Maty i slipmaty

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 17, 2014, 11:23

Poprzedni wątek - Następny wątek

Kangie

Miałem kiedyś używaną skórzaną Pro-Jecta "Lether It". Niestety grubość skóry nie była jednakowa w każdym miejscu. Z jednej strony była scieniowana. Odsprzedałem bez straty i beż żalu. Plus taki, że wygląd był całkiem całkiem.

Pboczek

Absolutnie nie chodzi mi o wygląd tylko o funkcje i o to by nie psuła walorów sonicznych ;D.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Kangie

To może gumowego "grubasa" od Technicsa? To porządne slipmaty. Moża taka grubość będzie OK i starą zdejmiesz.

Bartolo

Jest jeszcze carbon... Podobno gra fajnie.. Do kupienia na ebayu. Albo łupek...
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

axolotl

Mialem szklo, mialem filc, mialem gume i zostalem przy korku .... nic sie nie elektryzuje i dzwiek jest bardzo dobry,

GP412

 


Na alegro kupisz płyty z POM-C (DELRIN) docięte na wymiar o porządanej grubości.Świetny materiał pochłaniający wibracje.Na to oryginalna mata gumowa i problem z głowy.
Lubię gramofony..i kukam w wkładeczki

rudy-102

Cytat: Pboczek w Październik 17, 2019, 09:46
Chciałbym nieco podnieść położenie płyty, bo nie mogę dokładnie ustawić VTA z powodu ograniczeń regulacyjnych gramofonu. Mam gumową oryginalną matę, myślę żeby dokupić drugą, którą położę pod lub nałożę, ewentualnie żeby kupić coś o słusznej grubości.
Czy ktoś może coś doradzić, widzę że wybór jest przebogaty?
Może wystarczy jakiś filc, korek, skóra, tylko jakie?
Możesz po prostu pod matę położyć płytę, której nie lubisz (ewentualnie dwie) i w ten sposób skorygować VTA.

frywolny trucht

No. Szczególnie, że -nie wytykając palcem PJ- są producenci, którzy rozpuszczają winyl na talerzu i robią z tego warstwę antywibracyjną.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wiki

Cytat: Bartolo w Październik 17, 2019, 14:40Jest jeszcze carbon... Podobno gra fajnie..
Zastanawiałem się czy przy LP stosujecie....
Bo nakładki karbonowe na CD bardzo dobrą robotę robią... 😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

Opcji moc, dziękuję. Pochwalę się jak wybiorę.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

kangie

Cytat: jafi w Grudzień 20, 2018, 10:34Polecam skórę, a właściwie jeden jej rodzaj: taki jak skóra na buty "Camel".
Popróbowałem to i tamto i skóra wypadła najlepiej. Mówię oczywiście o brzmieniu, bo to interesuje mnie najbardziej.
Jacek, a skóra płaska czy może być pofalowana?  Ja wszystkie swoje krzywe płyty usuwam z kolekcji. Na sztywną pofalowaną slipmatę skórzaną płyt nie chciałbym kłaść. Ale to moje zdanie (cyt. potencjał ujemny)
Life is too short for boring HiFi.

kangie

Cytat: kangie w Sierpień 27, 2014, 14:54Przyjrzyj sie dokladnie. Pokretlo z podzialka po lewej stronie ramienia sluzy do ustawiania sily nacisku. Polaczone jest z ramieniem tylko stalowa zylka, ktora jest jednym z elementow kompensacji dynamicznej.  Nie dotykasz przeciwwagi i ramienia.
VTA tez mozna sprobowac ustawiac w locie, ale jest ryzyko uwalenia igly.
Wolframowej, nie stalowej. Walnąłem byka.
Life is too short for boring HiFi.

kangie

Cytat: wiki w Październik 17, 2019, 22:12Zastanawiałem się czy przy LP stosujecie....
Bo nakładki karbonowe na CD bardzo dobrą robotę robią... 😀
Korci, żeby kiedyś wypróbować. Ile można w jednej i tej samej ponad 40-letniej stwardniałej "gumie"? ;)

https://allegro.pl/oferta/mata-gramofonowa-karbonowa-slipmata-antystatyczna-11812880444

https://www.winyle.pl/maty/5084-mata-lp-carbonmat-stabilizator-audio-reference.html


Life is too short for boring HiFi.

wiki

A u chinczykow nie mają taniej?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

kangie

Możliwe, że mają. Mnie interesuje bicie osiowe i całkowite. Jeśli bije fest, to odsyłam wpizdu. Weź Chińczykowi coś odeślij. Ja w to nie wchodzę.
Life is too short for boring HiFi.

Piterski

Wydaje mi się że raz coś z alliexpres zwracałem i nie było z tym specjalnego kłopotu.

Edit.
Uważaj na te grubsze podkładki potrafią nie przylegać idealnie do talerza i bez docisku się nie obejdzie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kangie

I ile trwało? Miesiąc?
Life is too short for boring HiFi.

Piterski

Nie pamiętam dokładnie ale jest inny aspekt o którym sobie przypomniałem i Ci napisałem powyżej.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kangie

Spoko. Dzięki.
I tak za drogie jak na moją kieszeń. Guma sprawdza się wyśmienicie.
Najchętniej wziąłbym na nieodpłatne testy.
Life is too short for boring HiFi.

GregWatson

Kupiłem ostatnio blachę miedzoaną i będę rzeźbił matę pod Micro Seiki RX-2000. Na oryginał mnie nie stać. 😆😆😆
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Ciekawy temat. Jaka grubość, orientacyjny koszt? Jakieś zabezpieczenie przed patynowaniem?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Blacha miedziana 30mm x 30 mm x 3 mm -  koszt 245 zł
Cięcie i frezowanie -  dopiero będę robił.
Wymiary i waga wg oryginał u.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Wg specyfikacji Micro Seiki taka mata o symbolu CU-180 posiada następujące parametry:

średnica: 294mm

grubość: 3mm

waga: 1.65kg


Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Ale kiedyś kupiłem znakomitą matę akrylową w kolorze czarnym i po jakimś czasie sprzedałem. I to był błąd. Bardzo fajnie "grała" .

Teraz pojawiła się podobna - parametry identyczne jak poprzedniej. Jak ktoś zainteresowany to można kupić tu:

https://allegro.pl/oferta/mata-gramofonowa-akrylowa-antystatyczna-czarna-12476551649
Trochę tego i trochę tamtego też.