Nuda Veritas WI-4

Zaczęty przez gratefullde, Sierpień 08, 2015, 18:56

Poprzedni wątek - Następny wątek

Jakub

To jakas zrypana ta drabinka była :)
Też by mnie to wkurzało.

gratefullde

Bardzo dziwnie się zachowywała a ja nie miałem wcześniej doświadczenia z czymś takim.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Piterski

Szary ma chyba potencjometr, ale nie jestem pewien, wydawało mi się że to potencjometr.
W każdym bądź razie nie mieliśmy kłopotów z nierównym wzmocnieniem.

Podobnież cechą dobrego urządzenia nie jest to, że zachwyca po włączeniu i uwodzi słuchacza na wejściu, ale że odczuwa się pustkę po jego wyłączeniu. No i ja chyba odczuwam taką pustkę po gościnnych występach Nudy :-[.

Jest wprawdzie jedna na allegro ale za taką kasę to nie ma głupich wolę dołożyć i szukać czegoś znanego i sprawdzonego wytwórcy. Zaglądałem do niej do środka z konieczności i potrzeby usunięcia drobnej usterki i AdFontest Andrzeja mimo, że też manufaktura to jednak już inna bajka.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gratefullde

Kup Pass Aleph, NV jest wzorowana na nim.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Piterski

Pass chyba głównie robił końcówki czyli trzeba by pomyśleć do niej pewnie o pasywnym wzmocnieniu na drabince. Szary potwierdził mi, że u niego też jest drabinka i działała bez zarzutu.

Co do modelu Passa to może jakieś sugestie czego szukać.

PS.Trzeba się powakacjach wyprzedać z kolumn i starego phono to może zacznę wychodzić na plus i będzie kasa na następny ruch w kierunku wzmacniacza.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

MAC

#55
Zapytaj pmcompa. On ma/miał jakiegoś Passa na sprzedaż.

gratefullde

Ja coś czuję Piotrze, że to nie koniecznie wzmacniacz Ci zagrał. Choć on barwowo kolorowy jest i brak mu tej tranowej suchości.
Może Twoje głośniki zareagowały na silniejszy wzmacniacz, który prawidłowo je poprowadził.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: Piterski w Lipiec 04, 2016, 22:24Pass chyba głównie robił końcówki
Pass robił też wzmacniacze zintegrowane. Nazywały się INT i numerek, np INT-30. Gdybyś kupował to bież każdy :P
Trudno będzie Ci znaleźć takiego za mniej niż naście :(
Cytat: gratefullde w Lipiec 04, 2016, 22:40Może Twoje głośniki zareagowały na silniejszy wzmacniacz, który prawidłowo je poprowadził.
Gdyby to była prawda (a łatwo sprawdzić) to trzeba by przepatrzeć zwrotkę ponownie. Kolumny o takiej skuteczności jak Twoje powinno się bateryjką od zegarka napędzać albo prądem z naelektryzowanego kota :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: gratefullde w Lipiec 04, 2016, 22:40
Ja coś czuję Piotrze, że to nie koniecznie wzmacniacz Ci zagrał. Choć on barwowo kolorowy jest i brak mu tej tranowej suchości.
Może Twoje głośniki zareagowały na silniejszy wzmacniacz, który prawidłowo je poprowadził.
Przypuszczam, że masz w tym względzie bardzo dużo racji bo takiej kontroli basu to jeszcze u siebie nie słyszałem. Nie było miejsca na żadne rezonanse.
Copland tak dobrze tego nie potrafi jest bardziej przestrzenny i w swojej lidze myślę, że bardzo przyzwoity podobnie jak Tempo, które też schodzą dość nisko ale bez tej potęgi EV, ale czego tu wymagać nie ma rozmiaru nie ma potęgi :D.
Zmieniły mi się jednak priorytety zacząłem stawiać na inne aspekty brzmienia na inną szkołę prezentacji. 
Po podpięciu Nudy dodatkowo ten dźwięk nabrał więcej barw tak jak by pojawiło się więcej wybrzmień w grze muzyków, więcej muzyki w muzyce, tak bym to krótko ujął. Nawet góra pasma jest bogatsza i pełniejsza jest faza ataku i wybrzmienia. Słuchają Shade pierwszy raz zaczęło to przypominać to co słyszałem u kolegi na dużo dużo droższym systemie.
Jestem przekonany, że to nie jest zasługa samej tylko Nudy ale wynik jej połączenia z Deltą, która na wejściu nie powala na kolana ale jak się zacznie jej słuchać to trudno wrócić na stare ścieżki. No może u mnie nie powala bo żaden z moich gości nie szukał pampersów ;D.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Cytat: vasa w Lipiec 04, 2016, 22:57
Cytat: gratefullde w Lipiec 04, 2016, 22:40Może Twoje głośniki zareagowały na silniejszy wzmacniacz, który prawidłowo je poprowadził.
Gdyby to była prawda (a łatwo sprawdzić) to trzeba by przepatrzeć zwrotkę ponownie. Kolumny o takiej skuteczności jak Twoje powinno się bateryjką od zegarka napędzać albo prądem z naelektryzowanego kota :o
To myślę ze może być nie kwestia watów a topologi układu. Nie znam się na tym ale czuje przez skórę, że to tu było coś na rzeczy aczkolwiek to tylko jeden ze składników bo drugim było to nasycenie i wielobarwność przekazu.

No na naście to trzeba będzie długo...... poodkładać.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Lipiec 04, 2016, 23:06drugim było to nasycenie i wielobarwność przekazu.
Ty nie kombinuj tylko małego Lebena podłącz.
Że zacytuję
Cytat: Piterski w Lipiec 04, 2016, 23:06czuje przez skórę
że mógłbyś na nim poprzestać :D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

No o tym też myślałem bo jak mi powiedział jeden z kolegów, warto się z nim chociaż zapoznać.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gratefullde

Jak się podobało to masz cel. Jak masz cel to... masz wydatek ;D
Ja już swoje brzmienie znalazłem. Na drugim biegunie od NV ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

Jeśli nie Nuda i Pass to stawiam na to




vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

No tak ale Emiter to już kasiorka.
Nowa NV ok 10 koła
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9


kawosz

A mnie ciągnie do staroci  :) . Nie chcę nić nowego  :)

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Słuchałem takich u Ondreja . Miodzio. ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kawosz

Cytat: frywolny trucht w Lipiec 05, 2016, 09:30Po co ci cztyry? 
Do kwadro ;D
A serio to jakoś tak się wkleiło:)

Piterski

Mogłem dziś posłuchać Nudy, bo Szary przywiózł mi ją na kilka dni, wykorzystam ją do posłuchania z Husarią, jestem już umówiony na odsłuch.

Gratefullde mam do Ciebie pytanko, po jakim czasie od włączenia Nudy miałeś wrażenie że ona gra już pełną piersią?

Pytam bo przez zmęczenie i pogodę trochę przysypiałem w fotelu, a jak się na dobre rozbudziłem to odniosłem wrażenie, że gra sporo lepiej niż po rozgrzewce na CD.
Wcześniej była gorąca ale teraz ciężko było by przytrzymać dłużej rękę na radiatorze.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

gratefullde

Około 40 min i gra ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Tak jeszcze dopisze, że w ubiegłym tygodniu słuchałem sobie całe popołudnie i wieczór Amplifona. W zasadzie do późnej nocy, zasnąłem po 3. Grałem dobie po cichu. Obudziłem się rano a wzmacniacz pracował dalej. Dźwięk?  Genialny, na pewno lepszy niż nawet po 3, 4 godzinach ustawicznego grania.
Amplifon ma funkcje stand by i ja się z tego cieszę i ja korzystam.
Ale to lampa, zawsze lepiej jest po jakimś czasie pracy, z jej brzmieniem.
Natomiast Nuda również się wygrzewa i jest to słyszalne. Dlaczego?  Nie mam pojęcia ale tak jest.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9