Shure M95/M97

Zaczęty przez Yacek, Listopad 11, 2014, 23:50

Poprzedni wątek - Następny wątek

marekw 76

Mówisz o tej AT- F2?
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

GP412

Tylko że przepastne basiszcze nie robi na mnie wrażenia, tutaj zwracam uwagę bardziej na wybrzmienia, akustykę, ruch powietrza w rurach, i dźwięk miechów... Karwa kawka, ciężka sprawa z tymi wkładkami, Panowie!
Spróbuj ORTOFON-a VMS to bardzo dobre czterocewkowe wkładki moving iron o raczej liniowym przekazie.Oryginalne wysokiej jakości igły(dobry ostry szlif eliptyczny 0,2 x 0,7ml+nagi diament+stosunkowo niska masa igły)dostępne bez problemu.Oczywiście wkładka o wysokiej podatności wiec ramię raczej "lekkie".
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

frywolny trucht

Problemem Ortków są drogie igły i zamienniki, które mulą. Dlatego szedłbym ścieżką, którą wyznaczył Vasa parę wpisów wyżej.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

marekw 76

Cytat: GP412 w Marzec 01, 2018, 17:04Oczywiście wkładka o wysokiej podatności wiec ramię raczej "lekkie".
Ale nie zapominajmy, że Łukasz właśnie zmienił ramię na to cięższe, więc podatność około 20gme...
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

GP412

Eee..około 400zł za dobrą bardzo wysokiej jakości,oryginalną igłę to drogo ??
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

vasa

Cytat: marekw 76 w Marzec 01, 2018, 16:36
Mówisz o tej AT- F2?
Tak. O tej.


[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Old Man Kensey

Dziękuję za te porady! Jestem tutaj świeży i muszę przyznać, że nie spodziewałem się tak konkretnych i szybkich odpowiedzi :) wszystko sprawdzę i rozważę, chyba mógłbym odtworzyć wkładkę MI na moim preampie? (To Graham Slee 2 z oddzielnym PSU)

A co powiecie o wkładce... Shelter 201?
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

elem

Shelter 201 - przyzwoita MM, równa w całym paśmie.  Niemniej jednak, jak nie musisz natychmiast zmieniać, to warto poczekać i kupić coś naprawdę dobrego z rodziny MC. Nie ma sensu skakać w bok, bo można wpaść do rowu :) 
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa



Cytat: elem w Marzec 01, 2018, 21:56Nie ma sensu skakać w bok, bo można wpaść do rowu :)
[emoji3][emoji106]


[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

cdt

AT-F2 to nie Cadenza . Ale nie gra wcale gorzej od Denona 103R . A DL 103R MM w stylu Ortofon 2M bronze czy AT 440MLB to zjada na sniadanie .
Nie ma chętnych na moją AT to powiesiłem ją sobie dzisiaj i dokładam jej godzin  ;D . Nic mi nie brakuje . Będę miał pewnie jeszcze okazję porównać ją z AT 33 która jest w drodze .

malg

Cytat: cdt w Marzec 01, 2018, 22:08
Nie ma chętnych na moją AT to powiesiłem ją sobie dzisiaj i dokładam jej godzin  ;D . Nic mi nie brakuje .
miałem na nią (niekoniecznie Twoją) ochotę jak posłuchałem u Ondreja, ale mi ochota przeszła :o, może wróci ::)

GP412

CytatA co powiecie o wkładce... Shelter 201?
Nie jest zła ale za inną cenę,800z haczykiem nie jest absolutnie warta.
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

Old Man Kensey

A czy taką AT F2 - mógłbym powiesić (ewentualnie) na moim ramieniu AF, mosiężnym, nie tym najlżejszym?

I... gdybym tak podłączył transformator do swojego pre, czy to miałoby ręce i nogi?
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

vasa

Cytat: Old Man Kensey w Marzec 02, 2018, 08:04
A czy taką AT F2 - mógłbym powiesić (ewentualnie) na moim ramieniu AF, mosiężnym, nie tym najlżejszym?

I... gdybym tak podłączył transformator do swojego pre, czy to miałoby ręce i nogi?
Co do ramienia to podatność w.g. producenta wynosi:
Static Compliance35×10-6cm/dyne
Dynamic Compliance9×10-6cm/dyne (100Hz)
Czyli po naszemu jakieś 15-18 cu więc niemal na pewno będzie OK.
Co do drugiego pytania to teoretycznie tak a praktycznie to trzeba policzyć.
Jakie masz trafa?

[emoji377]🥃
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

cdt

U mnie jest wzmacniana trafem x 16 . Jak jesteś z Warszawy to możesz zabrać trafo pod pachę razem z pre i wpaść .

cdt

Cytat: malg w Marzec 01, 2018, 22:13może wróci
Możemy się pomieniać czasowo na filipka celem weryfikacji dousznej :P

Old Man Kensey

Jestem z Lublina, i tego transformatora to jeszcze nie mam. Wszystkie rozważania są w fazie teoretycznej raczej. Jeden z kolegów proponował mi coś z firmy Teddy Bear, o ile nie przekręciłem nazwy...
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

cdt

#42
Z transformatorami to jest trochę loteria jak chcesz tanim kosztem . Te sprawdzone są drogie . Z tym że jak kupisz sobie dobre trafa to masz je na lata . A jakie masz pre ? . Fajną opcją jest denon dl 110 to MCHO .
https://www.ebay.pl/itm/Denon-DL-110-High-Output-MC-Cartridge-Made-by-Denon-100-Brand-New-from-Japan/282865990104?hash=item41dc2079d8:g:O~QAAOSwoPpaVebK
No i oczywiście Denon 103R :) o którym to tu są całe strony .
https://www.ebay.pl/itm/Denon-DL-103R-Low-Output-MC-Cartridge-Made-in-Japan/272876233944?hash=item3f88b0e4d8:g:M0kAAOSwry1aDlQ1
Odpaliłem Denonka  ;D

marekw 76

Denon DL 110 gra super, mam i mogę polecić. Gra wystarczająco głośno na pre MM i nie wymaga traf,
Denon DL 103R nigdy nie odważyłem się kupić ze względu na prawdopodobieństwo, że mi się z ramieniem nie zgra. Ale to podobno nieuzasadnione obawy :o
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

Old Man Kensey

Tak, z tymi trafami może być loteria, ja wiem to... Mój pre to Graham Slee Gram Amp 2 SE, z oddzielnym PSU.

Denon 103R nie pójdzie na moim ramieniu, jest zbyt twardy. Denon 110 to już jak najbardziej w mojej sferze zainteresowań, o ile nie jest tak twardy jak "103"? I jeżeli nie musiałbym dokładać transformatora do pre, no to już w ogóle bosko.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

marekw 76

110 jest bardziej miękka niż 103 i na pewno zagra na pre MM (sprawdzałem na dwóch pre MM).
A Twoje ramię ma teraz około 20gme więc 103R wcale nie musi być zbyt twarda do niego - przynajmniej takie sygnały do mnie docierały kiedy szukałem MCLO dla siebie. Ja wciąż o niej myślę (Denon DL103R) i kto wie czy kiedyś jej nie kupię  ;D
stereo: Musical Fidelity M8XI,Ad Fontes z dwoma ramionami + AT-OC9ML/ll + Philips GP500 + NUDAmini (MM/MC)
Lector CDP 7tl; Denon 3910; Teac V 5000; YB Zonda S.
K.D: Marantz SR 6007; Tonsil Siesta 5.0; STX S 250 n

cdt

DL 103R nie jest jakoś specjalnie twarda . Jak masz nowe ramię ADF to będzie ok . Twardy to jest Ortek Spu Royal N  ;D

cdt

Idż w DL -110 . Najmniej inwazyjna zmiana a wkladka też kultowa . Z czasem przesiądziesz się na MCLO . U yukiego jeszcze nikt cła nie płacił .
Gramofo nie mój mialem go na trochę w domu z tą właśnie wkladeczką . Bardzo fajne granie

rudy-102

Cytat: Old Man Kensey w Marzec 02, 2018, 11:37
Jestem z Lublina, i tego transformatora to jeszcze nie mam. Wszystkie rozważania są w fazie teoretycznej raczej. Jeden z kolegów proponował mi coś z firmy Teddy Bear, o ile nie przekręciłem nazwy...
Jakbyś chciał to mogę Ci odsprzedać trafo Audio Technica AT-630.

Old Man Kensey

Sprawiliście, że zacząłem się zastanawiać nad DL -110 od Jukiego z HK. W takim wypadku nie potrzebowałbym transformatora, dziękuję za propozycję #rudy-102.

Wybaczcie, jeśli zaśmiecam ten wątek - miał być o Shure M97...
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen