Wzmacniacze cyfrowe

Zaczęty przez vasa, Luty 09, 2017, 01:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

No to poszło.
Gra z obydwóch odtwarzaczy.
Z obydwóch przyzwoicie. Kolosalnych różnic nie ma.
Słucham.
Cytat: Jakub w Lipiec 03, 2018, 22:34Nabyłem ostatnio cavernę na winylu. W końcu goście będą mogli określić kształt i kaliber żwiru. Bez tego nie ma prawdziwie audiofilskich odsłuchów. 
Czyżbym wyczuwał sarkazm ???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Jakub

Naprawdę kupiłem  8)

vasa

Cytat: Jakub w Lipiec 03, 2018, 22:43Naprawdę kupiłem 
W to nie wątpię. Chodzi mi o resztę wpisu :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Jakub

Tylko troszeczke się nabijam.  ;)

Jakiś tydzień temu słuchałem niezobowiązująco tej płyty z Tidala. Małżonka przyszła z pola (akcja dzieje się pod Krakowem), akurat jak był żwir i zrobiła wielkie oczy.

vasa

#379
Cytat: Jakub w Lipiec 03, 2018, 22:55Tylko troszeczke się nabijam. 
:)
Starczy.
Posłuchałem trochę na słuchawkach.
Jutro dalszy ciąg na kolumnach i zrobię jeszcze kopie innej płyty.
Najlepszy byłby chyba jakiś niewielki skład klasyczny. ???
Na słuchawkach nie wiem czy są różnice :o Na pewno nie ma wielkich zmian a drobiazgów nie wychwyciłem.
Ale mój wzmacniacz słuchawkowy to do dupy jest a nie do krytycznych odsłuchów. Moze na kolumnach pójdzie lepiej.
Ale obawiam się że będę musiał kokoś poprosić o pomoc. Może ja już kompletnie guchy jestem i jamnik z kuchni mi wystarczy za sprzęt :'(

No i, dla porządku, podam że w porównaniu biorą udział:
Pioneer DVD player DV-310 i transport MICROMEGA.
Obydwa robią za transport i są podłączone do Lyngdorfa poprzez wyjścia cyfrowe.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Napędów nigdy nie porównywałem może faktycznie różnice są niewielkie bo oba napędy są podobnej jakości.
Ja nie przepadam za takimi odsłuchami cyk raz jeden cyk raz drugi. Ja potrzebuje spokoju i skupienia i może trwa to dłużej ale zazwyczaj wyniki mi się potwierdzają na kolejnych płytach.
Jaki mały skład akustyczny będziesz odsłuchiwał?

Przy okazji to gdzie jest opis jakichkolwiek wrażeń, co tylko ja mam się produkować >:(
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Lipiec 03, 2018, 23:36Jaki mały skład akustyczny będziesz odsłuchiwał?
Jeszcze nie wiem ??? Na razie zastanawiam się nad czymś ze stajni AliaVox z Jordi Savallem. On ma dobrze zrealizowane płyty z dużą ilością różnych dźwięków przeszkadzajkowych. Może Romance of the violin Joshuy Bell'a. Gra co prawda z orkiestrą, ale niewielką :) A może po prostu jakiś recital arii, operowych i nie tylko, zaśpiewany przez ładną blondynkę.
Muszę się przespać z tematem. Niestety na CD mam dość ograniczony wybór :(
Cytat: Piterski w Lipiec 03, 2018, 23:36Przy okazji to gdzie jest opis jakichkolwiek wrażeń, co tylko ja mam się produkować
Kurcze, chciałbym się też wykazać. Tyle że ja tych pieprzonych różnic, w tym przypadku, nie słyszę :(
A to istotnie utrudnia "produkowanie się" :P
Zobaczymy czy na kolumnach lepiej mi pójdzie.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Vasa ponieważ deklarowałeś, że przeczytałeś instrukcję, to pewnie wiesz, że być może jest tam gdzieś gniazdo usb. Może warto pokusić się również o porównanie brzmienia tego samego materiału muzycznego pochodzącego z napędów i pendrive'a? Może w tym porównaniu różnice będą bardziej dostrzegalne (a raczej słyszalne) - przynajmniej będzie wiadomo, że napęd ma jakikolwiek wpływ na to co słychać z głośników.

vasa

Cytat: Alexander w Lipiec 04, 2018, 10:14pewnie wiesz, że być może jest tam gdzieś gniazdo usb
He, he ... Pułapka :)
Gniazdo USB służy wyłącznie do upgrade'u oprogramowania  :-\
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Alexander

Znaczy nie ma tam żadnej dziurki obsługującej pamięci masowe?
To pewnie w ramach "apgrejdów" trzeba dokupić jakiś moduł  >:(

Jakub

Obsługa pamięci usb by była nieaudiofilska, przecież trzeba skasować za ,,transport".

vasa

Cytat: Alexander w Lipiec 04, 2018, 13:40To pewnie w ramach "apgrejdów" trzeba dokupić jakiś moduł
Jest możliwe dokupienie trzech modułów:
- wejście analogowe z lepszym przetwornikiem A/C i ten kupiłem ze względu na gramofon
- karta z wejściem HDMI
- karta z wejściem USB potrafiąca przyjąć gęste pliki
Trzeba będzie chyba dokupić to USB ???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

#387
Posłuchałem Vollenweidera na kolumnach

Jeżeli istnieje różnica w brzmieniu napędów CD to ja jej nie wychwytuję.
I byłbym niezwykle zdziwiony gdyby znalazł się ktoś kto potrafi je rozróżnić [emoji316]
Brzmienie obydwu jest bardzo poprawne i zgodne z utartymi poglądami. Czyste, dynamiczne zarówno w skali mikro jak i makro. W stosunku do wersji winylowej jest gorsza stereofonia i mniej są wyeksponowane drobne dźwięki i wybrzmienia.
[emoji485][emoji377]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

Cytat: vasa w Lipiec 04, 2018, 19:22Jeżeli istnieje różnica w brzmieniu napędów CD to ja jej nie wychwytuję.
Ty masz tam zaimplementowany jakiś system poprawiający brzmienie może on to w jakiś sposób uśrednia lub jest tak jak piszesz, że pomiędzy tymi napędami nie ma różnicy.
Całe szczęście pomiędzy wkładkami i peampami są  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: Piterski w Lipiec 04, 2018, 20:38Ty masz tam zaimplementowany jakiś system poprawiający brzmienie może on to w jakiś sposób uśrednia
Room Perfect zmienia charakterystykę odtwarzania w zgodzie z tym co pomierzył i porównał ze wzorcem. Kasuje podbicia, w pewnym stopniu podbija "dołki" i ingeruje w charakterystykę fazową. Ale robi to raz, podczas pomiarów i nie zmienia tego "wzorca" na bieżąco. Zastosowanie Room Perfect istotnie poprawia "czystość" dźwięku, jego precyzję i widoczność detalu. To nie jest przyczyna braku różnic. Przyczyny IMHO mogą być dwie; albo ja już nie słyszę albo są znikome. Obydwie wersje są prawdopodobne.
Cytat: Piterski w Lipiec 04, 2018, 20:38Całe szczęście pomiędzy wkładkami i peampami są 
Największe są między kolumnami i pomieszczeniami. I to w kolumny należałoby pakować kasę oraz adaptację akustyczną.
Bez specjalnego entuzjazmu ale przygotuję jeszcze jedną płytę do testów. Damski wokal i dużo różnych dziwnych instrumentów i przeszkadajek.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Michał

Różnice w transportach są turboprzereklamowane. To w przetworniku a jeszcze w większym stopniu w analogowce i zasilaczu powstaje muzyka. Reszta to bełkot,oczywiście moim zdaniem

Jakub

Cytat: vasa w Lipiec 04, 2018, 21:28Room Perfect zmienia charakterystykę odtwarzania w zgodzie z tym co pomierzył i porównał ze wzorcem.

Jak wygląda procedura ustawiania tego?

drizzt

#392
Cytat: Jakub w Lipiec 04, 2018, 21:50
Cytat: vasa w Lipiec 04, 2018, 21:28Room Perfect zmienia charakterystykę odtwarzania w zgodzie z tym co pomierzył i porównał ze wzorcem.

Jak wygląda procedura ustawiania tego?


Mikrofon dołączony do zestawu; dwie możliwości ustawienia korekcji: pod kątem jednego konkretnego miejsca odsłuchu lub na cały pokój.

Cytat: jamówię w Lipiec 04, 2018, 21:37
Różnice w transportach są turboprzereklamowane. To w przetworniku a jeszcze w większym stopniu w analogowce i zasilaczu powstaje muzyka. Reszta to bełkot,oczywiście moim zdaniem

+1.. wyniki testu w ogóle mnie nie dziwią, z tym, że nawet różnice w przetwornikach nie są duże; chyba, że ktoś zaaplikował np. wyjście na lampie aby celowo zmodyfikować brzmienie.. porównywałem ze sobą całe odtwarzacze i DAC-i taką metodą jak Vasa i o ile oba są zbudowane poprawnie i mają takie same napięcie na wyjściu (np. 2V) to różnice będą pomijalne, to nie analog. Oczywiście imho ;) Inwestowanie największej części środków w kolumny i adaptację pomieszczenia to najlepszy pomysł.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

vasa

Cytat: jamówię w Lipiec 04, 2018, 21:37Różnice w transportach są turboprzereklamowane.
Do kabli głośnikowych i IC dołączyły niniejszym IC cyfrowe i transporty CD. Trzeba jeszcze sprawdzić jak w stosunku do napędu CD zachowuje się komputer.
Cytat: Jakub w Lipiec 04, 2018, 21:50
Jak wygląda procedura ustawiania tego?
Wzmacniacz ma wejście mikrofonowe a w komplecie jest dobry mikrofon i stojak.
Ustawiasz mikrofon w miejscu gdzie masz głowę w czasie słuchania i włączasz kalibrację. Wzmacniacz wydaje z siebie serię upiornych dźwięków i na podstawie tego co usłyszał mikrofonem tworzy wzorzec filtra (cyfrowego) który moduluje sygnał wysyłany do kolumn. Takie podejście pozwala usunąć zarówno niekorzystny wpływ pomieszczenia jak i wpłynąć na charakterystykę odtwarzania kolumn. Ponieważ zawsze łatwiej jest uciąć coś czego jest nadmiar niż dodać to jest zalecenie ustawienia kolumn przy ścianie co podbija bas. Niektórzy obawiają się że może dojść do sytuacji przeciążenia głośnika który ma jakąś istotną dziurę przez bardzo mocne podbicie tego zakresu. Nie wiem czy to technicznie mozliwe czy tylko teoria.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Michał

Cyfrowych IC też nie słyszę i nie jest to chyba możliwe  ;)

Jakub

Cytat: vasa w Lipiec 04, 2018, 22:04Ponieważ zawsze łatwiej jest uciąć coś czego jest nadmiar niż dodać to jest zalecenie ustawienia kolumn przy ścianie co podbija bas.

I spłaszcza scenę niestety.

A można gdzieś zobaczyć jak wygląda taka krzywa korekcji? Jest do tego jakiś interfejs/aplikacja?

drizzt

#396
Ja kiedyś podłączyłem do sąsiednich wejść we wzmacniaczu odtwarzacz CD oraz oddzielny DAC, do którego ten sam odtwarzacz był podłączony kablem SPDIF. Wystarczyło puścić płytę i przełączać wejścia we wzmacniaczu aby słuchać albo prosto z odtwarzacza CD albo z tego samego odtwarzacza pracującego jako transport zasilający zewnętrznego DAC-a. Do tego podłączone były kompletnie różne interkonekty analogowe a w przypadku DAC-a jeszcze kabel cyfrowy SPDIF. Odtwarzacz i DAC też były kompletnie z innej bajki, choć oba miały kości Burr Brown, tyle że odtwarzacz starą 20-bitową a DAC najnowszą 32-bitową. Jedyne co łączyło te urządzenia to identyczne napięcie na wyjściu (2V) oraz.. kompletny brak jakichkolwiek różnic w tym porównaniu.. od tej pory ,,trochę" inaczej patrzę na cyfrę a jak ktoś zaczyna pisać o olbrzymich różnicach to się uśmiecham pod nosem.. choć nie wątpię, że różnice w DAC-u i w analogówce da się sprokurować.. tylko po co? Dla mnie wniosek był jeden: oba porównywane urządzenia pracowały prawidłowo bo zupełnym przypadkiem braku różnic nie dałoby się w nich uzyskać.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

vasa

Cytat: Jakub w Lipiec 04, 2018, 22:13I spłaszcza scenę niestety.
Czy ja wiem ? ???
Cytat: Jakub w Lipiec 04, 2018, 22:13A można gdzieś zobaczyć jak wygląda taka krzywa korekcji? Jest do tego jakiś interfejs/aplikacja?
Nie widziałem nigdy czegoś takiego. Wzmacniacz też żadnej grafiki nie pokazuje.
To co opisałem powyżej to procedura "FOCUS". Jest jeszcze procedura "GLOBAL". W trakcie kalibracji ustawia się mikrofon w różnych miejscach pomieszczenia odsłuchowego i pomiary są wykonywane wielokrotnie. Wzmacniacz sprawdza o ile różni się kolejny pomiar od wzorca i każe nam biegać ze statywem aż uzyska zgodność powyżej 95%. To pozwala wyeliminować różne eha i dudnienia w całym pomieszczeniu. Ale doszedłem do wniosku że FOCUS daje lepszy dźwięk i korzystam tylko z tego.
Cytat: drizzt w Lipiec 04, 2018, 22:15od tej pory ,,trochę" inaczej patrzę na cyfrę a jak ktoś zaczyna pisać o olbrzymich różnicach to się uśmiecham pod nosem..
Czyli niekoniecznie głuchy jestem :) :D ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

drizzt

Cytat: vasa w Lipiec 04, 2018, 22:23
Czyli niekoniecznie głuchy jestem :) :D ;D

Ee tam, obaj jesteśmy, i do tego wzmacniacze nam uśredniają, albo tam kable czy kolumny, nieważne ale uśredniają i dlatego wszystko gra średnio i nie ma różnic ;) :)
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

vasa

Cytat: drizzt w Lipiec 04, 2018, 22:28Ee tam, obaj jesteśmy,
Na razie to się tylko zastanawiam czy różnic nie ma czy guchy jestem.
Jak się McGyver odezwie to będę już wiedział na pewno :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.