Wyśledzone na portalach aukcyjnych itp.

Zaczęty przez GregWatson, Maj 29, 2014, 14:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Ja dotarłem do takich informacji:

" DD-7 był sprzedawany poza Europą" - jeden z opisów z forum niemieckiego,
" DD-40 na Europę - j.w.

Z instrukcji oraz opisów tabliczek znamionowych gramofonów wynika że:
- DD-7  - zasilany napięciem znamionowym 100 V  (wynika z tabliczki znamionowej)
- DD-40  - zasilany napięciem znamionowym 117 V (USA - Kanada) oraz 220 - 240 V


W każdym razie z pewnością wyróżnia je zasilanie. Proszę zwrócić uwagę że sprzedawca tego gramofonu skrzętnie ukrywa tą informację - nie ma nic w opisie jak i ucięta jest tabliczka znamionowa informująca o tym).

Ja osobiście nie spotkałem się z oficjalną informacją że tak jest jak podał powyżej kolega. Być może faktycznie gdzieś w materiałach można taką notkę znaleźć. Ważne by rozjaśnić trochę temat.

Prawdą jest to, że wiele modeli gramofonów były znakowane w różny sposób w zależności na jaki rynek miały iść. Wiele firm korzystało z dorobku Micro Seiki i montowane były gramofony na podzespołach Micro ale już pod różnymi nazwami marek.


Tu mamy taki szerszy materiał kto komu co i jak:

http://www.thevintageknob.org/tvk_talk/viewtopic.php?f=566&t=2395
Trochę tego i trochę tamtego też.

zeroqll

Dotarłem do instrukcji DD 7. Jest ona identyczna wizualnie z DD 40. Porównując obydwie zobaczymy, że DD 7 był tylko w wersji na 100V (Japonia), zaś DD 40 na 110V, 117V, 220V, 240V. Jest również inny parametr wow and flutter (0,03 vs 0,028) i silnik (AC vs DC).

EmilioE

Bardzo ładnie opisaliście różnice.
Wydaje się więc, że można by tego DD-7 z aukcji zakupić i cieszyć się jak DD-40, trzeba tylko zastosować załączoną przez wystawiającego przetwornicę, aby podłączyć go do gniazdka.
ART Loudspeakers Deco 8 + Audion Sterling KT77, Braun L1030 + LAR IA120, Audio Phase Cannabis + Audion Silver Night 300B, Pioneer N-70AE, Moon 260Dt, Denafrips Pontus II, HiFiMAN HE-500

Piterski

Była raz oferta na DD-7 i pod talerzem była podana częstotliwość sieci 60Hz.
Nie wiem jak to można obejść ale na pewno nie zwykła przetwornica napięcia.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

paul_67

W jednym z ostatnich odcinków "Reduktora szumu" jest coś na ten temat.Zmieniono tam transformator na pasujący do napięcia w naszej sieci i gramofon działał poprawnie.


GregWatson

Ciekawe. W manualu jest podane, że:
- DD 40 na 110V, 117V, 220V, 240V.
- a w serwisówce już nie: USA-Kanada 117V  60Hz oraz 220-240V 50Hz (przedostatnia strona).
Też mam ten manual (DD-40) ale jakoś tam nie zwróciłem uwagi na tą rozbieżność.


Ale ciekawy jest manual do DD-7.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Pozwólcie, że w wątku o Micro Seiki zrobi ę odnośnik do tych postów dotyczących DD-40 oraz DD-7. Nie będę przenosił bo to nie ma sensu.
Trochę tego i trochę tamtego też.

zeroqll

#2958
Cytat: Piterski w Sierpień 30, 2018, 15:56
Była raz oferta na DD-7 i pod talerzem była podana częstotliwość sieci 60Hz.
Nie wiem jak to można obejść ale na pewno nie zwykła przetwornica napięcia.

Częstotliwość sieci w Japonii jest różna i zależna od wyspy. Na części jest 50Hz, na innych 60Hz. Większość sprzętów przystosowana jest do obydwu częstotliwości. W niektórych trzeba zmienić ręcznie, a w innych jest to automatyczne. DD 7 na płytce znamionowej ma napisane 50/60Hz i prawdopodobnie można to zmienić przełącznikiem pod talerzem. Widziałem zdjęcia DD 7 z przełącznikiem ustawionym na 50 i 60Hz. Stąd może wynikać zastosowanie innego silnika, ale nie wiem, zupełnie nie znam się na elektronice.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

dino

Cytat: zeroqll w Sierpień 30, 2018, 17:25Częstotliwość sieci w Japonii jest różna i zależna od wyspy. Na części jest 50Hz, na innych 60Hz. Większość sprzętów przystosowana jest do obydwu częstotliwości. W niektórych trzeba zmienić ręcznie, a w innych jest to automatyczne. DD 7 na płytce znamionowej ma napisane 50/60Hz i prawdopodobnie można to zmienić przełącznikiem pod talerzem. Widziałem zdjęcia DD 7 z przełącznikiem ustawionym na 50 i 60Hz. Stąd może wynikać zastosowanie innego silnika, ale nie wiem, zupełnie nie znam się na elektronice.

Jest informacja w załączonym wcześniej manualu do DD7

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.


GregWatson

W takiej cenie to raczej taki spruchniały. Normalnie chodzą od 350 - 400 zł. Ale coś można z niego jeszcze zrobić.
Trochę tego i trochę tamtego też.

krzysiek

Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun


krzysiek

zacznijmy od tego, czy ktoś przy zdrowych zmysłach w ogóle położy taką kasę :)
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

malg

to nie jest chyba kwestia zmysłów tylko zasobności portfela i chęci posiadania

jimmi

Cytat: malg w Wrzesień 26, 2018, 22:19to nie jest chyba kwestia zmysłów tylko zasobności portfela i chęci posiadania
I tutaj polemika przestaje miec sens.. Tresciwe, proste, zwiezle zdanie!
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

dino

To bardziej przedmiot kolekcjonerski niż użytkowy.
A antyki kosztują  :D
Taśma po tylu latach ....

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

miniabyr

Mam i to zapieczętowany egzemplarz . Czekam bo takie winyle to lokata kapitału.  ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

GregWatson

A pierwsze część (wydanie) takie jak na CD poniżej gdzieś jeszcze można dostać na winylu?

https://allegro.pl/sonda-muzyka-z-programu-telewizyjnego-i7482456814.html

Trochę tego i trochę tamtego też.

moon

Cytat: miniabyr w Październik 10, 2018, 17:41Mam i to zapieczętowany egzemplarz . Czekam bo takie winyle to lokata kapitału. 
zalokujesz, a potem nigdy nie sprzedasz
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

elem

Sonda 2 na razie nie osiąga szalonych cen transakcyjnych.

https://www.discogs.com/sell/release/6735370?ev=rb

Pierwsza część poszła za 100 euro. Oficjalnie były 3 transakcje przez 2,5 roku.

https://www.discogs.com/Various-Sonda-Muzyka-Z-Programu-Telewizyjnego/release/5351912




Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe