Menu główne

Dobry film

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 07, 2014, 10:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

dino


Jakub

#876
Cytat: dino w Październik 02, 2018, 21:21Bo pokazuje bezmyślność (delikatniej - brak refleksji) u odbiorców, zarówno popierających jak i negujących.

To jest w ogóle ,,problem" z filmami Smarzowskiego. Mam wrażenie, że większość ludzi odbiera je zbyt dosłownie. Ja jak obejrzałem ,,Pod Mocnym Aniołem" to chodziłem struty przez tydzień, a znam osoby, które ten film potraktowały jako rozrywkę i nie wywołał on nawet chwili refleksji.

Bartolo

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

dino

Cytat: Jakub w Październik 02, 2018, 21:48To jest w ogóle ,,problem" z filmami Smażowskiego. Mam wrażenie, że większość ludzi odbiera je zbyt dosłownie. Ja jak obejrzałem ,,Pod Mocnym Aniołem" to chodziłem struty przez tydzień, a znam osoby, które ten film potraktowały jako rozrywkę i nie wywołał on nawet chwili refleksji.
"Pod Mocnym Aniołem" czy "Drogówka" takie pierwsze wrażenie wywołują.
Po pewnym czasie zacząłem dopiero dostrzegać ukryte głębiej przesłanie o ścieraniu się dobrych i złych stron ludzkiego charakteru na tle świata, który jest jaki jest. Raz dobry, raz zły ale zawsze bezlitośnie prawdziwy.  I ci, którzy traktują świat "po prostu" nie reagują na takie filmy.

dino

Cytat: Bartolo w Październik 02, 2018, 21:56
https://dominikanie.pl/2018/10/bylem-na-filmie-kler/
Zrozumienie filmu... Pięknie napisane..

Ciekawe.  Ale trochę potwierdza to co napisałem powyżej "Ten film jest wydarzeniem, eventem, dzieje się, wciąga. Uczestniczyłem."

Moriarty

"Kler" wyruszył na podbój Europy, zainteresowanie jest olbrzymie. Zapewne to przede wszystkim liczna polonia szturmuje kasy biletowe, ale chyba nie tylko.  :np:
https://film.wp.pl/europa-takze-oszalala-na-punkcie-kleru-w-holandii-i-norwegii-bilety-wyprzedaja-sie-w-mgnieniu-oka-6301898719135873a
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

vasa

Cytat: Moriarty w Październik 03, 2018, 10:57"Kler" wyruszył na podbój Europy
A w Berlinie nie ma :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

christo

Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

dino

Cytat: vasa w Październik 03, 2018, 11:18A w Berlinie nie ma :(
Bo tam Polacy udają Niemców :)
W UK jakiś polski film wskoczył kiedyś na 2 miejsce lokalnego box office jak nasi ruszyli do kin. Z Klerem może być podobnie.

Old Man Kensey

#884
A teraz coś z zupełnie innej beczki  ;)

Aby oderwać się troszkę od czarnego koloru i nie kisić się już w tym naszym zaścianku - polecam Wam super serial "The Crown". Jest to rzecz traktująca o monarchii w Zjednoczonym Królestwie i panowaniu obecnej królowej Elżbiety II... wiem, nie wygląda zachęcająco, i ja też tak myślałem! Jednak serial jest niesamowity, niespieszny i mroczny jak angielska pogoda ("quite moisty", jak odpowiedział stajenny na zapytanie lorda o pogodę), lecz wciąga coraz mocniej z każdym odcinkiem.
Doskonałe aktorstwo (John Litgow jako sir Winston Churchill!!!), niepowtarzalny angielski humor, świetna scenografia i kostiumy, wszystko w duchu lat 40/50 i schyłku imperium brytyjskiego oraz końca epoki kolonialnej. Wszystko to jednak tło, bowiem dla mnie najbardziej szokujące jest zderzenie mentalności ludzi z tamtej epoki - z dzisiejszym politykierstwem. Dla bohaterów serialu służba swemu krajowi była największym honorem i zaszczytem. Bez cienia rozterki i wahania byli w stanie poświęcić swe osobiste korzyści, absolutnie nie zważając na swe wygody czy dochody... dziś to zupełna abstrakcja, zwłaszcza w porównaniu z naszym krajowym politycznym chlewem. Obserwując te nasze polityczne kurwy i ministerialnych złodziei, wśród których moralność sięgnęła dna i nic się poza kasą i prywatą nie liczy - i zestawiając to z "The Crown", widzę, w jakich podłych i nędznych czasach żyjemy. Smutne też myśli mnie nachodzą, że lepiej to już było, i niestety, ten proces jest nieodwracalny...
Być może, obraz Elżbiety jest nieco przerysowany i zbyt pompatyczny, zbyt idealny. Jednak nawet biorąc na to poprawkę, otrzymujemy fascynujący portret ludzi z tamtych czasów, którzy w największym wrogu i w nieprzejednanej zapalczywości - potrafili zobaczyć swego bliźniego, zatrzymać się, spojrzeć na swoje postępowanie, i okazać temu drugiemu człowiekowi należny mu szacunek. Dziś już takich wielkich ludzi nie ma.

Zdecydowanie polecam, jeden z lepszych seriali, jakie widziałem.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

dino

"The Crown" to jeden z niewielu seriali jaki z przyjemnością obejrzałem. Netflix szykuje chyba trzeci sezon.
Jest tez "Victoria" - moim zdaniem gorszy ale też zaliczony.
Jakoś nie mogę się przemóc i oglądać tak polecanych przez znajomych kryminałek czy innych 'House of Cards".
"The Crown" to mieszanka historii (trochę podkolorowanej) i akcji.
Jak ktoś nie oglądał - również polecam.

Old Man Kensey

Zaplanowane jest 60 odcinków, czyli 6 sezonów. Co 2 sezon będzie wymiana aktorów. Już się kręci sezon 4, zaś trzeci jest w montażu i zostanie udostępniony po wakacjach 2019 r.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

frywolny trucht

A ja tak gdzieś od roku omijałem Outlandera na Netflixu. Co za głupia fabuła- myślałem. "Sanitariuszka wojenna Claire w tajemniczy sposób przenosi się z 1945 do 1743 roku". E tam tajemniczy. Dotknęła kamień i już. Pomimo wysokich ocen byłem przekonany, że nijak się tego nie da uratować.
Zasiadamy parę dni temu, wieczorem, z żoną przed TV. Ona mówi- nie ma dziś żadnego meczu, może coś obejrzymy? Ja mówię jest ( LM), ale spoko. Szybki przegląd i mówię: jest MANIAC no i ten OUTLANDER, ale dziwna fabuła i tasiemiec trochę taki ( a żona takich nie lubi).Odpala więc komórka i sprawdza, mija chwila- ten Outlander może być niezły...


no i [wulgaryzm] wsiąknęliśmy, chodzimy niewyspani. Jaki to jest błyskotliwy film  :o :o

https://www.youtube.com/watch?v=PFFKjptRr7Y


ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt


frywolny trucht

Naszła mnie taka smutna refleksja po kilku pierwszych odcinkach. Nie znam historii Szkocji, ale mi się kołacze, że to co się dzieje w Qutlanderze, jest osadzone w realiach historycznych. Ten film ewidentnie przemyca wątki o historii kraju. W bonusie piękne widoki, zdjęcia cudne. Siedzę więc- człowiek z innego kraju- i płacę za film, który mówi mi jakim to bohaterskim narodem są Szkoci, który mówi mi- popatrz jak tu pięknie, musisz przyjechać. I jeszcze mi pewien wycinek historii kraju szmuglują  ::) ::) ::)


Korona Królów- serial ów miał mieć chyba identyczną misję?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Październik 05, 2018, 14:06Korona Królów
A co się z tym serialem dzieje? Nadal jest nadawany? Coś ostatnio nic nie o im nie słychać.

frywolny trucht

Paczę, że jadą rufno. Jeszcze Białoruś trollują, żeby wykazać oglądalność  ;D ;D ;D
https://www.filmweb.pl/serial/Korona+królów-2017-789749
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Cytat: frywolny trucht w Październik 05, 2018, 10:10A ja tak gdzieś od roku omijałem Outlandera na Netflixu.

Serial bdb. Ale... bo jest ale... nierówny, są odcinki i odcinki. Niemniej dla mnie na plus. Nawet gdy wydawało mi się, że już się wypalił to nagle... bum :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Poszperałem, bo w sumie faktycznie powinno dawno zdechnąć, a tu sensacje jakieś
https://www.se.pl/wiadomosci/gwiazdy/spoiler-alert-korona-krolow-kazimierz-wielki-zostanie-krolem-aa-Euw6-7PmA-Y41z.html
Spojler alert eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee, musk zlasowany mam  :o ::)

i podsumowanie  ::) ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino

A ja czekam co NC+ zrobi z "Nietykalnymi" Sevierskiego.
Po zajawkach widać, że jak zwykle pojechali z dodatkami bo książka za nudna.
Zobaczymy w niedzielę.

elem

Cytat: dino w Październik 05, 2018, 23:17A ja czekam co NC+ zrobi z "Nietykalnymi" Sevierskiego.
Po zajawkach widać, że jak zwykle pojechali z dodatkami bo książka za nudna.
Zobaczymy w niedzielę.

"Nielegalni". Owszem, w niedzielę... ale 21.10 :)

https://www.youtube.com/watch?v=hYNF54W1zz8
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

dino

To dobrze że 21.10  :D bo sobie tak siedzie przy kompie usiłując zreanimować Samsunga S4 i ....o świecie zapomniałem.
Muszę sobie ustawić przypominajkę albo nagrywanie bo znowu mnie coś zakręci i nie obejrzę.

frywolny trucht

Wczoraj zrobiliśmy sobie mały mały maraton z Outlanderem. No i im bliżej finału tym więcej błędów logicznych. Tak jakby się spieszyli, a już ostatni odcinek, który miał być kulminacją mnie raczej zniechęcił do oglądania drugiego sezonu niż powalił na ziemię. Po pierwsze pół odcinka przedstawiany i analizowany jest akt gwałtu faceta na facecie. Do porzygania. Raz, że tak długie epatowanie brutalnością jest wg mnie zupełnie zbędne, a wręcz szkodliwe, ludzka wyobraźnia świetnie sobie radzi, nie trzeba było wszystkiego pokazywać, a dwa serial nagle zmienia swój charakter. Z awanturniczo- przygodowo- historycznego, na studium cierpienia. Po psi... się pytam?


Najciekawszy błąd logiczny. Więzienie. Akcja- uwolnić orkę. Wszędzie są potrzebne klucze. Dziwnym trafem lasia zdobywa klucze, penetrując więzienie zamknowe otwiera drzwi, które prowadzą na zewnątrz zamku. Dziwna sytuacja, drzwi do zamku z boku, takie tam  ::)

Uwolnienie przebiega w ten sposób, że krowy chcą wpuścić, żeby zamieszanie było. No to krowy napierają. Drzwi są zamknięte ( krowy, które napierają na drzwi?), żołnierz słyszy dziwny rumor, podchodzi do drzwi, żeby popatrzeć i bach razem z drzwiami wyważonymi leży na glebie.
Uwolnienie przebiega pomyślnie, spiskowcy z więźniem uciekają drzwiami... otworem po drzwiach, ale po żołnierzu i drzwiach śladu nie ma. Ktoś zabrał :)


Albo taka akcja. W więzieniu odbywają się egzekucje. Wiesza się krnąbrnych Szkotów. Wiadomo, że idą na śmierć słabo odziani, o żadnych kosztownościach być nie może mowy. Okazuje się, że ciała zrzucają otworem z powiedzmy 10m poza mury zamku. Lasia ląduje na tej kupie zwłok i wędruje przez ciał hektary. Jakby je ktoś porozrzucał. I jeszcze ma pod górkę :) Co też ich tak mogło porozrzucać, żeby za gęsto jeden na drugim nie leżeli, tak daleko od otworu zrzutowego?  ;D ;D

Czyli finał pierwszego sezonu nieco rozczarowujący. Mam obawy, czy aby studium cierpienia nie zacznie drugiego sezonu. Może to i ważne zagadnienie, ale ja się jednak pisałem na nieco inny profil filmu ;)

No nic, przerwa, coś tam, coś tam i siadamy do TVN-owskiej "Pułapki". [wulgaryzm] jaka bieda, jaki kontrast. Jak teatr telewizji w jednym pokoju przeciw "Braveheart" Z M. Gibsonem  :o :o To poczucie biedy, płaskości, matowości. Ktoś może powiedzieć, że "Pułapka jest kameralna, a ja mówię, że porówanie pokazuje pod każdym względem biedę. Pułapka na rodzimym rynku może i się broni, ale ta przeklęta możliwość zobaczenia czegoś innego...


ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

wchodzę w to, jak zawsze:)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand