Rammstein - Liebe ist fur alle da

Zaczęty przez synek, Sierpień 07, 2018, 15:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

synek

 "Liebe Ist Fur Alle Da" to płyta co najmniej dobra, jeśli nie nawet bardzo dobra. Jest tu niemalże wszystko, czego fani Niemców mogą poszukiwać - dziwaczny, nieco chory, lekko totalitarny klimat, typowy mechaniczny ciężar, typowa konsekwentna rytmika, niezmiennie "porządny", chrapliwy wokal Lindemanna i czysta, klarowna, ale i prosta produkcja.

frywolny trucht

Ostatnio wprowadziliśmy zasadę, że recenzja musi zawierać 32 linijki sensownego tekstu. To niepisana zasada. Nigdzie jej nie znajdziesz. Mniej tekstu lub/oraz bezsens= ban.
Czy to wszystko, czy coś się jeszcze pojawi?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Nic z tej recenzji nie rozumiem powiem szczerze.
Trochę tego i trochę tamtego też.

elem

A ja rozumiem :)  Jeśli chcecie poznać całość tekstu, z którego pochodzi cytat synka, to musicie kliknąć w link :

https://www.rockmetal.pl/recenzje/rammstein-liebe.ist.fur.alle.da.html
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

elem

 ;D

właściwie to synek ma rację, wklejając tylko dwa zdania:

"Zacznę od tego, na czym powinienem skończyć - "Liebe Ist Fur Alle Da" to płyta co najmniej dobra, jeśli nie nawet bardzo dobra. Jest tu niemalże wszystko, czego fani Niemców mogą poszukiwać - dziwaczny, nieco chory, lekko totalitarny klimat, typowy mechaniczny ciężar, typowa konsekwentna rytmika, niezmiennie "porządny", chrapliwy wokal Lindemanna i czysta, klarowna, ale i prosta produkcja."
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

dino

W przypadku Rammsteina istotny jest jeszcze jeden element nie uwzględniony w recenzji: Czy płyta nadaje się do odkurzania membran w głośnikach ?

Therion

Wiem jedno - więcej na ich koncert nie pójdę.

Poyebało realizatora. Jeden wielki huk trwający 1,5h bez możliwości  rozróżnienia utworów.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

dino

E tam. W czasach audiofilskiej młodości na Vifach XT2 płyta bodajże z koncertu w ruslandzie regularnie przewracała mi cukiernice na stole  ;D
Nie wiem jak to sąsiedzi wytrzymywali  ;D

krzysiek

Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

il cattivo

Cytat: Therion w Sierpień 07, 2018, 23:44Wiem jedno - więcej na ich koncert nie pójdę.

Poyebało realizatora. Jeden wielki huk trwający 1,5h bez możliwości  rozróżnienia utworów.

Miałem dokładnie takie samo odczucie na koncercie Ministry. Koszmar.

Old Man Kensey

A ja zapuszczam chłopaków całkiem często, zwłaszcza, gdy mnie ktoś wkurzy :) Proste melodie, proste teksty, ciężkie gitary - jest super. Oczywiście, gdy włącza się analiza i krytyka, no to już jest znacznie gorzej... lecz od tego mam Buxtehude'ego i insze baroki  >:D
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen