś musiał się  wydarzyć kiedy walczyłem ze zwrotnicą  Obie pokazują ok 4mH  tylko różni je "R"
Szkoda życia na chujowy dźwięk !