Progresywnie

Zaczęty przez gratefullde, Październik 18, 2015, 12:55

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Taki temat prędzej czy później musiał powstać. Oczywiście progresja to szerokie pojęcie dlatego proszę samemu wyznaczać granice, zdroworozsądkowe, co do zamieszczania wykonawców. Mieścić się tu może i główny nurt progresji angielskiej, amerykańskiej ale również, liczę na to, niemieckiej czy włoskiej o czechosłowackiej, węgierskiej czy hiszpańskiej nie wspomnę ;) Można także art rocka tu wplatać, jak najbardziej. Nie zapominając oczywiście o polskich grupach.
Ja zacznę może nie tak przewidywalnie. Black Widow. Grupę tę poznałem dość późno. Pamiętam, że szukałem czegoś świeżego z dawnych lat. Mezalians słowny nie oznacza że to był błąd. Znalazłem :) Przypadkowo wpadła mi w ręce płyta Sacryfice. I bardzo mi się spodobała.

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Scorpions

Lonesome Crow



Płyta na wskroś progresywna. Jazda na maxa. To jest to co tygryski lubią najbardziej. Oczywiście to nie wymiatanie jak u WOYa czy SVART'a ale daja chłopcy radę.
Póżniej trochę się profil grupy zzmienił... nie, nie zgadniecie, nie zaczęli grać ciężej ;)
U mnie wydanie 1989 Rhino rec/Rampagne
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

WOY

Progresywnie?
Czyli zdecydowanie ostatnia Apokalyptica ;)

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

nie cierpię, dla mnie kicz od pierwszej do ostatniej płyty  ;D
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

WOY

Lubię kicz ma swój urok.

elem

Owszem, ale oni to tak strasznie poważnie odgrywają...  8)

Porządkuję płyty na nowych regałach i wpadła mi w łapy polska składanka Atomic Rooster. Lata całe nie słuchałem a to bardzo zacna muza jest :)


Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Cytat: elem w Październik 18, 2015, 14:17nie cierpię, dla mnie kicz od pierwszej do ostatniej płyty

O gustach się nie dyskutuje. ja też nie przepadam ale ktoś może lubi. Zapraszam :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

spoko, ale i tak nie lubię  ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

WOY

#9
Death.

WOY

#10
Opeth


WOY

@gratefullde
Pięknie Ci dziękuję  że rozszerzyłeś te moje granice progresji;)

gratefullde

Cytat: WOY w Październik 18, 2015, 15:30
@gratefullde
Pięknie Ci dziękuję  że rozszerzyłeś te moje granice progresji;)

Wyczuwam sarkazm ;)

Nie mam zamiaru pisać wątku w jeden dzień. Spokojnie, w czasie i przestrzeni, myślę, że każdy znajdzie coś nowego dla siebie ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

merlin1973

Dla mnie to jest progresywnie :)
Pozdrawiam S.CH.

gratefullde

Cytat: merlin1973 w Październik 18, 2015, 15:38Dla mnie to jest progresywnie

Bo jest. PT to moja ulubiona grupa.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

merlin1973

15 lat temu zaczynałem słuchać "NOC MUZYCZNYCH PEJZAŻY " i dzięki Piotrowi Kaczkowskiemu poznałem ten rodzaj muzyki :)
Słuchając audycji poznałem takie zespoły jak:Quidam, Abraxas, RPWL.
Ostatnie wydanie zostało nadane w nocy z 8 na 9 stycznia 2015 i miało numer 737.
Kontynuacją audycji są "Pejzaże Dźwiękiem Malowane" nadawane od końca 2014 przez internetowe radio rockserwis.fm, założone przez Kosińskiego.
Pozdrawiam S.CH.

MAC

Matko Święta, jakich Wy okropności słuchacie   :-\

Wiem, wiem. O gustach morda w kubeł  :)

gratefullde

Cytat: masza w Październik 18, 2015, 16:29
Matko Święta, jakich Wy okropności słuchacie   :-

Wiem, wiem. O gustach morda w kubeł  :)
E.S.T. jest bardzo blisko tych klimatów ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Cytat: merlin1973 w Październik 18, 2015, 16:17
15 lat temu zaczynałem słuchać "NOC MUZYCZNYCH PEJZAŻY " i dzięki Piotrowi Kaczkowskiemu poznałem ten rodzaj muzyki :)
Słuchając audycji poznałem takie zespoły jak:Quidam, Abraxas, RPWL.
Ostatnie wydanie zostało nadane w nocy z 8 na 9 stycznia 2015 i miało numer 737.
Kontynuacją audycji są "Pejzaże Dźwiękiem Malowane" nadawane od końca 2014 przez internetowe radio rockserwis.fm, założone przez Kosińskiego.
Właśnie przypomniałeś mi Sławku RPWL. Muszę poszukać na półce bo coś ich mam i podobało mi się.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Peter Gabriel. Progresja?  Jak sądzicie?  Wysłuchałem dwójki a teraz Car album leci. Dla mnie progresja.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Wireless

Cytat: gratefullde w Październik 18, 2015, 17:32
Peter Gabriel. Progresja?  Jak sądzicie?  Wysłuchałem dwójki a teraz Car album leci. Dla mnie progresja.

To chyba, tak naprawdę, zależy od albumu ... całość jego twórczości trudno chyba zakwalifikować do tego gatunku .... Taki "So" to, hmmm, chyba, rewelacyjny pop naprawdę wysokiego lotu, jeszcze :)
Korzenie, IMHO, wczesno-genesisowskie, to - dla mnie - progresja...
Z drugiej strony - chyba tak jest często/gęsto, że dany artysta "progresywny" często zmienia "barwy klubowe". Taki, dajmy na to, Wetton. KC - progresja, UK - progresja, Asia .... - no nie wiem, czy progresja :)
Samo, zresztą, KC, jako całość - czy wszystko KC to progresja? IMHO, nie ... zresztą chyba nawet sam Fripp by się od tego odżegnywał - on cały czas chce odkrywać nowe rzeczy ...
Właśnie - a CO TO JEST PROGRESJA ? Czy to określony gatunek, rodzina gatunków rocka, pojęcie statyczne, niezmienne, czy też  raczej - zgodnie ze swoją nazwą - bezustanna zmiana i podążanie do przodu ... ? Mimo, że sam jestem jej wielkim miłośnikiem, inaczej, niż "przez przykład" nie potrafię jej zdefiniować :)
Pozdrawiam, Wireless

gratefullde

Dlatego dałem szeroki margines.
Waszym zdaniem :)
I chyba nie chce watku sprowadzac do suchej definicji. Poproszę o muzykę. Waszą muzykę ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Wireless

Ja, w większości gatunków, poruszam się w mainstreamie ... brak zasobów czasowych na poznawanie mniej znanych postaci, a zainteresowania dość szerokie :) - stąd pewno nikogo nie zaskoczę czymś nowym i niesłyszanym :)

Na samym topie topów: King Crimson, z Red. Wręcz uważam czasem, słuchając tej płyty, że cała ludzka cywilizacja powstałą tylko po to, aby album ten zaistnial ;)
Potem - UK. Elem nie podzieli mojej fascynacji tą grupą, z tego co pamiętam ;)
Ostatnio dużo przypominałem sobię YESów. Te wcześniejsze trochę, przed 90125 i Big Generatorem - to dla mnie progresja ... potem, tak, jak w przypadku Gabriela - świetny pop :)
A Rush - czy to dla Was progresja? np. "Moving Pictures", "Permanent Waves" ?
Wczesne Genesis (to właśnie z Gabrielem) też  bym do tego gatunku zaliczył. Późniejsze, to kaszana ;)
Pozdrawiam, Wireless

gratefullde

Rush 2112. Progresja jak byk.  :)
Te późniejsze też ale tu już różnie jest.

KC to dla mnie progresja od początku do dziś...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Wireless

BTW KC - właśnie - chyba to kwestia przyjętej definicji ...

Bo np.:



to dla mnie raczej pop-odskok ...aczkolwiek prześwietny pop-odskok :)
Pozdrawiam, Wireless