Winyle używane - gdzie kupić?

Zaczęty przez jajacek1410, Wrzesień 11, 2014, 00:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

magus

072 jako rok to mój wniosek, zasugerowałem się tamtejszymi odpowiedziami.
Znasz znaczenie cyferek w numerze płyt z Apple Records?

Forum jest tu: https://www.beatlesbible.com

elem

Ten rodzaj kodów wprowadzono w latach siedemdziesiątych dla wszystkich dużych wytwórni, Na razie nie kumam tych kodów, trzeba poszperać w sieci :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

il cattivo

Taka historia:

Kupiłem ostatnio na allegro płytę. Używaną.

W opisie aukcji było tylko zdjęcie przedniej części okładki oraz lakoniczny opis stanu (near mint), oraz że to reedycja z 2016 roku. Wg komentarzy, Sprzedający bez zarzutu (100%).

Przesyłka dotarła, otwieram, macam i niestety okazuje się, że brakuje oryginalnych, zadrukowanych kopert wewnętrznych. Zamiast nich płyty w eleganckim stanie (umyte), umieszczono w kopertach antystatycznych.

Piszę więc do gościa, że mi smutno, bo wydanie niekompletne, a w opisie aukcji nic o tym nie stoi. Pytam też, czy ma te feralne koperty.

Otrzymałem kulturalną, acz zaskakującą odpowiedź:

"Fabryczne koperty są zniszczone. Zawsze wymieniam fabryczne koperty niskiej jakości na antystatyczne nie rysujące płyt, byłem przekonany, że będzie to mile widziane. Może Pan zwrócić płytę, zwrócę koszta przesyłek. Fabryczne koperty mam, ale tak jak wspomniałem są potargane z jednej strony, aby przy pierwszym wyjęciu nie zarysować płyt.
Przepraszam za tą sytuację."

Przedobrzył :D

Michał

Miły gość,to na naszym podwórku rzadkość.

gratefullde

Dostałem właśnie info od córki, że jutro o 12:00 w Poznaniu, przy ul. Kolejowej 10, odbędzie się akcja Vinyl za złotówkę. Cena 1 zł dotyczy pierwszych 2 tyś. szt. :D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kazan

Nie kojarzę miejsca z vinylem ...  ???  A co to za akcja i co tam będzie można wyrwać ?
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

gratefullde

Cytat: kazan w Sierpień 25, 2018, 20:38
Nie kojarzę miejsca z vinylem ...  ???  A co to za akcja i co tam będzie można wyrwać ?

Nie mam zielonego pojęcia, to info z FB a ja go nie mam, tyle córka mi nadała, wybiera się tam jutro i ma zamiar się obłowić ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

moon

Cytat: gratefullde w Sierpień 25, 2018, 16:32Dostałem właśnie info od córki, że jutro o 12:00 w Poznaniu, przy ul. Kolejowej 10, odbędzie się akcja Vinyl za złotówkę. Cena 1 zł dotyczy pierwszych 2 tyś. szt.

to pewnie ten Tysiac Winyli z FB czy jakos tak,
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

GB

Takie pytanie, szukam płyty Kultu Hurra plus suplement do tej płyty.

Ceny trochę z kosmosu za to wydanie. Może ktoś, gdzieś widział w dobrej cenie.

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Jakub

Normalne wydanie z ładniejszą okładką leży w mediamarktach za 50zł.

moon

Cytat: Jakub w Luty 20, 2019, 16:28Normalne wydanie z ładniejszą okładką leży w mediamarktach za 50zł.

to nie przypadkiem CD?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Jakub

Cd za 34 zł  ;)

Na alledrogo winyl za 62zł.

moon

to chyba jakis dotlok byl, bo wydawalo mi sie, ze to sie jakis czas temu wyprzedalo.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

GB

Cytat: Jakub w Luty 20, 2019, 16:40
Cd za 34 zł  ;)

Na alledrogo winyl za 62zł.
Podasz link?

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Jakub

Kupiłem w media tę wersję winylową i okazuje się, że jest krótsza niż ta na CD. Z kolei wersja worldwide ma jeszcze inną listę utworów i jest podwójna.

W zasadzie na każdym wydaniu jest co innego. Najfajniejsze jest chyba oryginalne wydanie na CD, ale pojedyńczy winyl wydaje się być najbardziej spójny treściowo

winyle-online.pl

Witam serdecznie wszystkich fanów płyt winylowych.

Widzę, że ten wątek nieco ucichł i już od ponad roku nikt nic nie napisał.

Chciałbym zaproponować zapoznanie się z moim sklepem Winyle Online, w którym prowadzę sprzedaż winyli, CD oraz kaset magnetofonowych.
Większość to egzemplarze używane, ale staram się nie sprzedawać strasznie wadliwych. Wszystkie posiadają ocenę stanu nośnika oraz okładki, a z systemem oceniania płyt można zapoznać się na odpowiedniej podstronie sklepu.
Każda płyta winylowa przed wprowadzeniem do asortymentu została przez mnie umyta i odsłuchana (chyba, że jest to egzemplarz nowy i jeszcze zafoliowany).

Wysyłam płyty na terenie całej Polski pocztą, kurierem lub do paczkomatu InPost. Możliwy jest też odbiór osobisty, choć moja lokalizacja nie jest zbyt atrakcyjna.
Podaję link prowadzący bezpośrednio do katalogu z winylami: https://winyle-online.pl/katalog/winyle
Być może znajdzie tam ktoś coś ciekawego w atrakcyjnej cenie.

Mam nadzieję, że administracja forum nie uzna mnie za spamera, ale gdzie indziej jak nie w takim wątku zareklamować swój sklep z używanymi winylami ;)

vasa

Cytat: winyle-online.pl w Lipiec 10, 2020, 18:02Mam nadzieję, że administracja forum nie uzna mnie za spamera,
Raczej nie uzna.
Płyt nigdy nie za wiele.
Chociaż ja mam Ci osobiście za złe, że Dead Can Dance i Violettę Villas umieściłeś w przegródce "klasyka"  >:(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

winyle-online.pl

Cytat: vasa w Lipiec 10, 2020, 18:15
Chociaż ja mam Ci osobiście za złe, że Dead Can Dance i Violettę Villas umieściłeś w przegródce "klasyka"  >:(

Tak działa skrypt sklepu, że wybierając styl Modern Classical jednocześnie przypisze się do płyty gatunek, w którym ten styl jest umieszczony, czyli w tym przypadku Klasyka. Ale myślę, że to raczej nie powinno zniechęcić zainteresowanych poszukiwaczy :) Zawsze można doprecyzować wyniki stylem lub dekadą.

elem

Bardzo fajna strona sklepu, widać, że przygotowana na dziesiątki tysięcy tytułów.

Co do przyporządkowania wykonawcy do konkretnego gatunku, to zawsze jest problem.

Najchętniej wydałbym rozporządzenie, że są tylko trzy: pop, jazz, klasyka :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Kangie


elem

rock to muzyka dla mas, czyli popular => pop  ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Kangie


Keef98

http://www.facebook.com/102407391941397/posts/132565718925564/
FP Dziadkowie biznesu został założony przez grupę studentek i studentów, a promowane są tam biznesy prowadzone przez osoby starsze, które nie potrafią wypromować swoich działalności w internecie. Jak wiadomo, sytuacja związana z koronawirusem negatywnie wpłynęła na sytuację materialną ludzi. Niestety jak zwykle po d... dostają biedniejsi, a Amazon bije rekordy.

merlin1973

Byłaś tam? a właściwie gdzie byłaś tyle czasu  :o
Pozdrawiam S.CH.