Skóra fura i komóra no właśnie jaka komóra.

Zaczęty przez GregWatson, Luty 29, 2016, 21:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 29, 2017, 11:31No dobrze, ale jakbyś wziął osobno aparat, osobno książki ( no np. Kuchnia Polska  , coś Ludlum'a , coś Normana Davies'a ), maszynę do pisania, ryzę papieru, osobno telewizor, router ( smartfon może udostępniać połączenie internetowe), osobno dekoder z anteną, konsolę do gier, stację pogodową, miernik głośności, obrotów, odtwarzacz muzyki z głośnikiem, kalkulator, gazety, zestaw map itp., itp.- to ile by to zajęło?

;D ;D ;D  Jezu, nie wybieram się na wyprawę śladami Tony Halika, zadzwonić chcę!
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

paul_67

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 29, 2017, 11:31No dobrze, ale jakbyś wziął osobno aparat, osobno książki ( no np. Kuchnia Polska :) , coś Ludlum'a , coś Normana Davies'a ), maszynę do pisania, ryzę papieru, osobno telewizor, router ( smartfon może udostępniać połączenie internetowe), osobno dekoder z anteną, konsolę do gier, stację pogodową, miernik głośności, obrotów, odtwarzacz muzyki z głośnikiem, kalkulator, gazety, zestaw map itp., itp.- to ile by to zajęło?
Wychodząc z domu biorę telefon tylko do pracy i wtedy gdy gdzieś jadę, ale ja człowiek starej daty jestem...

paul_67

...i nie mam zamiaru gotować, czytać gazety,grać,pisać,kalkulować czy mierzyć obroty :) Wolę posłuchać śpiewu ptaków czy szumu strumienia.

Piterski

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 29, 2017, 11:31No dobrze, ale jakbyś wziął osobno aparat, osobno książki ....
Pytanie jest po co to wszystko z sobą targać, a nie ile zajmie miejsca?

O Paul mnie wyprzedził i jeszcze trafniej to ujął ode mnie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Mam wrażenie, że ktoś nam wmawia iż to wszystko co jest w tych smartfonach, jest niezbędne i konieczne do życia. A to w sumie smutne przecież bo tak naprawdę stajemy się niewolnikami tego urządzenia z wlepionym w niego non stop wzrokiem, nerwowo spoglądającymi w ekran... a producenci... cóż, oni dostarczą nam komfortowych urządzeń w które będziemy mogli gapić się z coraz większą satysfakcją by np. szybko wiedzieć co dziej się w Sri Lance ale jakoś przeoczymy to co dzieje się 2 metry od nas...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

gdy pojawiły się kalkulatory mające zastąpić liczydła, wielu mędrców odrzuciło kalkulator jako dzieło szatana.
i do śmierci zostali wierni liczydłom.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 29, 2017, 13:00
gdy pojawiły się kalkulatory mające zastąpić liczydła, wielu mędrców odrzuciło kalkulator jako dzieło szatana.
i do śmierci zostali wierni liczydłom.

To jest zły przykład. Kalkulator nie pozwalał na to na co pozwala urządzenie zwane smartfonem. Łączy ono, oprócz gadżetów pożytecznych, jak aparat np. czy laser dla kota, funkcje odrealniające, sprzyjające alienacji ze środowiska w którym przebywamy, co prowadzi do utraty kontaktu z rzeczywistością na rzecz wirtualizmu. Przecież to jest męczące ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

#135
Ja to widzę nieco inaczej. Idę tracić czas. Np. z dzieckiem do lekarza. Siedzę. I tak sobie nie poflirtuję z babeczkami. Dwa, że ten okres mam już raczej za sobą. Żaden ze mnie Casanova. Więc i tak nie chce mi się z nikim gadać. Siedzę i mam telefon. Hmm. Jaki ładny telefon. Czas leci... Gapię w sufit. Gapię w telefon, który ma może grę w węża. Bo to prosty mały telefon do dzwonienia. Czasem coś zagadam dziecko, podpytam, ale cicho, bo podsłuchują. To może pójdę szybko kupić jakąś gazetę? Hmm, szkoda, że nie wziąłem książki z domu. Dzwonią, że trzeba coś zrobić, szybki przelew wykonać, odebrać pocztę, zareagować na -e-mail, potwierdzić spotkanie itp.. No, zrobię to jak wrócę do domu. Zamiast teraz, gdy siedzę bez sensu, będę tracił czas w domu, zamiast pójść na spacer. Wieczorem i tak już nikt nie sprawdzi, że wykonałem szybki przelew, że można słać mój kochany kabel do kochanego gramofonu. Noż [wulgaryzm], doba w plecy. No nic, siedzę. Czas przecieka bez sensu. Nagle dziecko mówi, że potrzebuje ołówek, ale taki specjalny, artystyczny. Hmm, pamiętam sklep dla artystów, ale to było dawno, może go już nie ma? Nie mam smartfona, sprawdziłbym czy wyskakuje, znalazł telefon i spytał czy w ogóle mają w asortymencie. Jak nie mają to szybki look na allegro i zamawiam. Dostawa 24h. Załatwione. Byłoby...
Kontynuować?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 29, 2017, 13:16
Ja to widzę nieco inaczej. Idę tracić czas. Np. z dzieckiem do lekarza. Siedzę. I tak sobie nie poflirtuję z babeczkami. Dwa, że ten okres mam już raczej za sobą. Żaden ze mnie Casanova. Więc i tak nie chce mi się z nikim gadać. Siedzę i mam telefon. Hmm. Jaki ładny telefon. Czas leci... Gapię w sufit. Gapię w telefon, który ma może gra w węża. Czasem coś zagadam dziecko, podpytam, ale cicho, bo podsłuchują. To może pójdę szybko kupić jakąś gazetę? Hmm, szkoda, że nie wziąłem książki w domu. Dzwonią, że trzeba coś zrobić, szybki przelew wykonać, odebrać pocztę, zareagować na -e-mail, potwierdzić spotkanie itp.. No, zrobię to jak wrócę do domu. Zamiast teraz, gdy siedzę bez sensu, będę tracił czas w domu, zamiast pójść na spacer. Teraz, wieczorem i tak już nikt nie sprawdzi, że wykonałem szybki przelew, można słać mój kochany kabel do kochanego gramofonu. Noż [wulgaryzm], doba w plecy. No nic, siedzę. Czas przecieka bez sensu. Nagle dziecko mówi, że potrzebuje ołówek, ale taki specjalny, artystyczny. Hmm, pamiętam sklep dla artystów, ale to było dawno, może go już nie ma? Nie mam smartfona, sprawdziłbym czy wyskakuje, znalazł telefon i spytał czy w ogóle mają w asortymencie. Jak nie mają to szybki look na allegro i zamawiam. Dostawa 24h. Załatwione. Byłoby...
Kontynuować?

Może czas na rozmowę z przypadkowo spotkanym człowiekiem?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Rozmawiamy :) Nawet nie przez smartfona. Tak właściwie to mam w tyłku przypadkowych ludzi. Wolę nieprzypadkowych.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Tak wygląda rzeczony ołówek. Zwyczajowo nazywaliśmy go kiedyś Kubuś. Można w niego włożyć węgiel drzewny i udawać Zina z "Piórkiem i węglem". Ktoś pamięta? Był jeszcze Szymon Kobyliński...

https://www.youtube.com/watch?v=HkjkTAx35iw
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

christo

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 29, 2017, 11:16Wiem tylko, że to jest ingerencja w system operacyjny, ale jak się to odbywa, po co, jakie jest ryzyko utraty gwarancji?
To nawet nie tyle ingerencja w system operacyjny co przeinstalowanie systemu. Większość producentów stara się upchnąć jak najwięcej swojego softu w system (w tym wypadku android), instalowany na smartfonie. To samo tak na prawdę dotyczy komputerów/laptopów. Pamiętam, że np. HP był tak zawalony wszelkiego rodzaju śmieciem, że nie dało się na nim normalnie pracować. Ze smartfonami jest podobnie. Różnica tylko taka, że android to system linuxowy gdzie każdy plik (program, aplikacja) ma swojego właściciela i uprawnienia. Aplikacje, które ty instalujesz możesz w każdej chwili usunąć - jesteś ich właścicielem. Aplikacje instalowane przez producenta - niestety nie. Stąd czasami potrzeba instalowania tzw. root'a - a konkretnie łatki dającej tobie, zwykłemu użytkownikowi uprawnień administratora (upraszczając oczywiście). Mając takie uprawnienia możesz już usunąć niepotrzebne aplikacje ale możesz też całkowicie uwalić system. Dlatego też zazwyczaj zabiew taki wiąże się z utratą gwarancji.
Instalacja nowego romu to instalacja nowego systemu. Dla popularnych modeli smartfonów powstają alternatywne romy. Są to czasami wyższe wersje androida (bo np. producent nie przewiduje już aktualizacji) bądź  też po prostu maksymalnie odchudzone systemy, które działają płynniej i szybciej.
W obu przypadkach (root czy instalacja nowego romu) skutkuje zazwyczaj utratą gwarancji. Warto też wiedzieć po co się to robi.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

vasa



Cytat: gratefullde w Czerwiec 29, 2017, 13:04
oprócz gadżetów pożytecznych, jak ... laser dla kota
A w moim nie ma[emoji25]
Też chcę laser.


🚬🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Wireless

#142
Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 29, 2017, 11:16
Witek, a 4 tysie na rower to nie jest wiele? A on tylko jeździ do przodu nawet nie chce tego sam robić  ;)



Bloom. Nigdy nie bawiłem się ROM-ami. Możesz przybliżyć temat? Wiem tylko, że to jest ingerencja w system operacyjny, ale jak się to odbywa, po co, jakie jest ryzyko utraty gwarancji?

4 tysie za rower to w sam raz na rower np. fitnessowy. Za kolarkę to mało. Ale to CAŁY ROWER! Dopracowana rama, widelec, koła, biegi .... cała masa części, i - w sensownych przypadkach - wręcz zegarmistrzowska robota. W porównaniu do, przepraszam, kawałka plastiku, procesorka, odrobiny pamięci i raz napisanego i tysiące razy powielanego software'u... Zresztą rowery też zaczynają być "smart" - patrz tu: https://www.bikeexchange.com.au/blog/shimano-synchro-shifting-settings-explained . W porownaniu do urządzenia, które, tak naprawdę, umożliwia ... rozmowy na odległość (to jest 95% jego funkcjonalności :) ). Aby było jasne - sam tego używam, ale zdaję sobię sprawę, że popyt na te gadżety został sztucznie wygenerowany przez firmy takie, jak Apple... Zresztą, z drugiej strony, oczywiście, to, że to nie moja bajka, to nie oznacza, że nie ma to być zabawne dla nikogo. Zatem - fascynatów smartfonów przepraszam za radykalizm moich osądów - z ich strony wszak nie spotkała mnie żadna krytyka względem moich rowerowych odlotów. Dla równowagi - moja nowa "fura" - czekam do sierpnia, będę chyba 1szym użytkownikiem w PL :)
Pozdrawiam, Wireless

frywolny trucht

Czyli konik ma podłoże materiałowe? Coś jak cantilever z boronu wart każdej kwoty? Zasoby ziemskie na ukończeniu. A co jeśli ten wstrętny "plastik" ułatwia życie w sposób niewyobrażalny? Tylko trzeba dać mu szansę :)

Świat nie stoi w miejscu. Nokia też myślała, że grunt to bateria, reszta uj, byle dzwonić się dało.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Nam się wydaje, że wszyscy albo słuchają muzyki, albo ogłupiają się komunikatorami. Często nie jesteśmy w błędzie  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Wireless

Tak naprawdę, to te smartfony są ich miłośnikom potrzebne dokładnie tak samo, jak ten powyższy rower mnie ;D
Zatem cała sprawa sprowadza się do tego, co lubimy. I - jeśli nasze rodziny przez nasze zamiłowanie do takich, czy innych gadżetów nie popadają w ruinę, to dla mnie jest wszystko OK :)
Pozdrawiam, Wireless

bloom

Cytat: frywolny trucht w Czerwiec 29, 2017, 11:16
Witek, a 4 tysie na rower to nie jest wiele? A on tylko jeździ do przodu nawet nie chce tego sam robić  ;)



Bloom. Nigdy nie bawiłem się ROM-ami. Możesz przybliżyć temat? Wiem tylko, że to jest ingerencja w system operacyjny, ale jak się to odbywa, po co, jakie jest ryzyko utraty gwarancji?


Pierwszy krok to root , czyli odblokowanie praw administratora tak aby zrobić wszystko to czego nie możesz na stocku czyli sofcie od producenta.
Przykładowo w samsungu nie usuniesz takich aplikacji jak samsung kies itp. oczywiście to tylko wierzchołek góry...
Ponieważ cała reszta wszystkiego czego nie potrzebujemy jest zakopana głębiej.
Więc możesz odblokować prawa administratora i np. przy użyciu Titanium Backup metodą prób i błędów ( to dobrze znam :D ) możesz próbować wyłączać poszczególne procesy , oczywiście każdy proces za coś odpowiada więc może się zdarzyć iż wyłączysz proces który może uniemożliwić uruchomienie telefonu. Ale zawsze można zrobić kopię zapasową i tak do skutku. Oczywiście istnieje wiele innych rozwiązań w aktualnym czasie czyli wiele poradników osób które walczą z tym na serio , wymieniają się informacjami co można wyłączyć a co nie. A już najłatwiejsze rozwiązanie to np. odblokować prawa administratora , zainstalować TWRP które odpowiada za instalowanie nowego softu. Ściągnąć gotowy rom wyskrobany przez jakiegoś mądrusia zainstalować i gotowe. Naprawdę różnica jest kolosalna , zużycie baterii , wydajność same korzyści.

A no i bardzo ważne , aplikacja typu Adaway która pozwala pozbyć się reklam w aplikacjach , wyskakujących okien itp, wymaga min. odblokowania praw administratora ( root ).
Czasem jak wezmę obcy telefon do ręki przypominam sobie co zyskuję , bo człowiek do wszystkiego się przyzwyczaja.

Oczywiście służę pomocą jeśli będzie trzeba , a wracając do gwarancji robią kopie zapasowe i jak się coś dzieje z tel. wrzucają kopię  i wysyłają do producenta z tego co czytam w większości przypadków nie ma problemów. Ja natomiast nie zwracam uwagi na gwarancję , podobnie jak na kopie zapasowe. Tyle tego przerobiłem od sony po samsungi i nigdy nic nie uwaliłem tak abym nie dał rady postawić ponownie na nogi.

Jak chcesz sprawdzić czy ktoś ogarnia temat zapytaj co lepsze dla np. Sony z1/z2/z3 Kit kat czy Lolipop lub jeszcze nowszy. Jeśli powie że nowszy to raczej dużo nie wie w tej dziedzinie :D

Miłe zaskoczenie jak w TB na stocku masz około 300 procesów , a na heavy debloat room o połowę mniej.
Ja zaczynam się pilnować z pisaniem , bo forum mi się moje przypomina :D

frywolny trucht

Ale w cywilizowanych miejscach typu Londyn, N.Y., Amsterdam, Tokyo- komunikacja miejska służy też członkom rad nadzorczych. Łatwo sobie wyobrazić sytuacje, że ktoś rzuci okiem na giełdę i zwoła poprzez komunikator zebranie ( rozmowa w grupie, coś w rodzaju konferencji), wezwie do zebrania niezbędnych papierów by po przybyciu wszystko było gotowe na szybką reakcję :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

bloom

Cytat: gratefullde w Czerwiec 29, 2017, 12:52
Mam wrażenie, że ktoś nam wmawia iż to wszystko co jest w tych smartfonach, jest niezbędne i konieczne do życia. A to w sumie smutne przecież bo tak naprawdę stajemy się niewolnikami tego urządzenia z wlepionym w niego non stop wzrokiem, nerwowo spoglądającymi w ekran... a producenci... cóż, oni dostarczą nam komfortowych urządzeń w które będziemy mogli gapić się z coraz większą satysfakcją by np. szybko wiedzieć co dziej się w Sri Lance ale jakoś przeoczymy to co dzieje się 2 metry od nas...

Szczerze ci powiem że według mnie wszyscy na stocku to niewolnicy , włączają aplikacje które wybrał dla nich ktoś inny.

A z drugiej strony , niestety ale zakażenie technologią a szczególnie telefonami z których to młodzi puszczają ( ukryte przekazy ) może doprowadzić tylko do jednego.
Ja jestem typem gaduły więc na tel. robię co muszę i resztę wolnego czasu albo zaczepiam kogoś albo rozmyślam , chociaż jakieś uzależnienie na pewno jest od tego dziadostwa.
Jeżdżą na rowerach młode łby z jakimiś głośnikami i puszczają nie zrozumiałe utwory , które mieszają w głowie.
W Polsce to jeszcze rapsy mieszają w głowie ale w kraju wiatraków inne rasy.


A najlepiej popatrzeć na młodych w autobusie , kiedyś bajerki podrywy a teraz jak jakieś mutanty telefon i niczego więcej nie widzi.
W Polsce dopiero wchodzą wifi autobusy , ale z czasem będzie to samo co w innych zakażonych krajach.
Biegają , łapią jakieś pokemony  :o

bloom

Cytat: Wireless w Czerwiec 29, 2017, 21:16
Tak naprawdę, to te smartfony są ich miłośnikom potrzebne dokładnie tak samo, jak ten powyższy rower mnie ;D
Zatem cała sprawa sprowadza się do tego, co lubimy. I - jeśli nasze rodziny przez nasze zamiłowanie do takich, czy innych gadżetów nie popadają w ruinę, to dla mnie jest wszystko OK :)

Bardzo mądra wypowiedź , ja mojego syna od małego zarażam rowerem fakt ma dopiero 3 lata ale wydaje mi się że ciężko będzie mu będzie siedzieć na tyłku z  żoną mamy małe adhd więc może i on coś z tego skrobnie :D

ps. ide zrobić fotki szosy :D