TIDAL

Zaczęty przez MAC, Wrzesień 27, 2016, 19:33

Poprzedni wątek - Następny wątek

osiek

Dlatego stosuje się inne rozwiązania a laptop pozostaje no do picia na forum ;)

Hubertrs

na malinie myvolumio tak to dziala, Tidal jest zintegrowany, niestety marantz nie posiada takiej opcji, w tym przypadku tylko airplay

vasa

Pogrzebałem w Tidalu (apka na kompie) i okazało się że jest miejsce gdzie można pogmerać i poprawić[emoji846]
Na dolnej listwie odtwarzania, po prawej stronie jest ikonka głośniczka. Po kliknięciu pokazują się ustawienia wyjścia audio. Domyślnie jest "system controlled". Warto kliknąć drugą opcję- Głośniki, odpalić "więcej ustawień" i pobawić się nimi.
U mnie pomogło [emoji4]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Wgraj sterowniki ASIO  ;D

gratefullde

Cytat: vasa w Listopad 13, 2019, 18:01Warto kliknąć drugą opcję- Głośniki, odpalić "więcej ustawień" i pobawić się nimi.

Też niedawno znalazłem te ustawienia, jest poprawa, to prawda. Ale ostatnio podpiąłem TIDAL pod Audirvana Plus i jest znakomicie. Lecę z Maca'a po USB do DAC.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: dino w Listopad 13, 2019, 19:42Wgraj sterowniki ASIO 
Cytat: gratefullde w Listopad 13, 2019, 20:17ostatnio podpiąłem TIDAL pod Audirvana Plus
Panowie. Czy Wy naprawdę myślicie  że ja wiem co to ta Aucostam plus lub A SIO jest?
Zechciejcie obaj się rozpisać szerzej i prostymi słowy.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Cytat: vasa w Listopad 13, 2019, 21:47
Cytat: dino w Listopad 13, 2019, 19:42Wgraj sterowniki ASIO 
Cytat: gratefullde w Listopad 13, 2019, 20:17ostatnio podpiąłem TIDAL pod Audirvana Plus
Panowie. Czy Wy naprawdę myślicie  że ja wiem co to ta Aucostam plus lub A SIO jest?
Zechciejcie obaj się rozpisać szerzej i prostymi słowy.
Przepraszam. Audirvana to taka aplikacja dedykowana do odtwarzania plików w tym także DSD.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Pboczek

Mam tablet który wykorzystuję jako źródło Tidala, podpięty po USB do Dac. Jakość ustawiam i pozwalam żeby Tidal w całości kontrolował urządzenie. Owszem muszę ruszyć tyłek do zmiany muzyki ale to mi nie wadzi. Jedynie na początku tęskniłem za sterownikiem Spotify, po porównaniu jakości, przeszła mi wygoda.

Prościej się nie da.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

vasa

Cytat: gratefullde w Listopad 13, 2019, 21:49Audirvana to taka aplikacja dedykowana do odtwarzania plików w tym także DSD.
Zakupiłeś za $75 without Taxes czy jedziesz na okresie próbnym?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Therion

Cytat: Pboczek w Listopad 13, 2019, 22:08Jedynie na początku tęskniłem za sterownikiem Spotify

i za biblioteką Spoty. w Tidal jest skromnie
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

tomekkk1

Odpuście sobie appkę Tidal PC bo jest kiepska - nawet gdy zaangażujemy ASIO i będziemy mieli bitperfect. Dzięki funkcjonalności nadaję się jedynie do nawigowania pośród wszelakich materiałów.
Ja używam Tidal poprzez Foobar + ASIO i wtyczkę BubbleUPnP. Całość steruje z poziomu telefonu komórkowego. Jakość taka sama, chyba nawet lepsza od Audirvana i sporo kasy zaoszczędzone :)

Za pomocą appki BubbleUPnP w telefonie odtworzymy muzykę z wielu znanych źródeł: Pamięć telefonu, Qobuz, Tidal, Google Music, Google Drive, Dropbox, Box, One Drive, Amazon Cloud Drive

gratefullde

Cytat: AudioAddicted w Listopad 14, 2019, 02:40akość taka sama, chyba nawet lepsza od Audirvana i sporo kasy zaoszczędzone

Ale Audirvana ma zaszyty dekoder MQA. Co prawda lepszość tego kodeka jest dość mocno dyskusyjna w konfrontacji ze zwykłymi plikami to jednak warto mieć obsługę tegoż. Z moich doświadczeń wynika, że niektóre pliki MQA brzmią lepiej a niektóre tak samo. Ale generalnie jestem zadowolony z tego rozwiązania.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Pboczek

MQA to jest format Tidala, zdaje się odpowiednik DSD.

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Kangie

MQA znam jako Material Quality Assurance ;)

DSD 2,8 i 5,6MHz to już konkretnych rozmiarów przesył danych. Myślicie, że to MQA też śle tyle danych w ciągu jednej sekundy?

gratefullde

Cytat: Kangie w Listopad 14, 2019, 09:55
MQA znam jako Material Quality Assurance ;)

DSD 2,8 i 5,6MHz to już konkretnych rozmiarów przesył danych. Myślicie, że to MQA też śle tyle danych w ciągu jednej sekundy?
Myślę, że nie. To format stratny czyli jest gdzieś kompresja.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

krzysiek

Cytat: AudioAddicted w Listopad 14, 2019, 02:40Ja używam Tidal poprzez Foobar + ASIO i wtyczkę BubbleUPnP.

Czy możesz poradzić, jak to zrobić na PC? Ja mam w gabinecie laptopa podpiętego prosto do DAC, a na laptopie włączony Tidal. Rozumiem, że sposób z Foobarem jest lepszy?
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

dino

Cytat: AudioAddicted w Listopad 14, 2019, 02:40Odpuście sobie appkę Tidal PC bo jest kiepska - nawet gdy zaangażujemy ASIO i będziemy mieli bitperfect. Dzięki funkcjonalności nadaję się jedynie do nawigowania pośród wszelakich materiałów.
Ja używam Tidal poprzez Foobar + ASIO i wtyczkę BubbleUPnP. Całość steruje z poziomu telefonu komórkowego. Jakość taka sama, chyba nawet lepsza od Audirvana i sporo kasy zaoszczędzone :)
za pomocą appki BubbleUPnP w telefonie odtworzymy muzykę z wielu znanych źródeł: Pamięć telefonu, Qobuz, Tidal, Google Music, Google Drive, Dropbox, Box, One Drive, Amazon Cloud Drive

Już wszystko wiesz Mariuszu ?  ;) ;D ;D ;D ;D

vasa

Cytat: dino w Listopad 14, 2019, 12:48Już wszystko wiesz Mariuszu ?
Wszystko już jasne jak słońce. (Czytaj- patrzeć na to nie mogę  :-\ )
Ciekawe czy AudioAddicted sam to wszystko poustawiał, czy też ktoś mu to zrobił a on jedynie szpanuje :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomekkk1

Sam sobie zrobił, w dzisiejszych czasach wiecie jak jest  :P
A było to tak...

Mamy już foobar2000. Przydałoby sie by było "bitperfect". Pominiecie kernela systemu to absolutna konieczność.
ASIO4ALL pobieramy stąd: http://www.asio4all.org
Do foobar potrzebujemy wtyczkę ASIO dla foobar 2000:


Odpalić Google, znaleźć i zainstalować w nim foo_out_asio:


I przy okazji tak samą wtyczkę, która będzie nam potrzebna by foobar2000 komunikował się z BubbleUPnP - foo_upnp:


Następnie na naszym PC/laptopie instalujemy środowisko Java (jeśli nie mamy), a następnie serwer BubbleUPnP: https://bubblesoftapps.com/bubbleupnpserver2/docs/windows_install.html
i odpalamy go w przeglądarce (akapit After installation z linku powyżej)

W telefonie ze sklepu pobieramy BubbleUPnP. Są dwie wersje, darmowa i płatna. Wybrałem płatną. Znajdujemy Tidal i podajemy tam dane logowania.


Jeżeli będą po drodze problemy śmiało posiłkować się Google. U siebie ich nie miałem, ale jestem świadomy że bywa różnie :)

tomekkk1

#44
Cytat: gratefullde w Listopad 14, 2019, 07:35
Cytat: AudioAddicted w Listopad 14, 2019, 02:40akość taka sama, chyba nawet lepsza od Audirvana i sporo kasy zaoszczędzone

Ale Audirvana ma zaszyty dekoder MQA. Co prawda lepszość tego kodeka jest dość mocno dyskusyjna w konfrontacji ze zwykłymi plikami to jednak warto mieć obsługę tegoż. Z moich doświadczeń wynika, że niektóre pliki MQA brzmią lepiej a niektóre tak samo. Ale generalnie jestem zadowolony z tego rozwiązania.

Mnie akurat nie interesuje nic powyżej 96kHz ;)
Ta rozmowa dotyczyła różnicy pomiędzy samą aplikacją Tidal na PC, oraz BubbleUPnP - w obu przypadkach o MQA i tak nie ma mowy, bo nierzadko nie ma takiej możliwości :)

vasa

Ło Jezu[emoji15]
Do tej Javy to jeszcze jak cię mogę.
Ale "środowisko Java" to już ponad moje siły [emoji29]
Ja chyba wolę gramiaka i wzmacniacze lampowe.

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomekkk1

Java instalujesz i zapominasz :)

Pboczek


Dopytam. Te wszystkie przeboje z apkami i jawami, to z uwagi na lepszą funkcjonalność sterowania Tidalem, czy również wyższą jakość dźwięku? Czy chodzi o to, żeby nic nie obciążało dodatkowo procesora kiedy działa odtwarzanie? Czy o co?


Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

tomekkk1

Chodzi o jakość dźwięku oraz wygodę użytkownika. Telefon uzywamy do obsługi :)

dino

Dawaj Mariusz  :D
To taki "sen na Javie"  ;D ;D