Menu główne

Ad Fontes

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 27, 2014, 01:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

maciek1

Tak być powinno ja u Ciebie, tylko ja już nie kombinuję z wyjmowaniem szpindla, jak dobrze siedzi. Wchodzi na ścisk, więc nie chcę aby się cokolwiek wyrobił. Raz wlazł - niech siedzi:)

il cattivo

No to gitara!
Chciałem Wam jeszcze Panowie zakomunikować, że dokonałem porównania brzmienia gramofonu z matą Blue Horizon oraz bez niej (okazało się, że zakupiony Ad Fontes jest wyposażony w matę Zontek).
Różnica jest nader odczuwalna na korzyść grania bez maty. Jeśli ktoś chce się zaopatrzyć w produkt BH, to ogłoszenie pojawiło się w odpowiednim dziale.

maciek1

A mate Zontek odklejałeś, czy kładłeś na nią?

il cattivo

Kładłem na matę Zontek, ponieważ to chyba poprzednia wersja z mocnym klejem i nie dałem rady jej zdjąć.

maciek1

No to raczej kiepskie warunki do porównania wpływy sprzedawanej przez Ciebie maty na dźwięk. Już nie kładziesz na twardym talerzu, tylko na miękkim jaki ma Zontek, a to zupełnie inne "okoliczności przyrody":) Ale jak masz Zonteka, to myślę, że nie masz co kombiować - daje radę. No, tylko nie wiesz, jak brzmi bez...:) I zabawa trwa:)

il cattivo

Może za bardzo zasugerowałem się opisem maty Zontek, że "jest całkowicie 'przezroczysta' sonicznie" i "ze względu na grubość wynoszącą niespełna 0,4mm położyć na nią można wszystkie inne maty mające wpływ na odtwarzany dźwięk".
Niewątpliwie najlepiej oceniać takie rzeczy samemu. Zonteka z mojego talerza zdzierać nie chciałem, bo "gra" w bardzo odpowiadający mi sposób i wygląda bardzo elegancko. Poza tym pewnie zniszczyłaby się podczas ściągania, a i talerz potrzebowałby zapewne czyszczenia.
Jedno, co jest tutaj pewne - mata BH na Zonteku nie odpowiada mi dźwiękowo, bo bas się rozmywa, blachy brzmią nie dość "blaszano" a i szczegółów jakby mniej.

maciek1

Jak Zontek pasuje, to zostawić i słuchać, cieszyć się!:)

andrzej analogowy

Co do windy,to jak rozumiem,dźwignia się obraca a winda stoi w miejscu.Jeśli jesteś trochę kumaty technicznie, zadzwoń do mnie to Ci podpowiem co zrobić..W najgorszym razie podeślesz , to naprawię.608 802 668.A

il cattivo

Bardzo dziękuję Panu za odzew w temacie, oczywiście z propozycji skorzystam. Czasem dysponował będę w czwartek po południu, wtedy też zadzwonię po pomoc. Pozdrawiam, Paweł.

panerai_47

W przyszłą niedzielę jade odberać AF od P. Andrzeja. Niestety jeszcze nie kupiłem wkładki. celuję w ortofona 2M bronze lub black. Jakby ktoś miał na zbyciu używaną w dobrym stanie to prosze o PW. Ewentualnie co byście zaproponowali na początek nowa do ok 600-800 zł.
Pozdr

frywolny trucht

Ja bym poszedł w neutralną, a jednak z niezłym basem ( którego nie ma AT440 ML i 2M Bronze) wkładkę Goldring 2300. Koło tysiaka jednak trzeba dać.


panerai_47

dzięki. szukam tez używanej GR1042.

gratefullde

Z Fontesem bardzo ładnie spasują się VMS'y Ortofona, czym wyżej tym lepiej oczywiście. Ale Goldringi jak najbardziej też, z tego co czytałem.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

panerai_47

tylko gdzie można je kupić?
bo jakos słabo mi idzie szukanie w necie.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

panerai_47


panerai_47

ta bedzie pasować do ramienia  AF?
Audio Technica AT150 MLX

gratefullde

Jeżeli ze standardowym ramieniem alu, to tak, choć lepiej by było to ciut lżejsze ramię węglowe. Wtedy masz fajne dopasowanie tej wkładki bo rezonans wychodzi ponad 9 Hz (przy wadze ramienia 12 gr).
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

panerai_47

rozumiem. 2M bronze jest do kupienia za 850 zł, jak oferuje sprzedawca ma zaledwie 30 godzin grania, brać? czy szukac  dalej?

gratefullde

One wszystkie używane ale dziewicze :) Te 30 godzin to tylko DŚ sprawdzi ale jego w to nie mieszajmy :) Tak bez ryzyka to potargować i brać, bo to chyba w cenie igły, w razie co, za jakiś czas igłę dokupisz. Acha, jakiś czas rozruchowy chyba wchodzi w grę? Gwarancja chociaż na 14 - 30 dni.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

il cattivo

Gramofon powoli doprowadzam do idealnego (prawie) stanu. W weekend wyczyściłem i nasmarowałem łożysko oraz naprawiłem windę ramienia (w tym miejscu bardzo dziękuję Panu Andrzejowi za wskazówki, których udzielił mi przez telefon). Z nadmiaru wrażeń zapomniałem o regulacji azymutu...
Teraz jeszcze czekają mnie prace "okołogramofonowe", tj. budowa nowego ołtarzyka oraz montaż odpowiednich (zbliżonych do oryginału) przewodów IC do gramofonu (niestety mój egzemplarz zakupiłem z kablem Pro-Ject i, na moje oko i ucho, nie jest on ekranowany...).

il cattivo

#71
Dzisiaj nadszedł moment, który trochę odwlekałem w czasie niejako obawiając się, że początkowy czar pryśnie. Nie chodzi tu bynajmniej o zapędzenie AF w kozi róg za pomocą jakiejś rewelacyjnie i hiper-audiofilsko zrealizowanej płyty, a o lekką profanację Fontka za pomocą black/thrash metalu najgorszej maści.
Za narzędzie zbrodni posłużył mi album naszego rodzimego pomiotu Witchmaster o romantycznym tytule "Masochistic Devil Worship". Płyta, wydana przez polską wytwórnię Pagan Records, jak na nasze podziemno-metalowe warunki trzyma całkiem przyzwoity poziom realizacji. Przyznaję, że bardzo ten album lubię i znam go z każdej możliwej strony (wliczając w to wydania na różnych nośnikach).
Jednak to, co zrobił z płytą Ad Fontes wespół z Goldringiem 2200 po prostu... (przepraszam co wrażliwszych za stwierdzenie) zerwało mi gacie z d...y!!!
Takiego wykopu gitar, przestrzennych, opętańczych wrzasków i sprzężeń, tak dokładnie obijającej ryło perkusji nigdy wcześniej nie uświadczyłem! Miazga!  :-X
Płyta zabrzmiała, jakby wydał ją Warner czy inna Elektra za miliony $$$!
Przyczyną zmiany gramofonu na lepszy było to, że mój dotychczasowy drapak Technicsa niezbyt satysfakcjonująco radził sobie z muzyką klasyczną. Ad Fontes wydawał mi się idealnym wyborem do tego rodzaju dźwięków, ale teraz wiem też, że jest wręcz stworzony do metalu.
Przepraszam Pana Andrzeja, jeśli zawiodłem jego założenia i oczekiwania, co do wspaniałego projektu, jakim jest jego urządzenie.  Ale jak już wspomniałem - takiego ciosa w twarz już dawno nie dostałem :o

Poniżej: 

fot. 1: AF robi właśnie z płytą, co chce...
fot. 2: To, co mi zerwało z tyłka, w korespondencji z okładką albumu...


frywolny trucht



Rzeczywiście słodkie :)

gratefullde

Cytat: il cattivo w Czerwiec 18, 2014, 12:58Przepraszam Pana Andrzeja, jeśli zawiodłem jego założenia i oczekiwania, co do wspaniałego projektu, jakim jest jego urządzenie. 

Ja tak sobie myślę, że to tylko dobrze świadczy o Andrzeja projekcie :) Choć bardziej odpowiedzialny za odtwarzanie różnych gatunków jest wzmacniacz i kolumny oraz wkładka i pre to może po prostu Fontes fajnie Ci się zgrał z resztą toru. Brawo.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

panerai_47

#74
Odbiór w niedzielę.  ;D