John Coltrane A love Supreme to już 50 lat

Zaczęty przez gratefullde, Grudzień 07, 2015, 10:40

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Ja jeszcze się waham jaką wersje wybrać. Cena LP jest trochę bolesna, ale jeszcze nie przerażająca. CD jest bardzo OK, ale to CD :(.

drizzt

Cytat: rudy-102 w Czerwiec 22, 2019, 23:06
ale to CD :(.

Dla mnie to tylko plus bo kupuję, żeby słuchać a jak znam siebie to tego boxa LP wyciągałbym z półki raz na 5 lat. Sama myśl o przerzucaniu 16 stron jest dla mnie bolesna :(
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

gratefullde

Rzucę się chyba na vinyl. Wersja cyfrowa jest na Tidal więc do odsłuchu codziennego jak znalazł [emoji3526]
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

drizzt

Z tego co widziałem to najtaniej u nas na Gandalfie.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

rudy-102


rudy-102

Cytat: gratefullde w Czerwiec 23, 2019, 08:44Wersja cyfrowa jest na Tidal
To jest dopiero droga "przyjemność". Za stary na to jestem.

drizzt

Mam to też na Apple Music ale jakoś wolę poczytać i posłuchać z fizycznego formatu. Taki atawizm, zwłaszcza że zbieram wszystko Trane'a. Poza tym co będzie jak Chińczycy internet odetną i zostanę z niczym?  :o
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

rudy-102

Cytat: drizzt w Czerwiec 23, 2019, 11:17wolę poczytać i posłuchać z fizycznego formatu. Taki atawizm, zwłaszcza że zbieram wszystko Trane'a. Poza tym co będzie jak Chińczycy internet odetną i zostanę z niczym?  :o
:np:

MartinS

Cytat: drizzt w Czerwiec 23, 2019, 11:17Poza tym co będzie jak Chińczycy internet odetną i zostanę z niczym?

Słusznie :) Zgadzam się z Tobą.
Ja dostałem dziś od Córki "A Love Supreme" na vinylu (CD mam), z okazji Dnia Ojca :D
Fajne wydanie. Płyta z przezroczystego vinylu.
Pozdrawiam

rudy-102

Cytat: MartinS w Czerwiec 23, 2019, 13:21z przezroczystego vinylu.
A to nie jest przypadkiem wydane przez DOL? :o

MartinS

Cytat: rudy-102 w Czerwiec 23, 2019, 13:24A to nie jest przypadkiem wydane przez DOL?
"Made in Czech Republic.Universal Music B.V."

rudy-102

Przeczytałem recenzję Prestige`58 w magazynie "Mint" i jestem jeszcze bardziej napalony. To trzeba zamówić.

drizzt

#162
Ale że w magazynie dla mam?  :o

Oczywiście, że trzeba zamówić, źródło inspiracji nieważne  ;D

Poza tym Coltrane '63 w wersji 3CD kosztuje teraz trzydzieści kilka złotych, widocznie za dużo tego natłukli bezpośrednio po ,,Both Directions At Once" - brać, póki jest w tej cenie.

Co do Coltrane '58 to żadnych zaskoczeń tam nie ma, cała zawartość jest od dawna znana i wielokrotnie wydawana w różnych konfiguracjach. Nowy box jest po prostu ładnie wydany, dobrze opisany a nagrania są naprawdę fachowo odświeżone. Dziś przesłuchałem całość, a potem kilka płyt Trane'a nagranych dla Atlantic i Impulse. Na etapie nagrań dla Prestige wszystko jeszcze było przed nim. I to też zresztą dodaje uroku tym nagraniom - ładnym, subtelnym, niewinnym. A potem puśćcie KOB nagrane już rok później, ,,Giant Steps", ALS a na koniec ,,Ascension" - na przestrzeni tych kilku lat rozwój Trane'a muzyczny i duchowy, bo to szło u niego w parze, przyprawia o zawrót głowy.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

rudy-102

#163
Cytat: drizzt w Czerwiec 23, 2019, 21:26
Ale że w magazynie dla mam?  :o .
W magazynie dla winylomianiaków.

          


     


rudy-102

Cytat: drizzt w Czerwiec 23, 2019, 21:26A potem puśćcie ,,Ascension".
:D

Jak chcę żeby żona wyszła z pokoju to tylko ta płyta ;D ;D.

drizzt

#165
Dobry sposób, ale to nie wina Trane'a - on gra tam tylko pierwsze solo  >:D  płyta na pewno nie jest dla mięczaków  :P z drugiej strony jeśli pomysleć, że została nagrana 5 lat po ,,Free Jazz" Colemana to nie była wtedy chyba aż tak innowacyjna jak to się dziś przyjmuje. Na pewno za to bardzo ważna w katalogu Trane'a i trudno bez niej zrozumieć skąd i dokąd zmierzał.

PS U nas jest niestety tylko to :(

https://mintmag.pl/
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

rudy-102

Kilka tygodni temu przyszła paczka z boxem `58. Na razie nie słuchałem bo nie mam czasu, ale dzisiaj dałem sobie czas, żeby umyć zakupy dokonane w ostatnim czasie. Niestety album wydany jest trochę niedbale. Jedna koszulka rozpadła się podczas wyjmowanie płyty, no i niestety sześć na osiem płyt jest lekko pofalowana.   >:(

rudy-102

Z czasem na słuchanie muzyki ostatnio u mnie kiepsko, ale dzisiaj dałem sobie trochę wolnego i posłuchałem trzech pierwszych płyt z tego albumu. Master jest rzeczywiście dobrze zrobiony, ale tłoczenie niestety tragiczne.
"Szumi dokoła las. "
Trzeba było wziąć na cedekach, a resztę przepić.

Kangie

Rudy, łączę się z Tobą w bólu. Dlatego nie kupuję już winyli.

rudy-102