Teraz słucham

Zaczęty przez gratefullde, Maj 30, 2014, 12:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

kangie

Cytat: miniabyr w Marzec 22, 2015, 17:26Dla podpowiedzi powiem ,ze chodzi o partię wokalną! Zwracam uwagę na słowa "nie dziwisz"  "Szczęśliwi"
Rzeczywiście bardzo źle to brzmi. Duże zniekształcenia. Syczenie, sybilanty. "sz", "cz" brzmą jak "s", "c". Za dużo gainu ktoś dał?

Przyznam, że nigdy nie zwracałem na to uwagi, może dlatego, że dawno tego nie słuchałem "po audiofilsku" ;)

kangie

Cytat: Keef98 w Marzec 22, 2015, 17:35

Męczcie się. ;) Gdzie poszła mu struna? :P
(sama nie wiem, gdzie dokładnie) :P ::)
Podpowiedzieć w jakim utworze?
Trudna zagadka. Pewnie nie odgadnę.

A co tutaj się dzieje  >:( ;D Tak od 3'55":




miniabyr

Cytat: kangie w Marzec 23, 2015, 06:37
Cytat: miniabyr w Marzec 22, 2015, 17:26Dla podpowiedzi powiem ,ze chodzi o partię wokalną! Zwracam uwagę na słowa "nie dziwisz"  "Szczęśliwi"
Rzeczywiście bardzo źle to brzmi. Duże zniekształcenia. Syczenie, sybilanty. "sz", "cz" brzmą jak "s", "c". Za dużo gainu ktoś dał?
 
Przyznam, że nigdy nie zwracałem na to uwagi, może dlatego, że dawno tego nie słuchałem "po audiofilsku" ;)

Najlepiej słychać to na zwykłym radiu. Ludzie są zaskoczeni ,kiedy zwracam im na to uwagę i nie wierzą ,że przez tyle lat słuchali tego utworu i  nie słyszeli tego.  Efekt zle zastosowanego DEESSER'a. Wokalista nie sepleni ,ale realizator zbyt mocno przyciął deesser'em  "sz";'czy" i  wyszło  sscęśliwi;"wybacyss" ;nie dziwiss.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

kangie

Niezły realizator. I jeszcze forsę wziął za dobrze wykonaną pracę ;)

miniabyr

#1054
Takie czasy wtedy były. Grało się na czym co kto miał i nagrywało na czym co był. Pamiętam początki np. Izabelin Studio-aż człowiek się dziwi ,że powstawały tam płyty . ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Keef98

Cytat: kangie w Marzec 23, 2015, 06:42Trudna zagadka. Pewnie nie odgadnę.
Podać utwór, czy chcesz się pomęczyć?

kangie

Cytat: Keef98 w Marzec 23, 2015, 10:47Podać utwór, czy chcesz się pomęczyć?
Nie muszę ;P




kangie

Tutaj Page też zaliczył wpadkę.


Keef98

Czyżby ;D Spoko, ja to wiem, bo o tym przeczytałam ;) za cholerę nie mogłam tego usłyszeć :P Ale wiem, gdzie jest :P

kangie

Chyba nie odgadnę.

W utworze powyżej - odzywa się telefon w studio nagrań. Mniej więcej 1'38".

Keef98

Cytat: kangie w Marzec 23, 2015, 10:59Chyba nie odgadnę.
W "Tell Me" ;) Wiem coś, wiem coś, wiem coś ;D
Cytat: kangie w Marzec 23, 2015, 10:59W utworze powyżej - odzywa się telefon w studio nagrań. Mniej więcej 1'38".
Ale jaja!;D

kangie

#1061
Cytat: Keef98 w Marzec 23, 2015, 11:01W "Tell Me"  Wiem coś, wiem coś, wiem coś
Głuchy jestem i nic tam nie słyszę ;)

Teraz słucham tego. Piękne solo na koniec.




Keef98

Cytat: kangie w Marzec 23, 2015, 11:09Głuchy jestem i nic tam nie słyszę ;)
Bo to SRV, a nie Led Zeppelin :P ;)
Słucham sundtracku z "Blues Brothers 2000" i próbuję nie słyszeć ludziów w szkole ;)

kangie

#1063
Cytat: Keef98 w Marzec 23, 2015, 11:14"Blues Brothers 2000"
Jeden kumpel co jakiś czas przychodzi do mnie posłuchać muzy. Zawsze bierze winyl "Blues Brothers" i słuchamy jednego kawałka fest głośno. Uwielbiamy wsłuchiwać się w dęciaki i ten rytm ;)

Gramy to:


kangie

Chyba dzisiaj po południu wrzucę na karuzelę ten album...


gratefullde

Na razie jedno przesłuchanie. Bardzo mi się podoba. Choć do prawdziwego jej usłyszenia potrzeba czasu i spokoju. Niemniej, polecam. Chris Potter, znany między innymi ze współpracy z Patem Metheny wydał właśnie swoją drugą płytę. W nagraniu wzięła udział Underground Orchestra, jest kwartet smyczkowy.

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Keef98

Teraz to leci, ale nie z winyla, daję ten obrazek, bo lubię czerwony ;D

Bardzo dobry album. Pewnie wiecie, czyjego dziełem jest ta okładka, nie?


Warhola.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

kangie


frywolny trucht

Słoneczko wyszło.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

spalon


frywolny trucht

Masza pisał, że posprzątał kable, supełki porozplątywał i zaczęło mu grać lepiej. Ja ostatnio jakby mniej z winyla. No drętwo. Było lepiej przecież grało, a teraz drętwo. E, wkładka do śmieci. Najpierw niedowierzanie- jakieś grzebactwo kolejne wg przyrządzików, po rozpaczliwe poszukiwania na słuch. Któregoś dnia popatrzyłem na swoje wyczyny i ustawienie wkładki excela- to był pikuś. Ustawiłem swojego Goldiego w korkociąg do ziemi:) Minęło sporo czasu, aż dziś postanowiłem się pobawić- at hoc- przedwzmacniaczem. Dwa ruchy i cud. Kto mi przestawił przedwzmacniacz, ja się pytam?

Nawet źle nagrany picture disc gra- dla mnie- teraz dobrze ( mam wersję, która przedstawia identyczną grafikę jak okładka, grafika okładki poniżej zapowiada dwukolorową wersję, połowa szara, połowa zielonkawa):

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Swoją drogą fajna muza. Niby stara, a z 2011. Taki suprajsik.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Drizzt

Fajna jest też kolejna, młodsza o roczek Lights Out. Obie obciążają u mnie półkę a czasem odtwarzacz. Z podobnych mniej znanych nowych - starych niezłe są też Free Fall i My Dynamite.

frywolny trucht

Przegapiłem  >:(
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93