Wyśledzone na portalach aukcyjnych itp.

Zaczęty przez GregWatson, Maj 29, 2014, 14:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

cdt

Cytat: dino w Czerwiec 09, 2018, 23:57Już go nie ma ....
Nie było go już o 18 .05 :( jak weszłem po linku

lok

Z opisu wynika ze wkładka zajechana. Strach zakupić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.


GregWatson

Mam CT-959 i jestem zadowolony a przed nim miałem kilka innych i lipnie grały. Są jeszcze dostępne do niego "gumki" więc można coś z nimi jeszcze sensownego zrobić. Szczególnie jak licytacja nisko będzie.
Trochę tego i trochę tamtego też.

McGyver

Nie mówię że nie. Miałem kiedyś CT-757 i był wyraźnie lepszy od kultowego Akai GX75. Niemniej warto sobie zdawać sprawę z tego ile to ma lat.

dino

Cytat: McGyver w Czerwiec 17, 2018, 12:47One mają po 30 lat.

Biorąc pod uwagę wiek sprzętów używanych przez wielu kolegów to wiek całkowicie akceptowalny - można nawet zaryzykować, ze to młodziak.

McGyver

Co najmniej jeden z forumowiczów używa sześćdziesięcioletniego wzmacniacza lampowego, ale lampowce to jednak trochę co innego.
Nie piszę tego by deprecjonować magnetofony. Sam mam duży szacunek dla inżynierskiego kunsztu z jakim są zbudowane niektóre z tych maszyn.
Po prostu uważam że z racji ich wieku przy ewentualnych zakupach trzeba zachować wzmożoną ostrożność, tym bardziej że ceny już dawno odjechały ponad chmury.

dino

A ja cały czas mam w głowie, ze rok np 2001 to całkiem niedawno (+17). Jak patrze na DD40 (mój jest chyba 1979 roku) to ...szkoda gadać.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.


GregWatson

Dlatego do renowacji. Ale fajna "maszynka" jak ktoś poradzi sobie z fornirem i obitkami to będzie miał przyjemność ze słuchania a jak jeszcze nisko pójdzie...
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

A tu dokładnie za 999 zł a nawet może zejść niżej z ceny wszystko zależy od gadany:

https://www.olx.pl/oferta/gramofon-micro-seiki-dd33-dla-audiofila-vintage-CID99-IDw2SFR.html#2ebe3bd579

Myślę, że można się pokusić.

Trochę tego i trochę tamtego też.


gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

vasa



Cytat: GregWatson w Czerwiec 21, 2018, 16:44
Tak to ten sam.
ramię Micro Seiki MA-707

https://www.vinylengine.com/library/micro-seiki/ma-707.shtml

W opisie ramienia jest takie coś:

Lateral motion sensitivity: 10mg
Vertical motion sensitivity: 15mg

Czy to są opory ruchu czy jakieś inne coś?

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

cdt

To ramię jest więcej warte niż tysiak .

GregWatson

Zgadza się.  :) Gramofon też jest niezły tylko trza go "wypucować".
Trochę tego i trochę tamtego też.