Menu główne

gramofon pytanie

Zaczęty przez ekskalibur, Listopad 25, 2016, 19:25

Poprzedni wątek - Następny wątek

ekskalibur

Witam.Widziałem gramofon sony z dwoma ramionami.Do czego służy to dodatkowe ramię?
Pozdrawiam Jacek

wojtek41

Albo ramię z wkładką, albo czyszczące.

rudy-102

Na ogół do grania z inną wkładką. MC zamiast MM, mono, albo do szelaków. Albo masz po prostu dwie różne do rożnych rodzajów muzyki.

rudy-102


ekskalibur

Dziękuję.Wydawało mi się ,że sterczał tam jakby postrzępiony kabelek.Może to była szczotka?

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

ekskalibur

Bardzo dziękuję.Tam była taka szczoteczka jak pędzelek.Może kupię ten gramofon.

vasa

Cytat: ekskalibur w Listopad 25, 2016, 20:19Może kupię ten gramofon.
Pokaż go. Daj pomarudzić ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

ekskalibur

Nie wiem czy uda mi się kupić,bo był w zestawie razem ze szklaną szafką i jakimś magnetofonem technicsa.Szafka mi niepotrzebna,magnetofon raczej też nie,a nie wiem czy mi rozkąpletują

wojtek41

Podaj tylko co to za model.  ;)

ekskalibur

Nie wiem jeszcze co to za model,bo byłodosyć ciemno i nie bardzo mogłem odczytać co to jest.Jutro sprawdzę co to za model jeśli już ktoś nie kupił.

frywolny trucht

Eny zdjęcia mogą się przydać.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Pędzelki montowali na fajnych gramofonach :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

ekskalibur

Witam.Jest to sony PS22.Czy to gramofony godne uwagi?jaka jest ich cena,bo praktycznie nie znalazłem tego modelu na ebay.

frywolny trucht

Tu masz dane techniczne: http://www.vinylengine.com/library/sony/ps-22.shtml
Z danych tych wynika, że gramofon jest w porządku. Nie wiem jakie ma regulacje ramienia, nie mieli instrukcji tylko serwisówkę.
Tutaj jak się kształtują ceny wywoławcze na świecie: https://www.hifishark.com/search?q=sony+ps+22
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Dokładniejsze wyniki: https://www.hifishark.com/model/sony-ps-22 Rzeczywiście dużo ich nie ma, wygląda na lepszy od tych PS LX22 i PS T22 których jest więcej.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

bum1234

Takie małe pytanko - dlaczego wielu współczesnych producentów gramofonów (np. Transrotor, Kuzma) nie podają wartości dosyć istotnych parametrów gramofonów, takich jak np. wow&flutter, rumble, S/N?

Które współczesne konstrukcje mają najniższe wartości tych parametrów?

paul_67

Masz po prostu wierzyć renomie firmy...

bum1234


malg

poza tym mogłoby sie okazać, ze cena jest wygórowana - to znaczy płacimy za logo - ale to w każdym hobby

elem

Program Feickerta Adjust + pozwala na zbadanie tego parametru

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

krzysiek

elem, te pomiary wymagają płyty z sygnałem 3150 Hz, prawda? mam taką 7" od Feickerta.
Teraz pytanie, jeśli moja siódemka jest lekko zwarpowana oraz/lub niecentryczna, jaką wiarygodność mają pomiary z niej uzyskane? :)
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

vasa



Cytat: bum1234 w Listopad 27, 2016, 12:08
Takie małe pytanko - dlaczego wielu współczesnych producentów gramofonów (np. Transrotor, Kuzma) nie podają wartości dosyć istotnych parametrów gramofonów, takich jak np. wow&flutter, rumble, S/N?

Które współczesne konstrukcje mają najniższe wartości tych parametrów?

Audio zostało przesunięte z techniki do lifestyle. Liczą się emocje a nie fakty. Kwestie kabli, wtyczek czy bezpieczników nie istniały w latach 70 i 80 ub.wieku.
Niektóre parametry zostały wówczas tak wyśrubowane że obecne manufaktury mogą jedynie pomarzyć o parametrach typu -70dB.
No i co? Mają deklarować - 50 czy łgać że jest -70?
A jak ktoś sprawdzi to może położyć firmę.

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kawosz

Cytat: vasa w Listopad 27, 2016, 12:52Niektóre parametry zostały wówczas tak wyśrubowane że obecne manufaktury mogą jedynie pomarzyć o parametrach typu -70dB.
Zawsze uważałem że paździerze rządzą ;D Podbudowałeś mnie Mariusz :)

malg

Cytat: blackholesun w Listopad 27, 2016, 12:37
elem, te pomiary wymagają płyty z sygnałem 3150 Hz, prawda? mam taką 7" od Feickerta.
Teraz pytanie, jeśli moja siódemka jest lekko zwarpowana oraz/lub niecentryczna, jaką wiarygodność mają pomiary z niej uzyskane? :)
właściwie elam powinien odpowiedzieć
błędy - jakiekolwiek - sie sumują
więc pomiary będą niewiarygodne
do pomiarów (jakichkolwiek) powinno używać sie narzędzi referencyjnych
to znaczy takich których dokładność przewyższa dokładność pomiaru conajmniej o rząd wielkości