Problem z wkładką Denon Dl-103 - prośba o pomoc!

Zaczęty przez tomasz_pianista, Styczeń 04, 2017, 22:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

tomasz_pianista

Coś mi poszło we wkładce.

Grana ze 300 godzin. Sprawdziłem na innych wkładkach, czy to nie przedwzmacniacz, OPA, czy okablowanie. Wszystko jest OK.

Igła pod lupą jest w bardzo dobrym stanie, z resztą dbam o wkładki.

Przy odtwarzaniu gra muzyka, ale jest głośny świst, pisk, na dość wysokich częstotliwościach. Już na rozbiegówce.

Nie mam pojęcia co to może być. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł to byłbym wdzięczny.

Czy to może być objaw zajechanej igły? To byłoby bardzo dziwne.
Grupa ratowania poziomu.

vasa

Cytat: tomasz_pianista w Styczeń 04, 2017, 22:14
Coś mi poszło we wkładce.

Grana ze 300 godzin. Sprawdziłem na innych wkładkach, czy to nie przedwzmacniacz, OPA, czy okablowanie. Wszystko jest OK.

Igła pod lupą jest w bardzo dobrym stanie, z resztą dbam o wkładki.

Przy odtwarzaniu gra muzyka, ale jest głośny świst, pisk, na dość wysokich częstotliwościach. Już na rozbiegówce.

Nie mam pojęcia co to może być. Jeżeli ktoś ma jakiś pomysł to byłbym wdzięczny.

Czy to może być objaw zajechanej igły? To byłoby bardzo dziwne.
Czyli: podczas odtwarzania pojawiają się wyraźne artefakty na wysokich tonach, w obydwóch kanałach równocześnie.
Czy jest korelacja pomiędzy odtwarzaną muzyką a tymi piskami? Czy jest to raczej niepowiązane.
Masz może jakieś inne pre?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomasz_pianista

Od momentu położenia igły na rowku wydobywa się świst. Jak wkładka nie gra to jest cichutko/

Nie wiem czy to nie igła, ale kurde przebieg ma malutki.

Teraz gram na innej wkładce i wszystko jest OK.

Zastanawiam się czy mogło pójść jakieś zwarcie do uzwojenia wkładki? To w ogóle możliwe?
Grupa ratowania poziomu.

vasa

Zwarcie w MC? Nie wiem, nie wyobrażam sobie tego. Jeżeli grają obydwa kanały to albo rzeczywiście igła (tylko jak i dlaczego?) Albo pre.
Rozumiem że ta druga wkładka to też MC LO?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomasz_pianista

Tak, też MC LO, jakiś ortofon. Problem mam tylko na DL103.

Kiedyś miałem już mocno zużytą wkładkę, ale tam objawy zużycia igły były typowe - lekkie przestery, problemy z trakingiem.

Tutaj mam świst i muzykę w tle, to nie jest normalne.

Ech...
Grupa ratowania poziomu.

tomasz_pianista

Hah, znowu podłączyłem Denona - i wszystko jest OK.

Nie mam pojęcia o co chodzi.

Pierwszy raz totalnie nie mogę znaleźć przyczyny, co było źle.

Ważne, że działa, wkładka prawie nówka.


Grupa ratowania poziomu.

vasa

Cytat: tomasz_pianista w Styczeń 04, 2017, 23:41Nie mam pojęcia o co chodzi.
Jeżeli pre jest OK a artefakt idzie z obydwóch kanałów to obstawiam gluta :)

Ale to dobrze że odpadł.
Sen będzie spokojniejszy :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

A pamiętacie ze moja 103r zaczęła działać dopiero po 2 dniach  :o . Gdzie kupowałeś swoją ?. Moja od Jukiego

tomasz_pianista

Ja kupiłem nówke z Niemiec, ale wyszło bardzo tanio, jak za starych dobrych czasów:) Jakiś sklep wystawił parę nowych wkładek na licytację na ebay.
Grupa ratowania poziomu.

tatachabera

Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

tomasz_pianista

Nówka sztuka z paragonem i gwarancja,więc wątpię.
Grupa ratowania poziomu.

tomasz_pianista

Jeżeli ktoś  jest ciekaw - okazało się że problem jest na oryginalnym kablu Jelco JAC. Widocznie po dwóch latach użytkowania trzeba poprawić luty przy RCA...

Zjawisko dosyć dziwne, bo kabel grał muzykę, ale dodawał też pisk, jakby igła była zajechana.

Także wszystko OK i właśnie sobie słucham sto-trójeczki:)
Grupa ratowania poziomu.

pelot


tomasz_pianista

Jak zawsze pozytywne:)

Aczkolwiek dla mnie 103 ma trochę za mało detalu na górze, ciężko oczekiwać cudów po szlifie sferycznym.

Dlatego robie gramofon pod dwa ramionka na dwie różne wkładki MC:)
Grupa ratowania poziomu.

pelot

Wydajemi się że AT-OC9 MLII jest bardziej detaliczna na górze , ale to takie moje subiektywna spostrzeżenie .
Musiał bym je zamontować na dwa ramiona równocześnie na tym samym werku, bez takiego porównania  trudno określić jednoznacznie.

tomasz_pianista

Ja mam trochę wkładek MC. Akurat nie AT, ale ogólnie do mojego systemu AT to zbyt jasne wkładki.

Oczywiście to jak wkładka się sprawdza zależy od reszty systemu i muzyki jakiej słuchamy.

Na płytach ECM, gdzie perkusja jest nagrana na najwyższym poziomie, znacznie lepiej radzi sobie Denon 301 mkII (niezły eliptyk). Do tego mam kolumny ze wstęgą, która dobrze różnicuje te talerze, bo mówię tutaj o wysokich tonach. DL 103 tak nie czaruje, ale za to ma piękną barwę na średnicy.

Surface noise na 103 też jest nieco wyższy, ale w sumie u mnie zauważalny tylko na rozbiegówkach.

Na pewno jeśli chodzi o cena/jakość (zakładając, że kupujemy 103 nie w Polsce za ponad 1000zł) to DL 103 to świetny wybór. Tylko ciężkie ramie potrzebne:)



Grupa ratowania poziomu.