Thorens TD520 + SME 3012R

Zaczęty przez ahaja, Luty 12, 2016, 11:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

ahaja

Obiecałem coś napisać ...

Nie byłoby tego wątku gdyby nie przypadek.
Znajomy szukał gramofonu, który byłby upgradem w stosunku do posiadanego.
Podpowiedziałem czego warto szukać ... i po 3 dniach dostaję telefon, że chyba jest. Poprosiliśmy o zdjęcia.
Kolega pojechał. Po wyjeździe od sprzedającego dzwoni i mówi:
- Krzysztof ... ale to jest nowy gramofon ...
Odpowiedziałem, że uwierzę jak zobaczę. ;-) Bo zdjęcia są tylko zdjęciami.
Gramofon przyjechał.
Firmy Thorens nie trzeba promować, szeroko przedstawiać, bo analogowcy doskonale znają jej modele. Mam tu na myśli gramofony starsze.
Ja widziałem dziesiątki Thorensów jeśli nie więcej. W różnym stanie technicznym jak i wizualnym.
Ale czegoś takiego jak żyję nie widziałem. Wyobraźcie sobie, że wchodzicie do sklepu, stoi stwór i go kupujecie.
Nowy, jak nieużywany. Plinta, pokrywa, ramię.

Co ciekawe to model TD520. TD521 wychodziły bez ramion by użytkownik sam sobie dobrał. To jest jednak ramię instalowane fabrycznie przez firmę Thorens. Na uwagę zasługuje tu wzmianka, że działa tu auto stop i podnoszenie ramienia – winda w SME jest odłączona.

Ramię – SME 3012 R – fantastyczne ramię. Nie ma tam nic przypadkowego, doskonale zaprojektowane. Brzmi równie dobrze jak wygląda. Docelowo wisi na nim AT OC9II. Gra od pierwszego razu – oczywiście, zawieszenie się musi ułożyć, jednak sam początek jest więcej niż bardzo dobry ... a co potem ... ;-)

Na koniec:
życzę każdemu miłośnikowi analogu takiego klocka. Cieszę się, że będzie to grało u kogoś kto lubi słuchać muzyki, a nie przewalać klocki w poszukiwaniu ... nie wiadomo czego.

W 1997 roku ten model wraz z ramieniem można było zakupić w cenie 3859DM.  Ile by dzisiaj musiał kosztować ... nie będę zgadywać, wymyślać.
W Europie pojawiają się dość rzadko. Częściej można je spotkać w Japonii.

ahaja

...

neomammut

Zanim przeczytałem treść postu, obaczyłem fotki - myślę sobie, o Ahaja odnowił kolejny gramofon, a tu taka niespodzianka :) Tak, zobaczyć stare sprzęty wyjęte dosłownie chwilę temu z pudełka - bezcenne!

vasa

No i to jest odpowiedź na powtarzające się pytanie jaki gramofon kupić  - nowy czy stary :)
Piękny.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

rudy-102

Wspaniały. Czasem cuda jednak się zdarzają.

Tutaj też w podobnym stanie, tylko nie to ramię.
http://www.ebay.de/itm/THORENS-TD-520-Traumzustand-/151967948706?hash=item2361fedfa2:g:MbwAAOSwzhVWrPkf

frywolny trucht

Instrukcja obsługi ( zawiera dane techniczne) w załączniku:
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

ahaja

Nie ma co przy nim robić.
Znaczy, żebym np ja był spokojny to wymieniłbym wszystkie druty ... ale co się odwlecze to nie uciecze ... :-)

Rudy-102
Ano wlaśnie. Napęd robi połowę roboty, drugą robi ramię.
Te 850EU to uczciwa cena. Bardzo.
Zdobycie takiego 3012R moze być kosztowne. Ale mozna wsadzić Jelco SA 750L za 535$.
I słuchać do końca życia.



Jakub


pelot

Gdzie go kupił  :o :o :o :o jeśli to nie będzie nietaktem  to powiedz ile dał . Cholera całe lata śniłem  o tym gramofonie ,wyrysuj wymaluj kwintesencja moich marzeń . Niektórzy to mają szczęście .

ahaja

W Trójmieście.  Ogłoszenie było na HIFI giełdzie czy jakoś tak.
Co do ceny to nie jestem upoważniony ... ale coś około/circa/niecałe 1.5-2 fonciaki. ;-)

Ten z ogłoszenia z linku ma bardzo dobrą cenę. Dokupić ramię i jest.

intenser

lata temu miałem identyczny - miło wspominam

kto wie , może to mój egz.  ;)