Wzmacniacze cyfrowe

Zaczęty przez vasa, Luty 09, 2017, 01:02

Poprzedni wątek - Następny wątek

dino

Cytat: vasa w Maj 10, 2018, 15:49A obydwa posty, mój i Rudego, wstawione o 13.06 :P
Pan Moderator się weźmie za takie zaniedbania bo tak być nie może !!!
Szeroka publiczność domaga się atomowego zegara !

Jakub

Cytat: McGyver w Maj 10, 2018, 22:12
Zielona budka:

Ten pierwszy to chyba w zestawie z tokarką był.

dino

Ta pierwsza to raczej "młotkowa" zielona budka  :D

I zacznij tu człowieku wątek o paskudnych wzmacniaczach cyfrowych .... skorygują i skierują heretyków na właściwe tory.

ps. używanie Farchilda do cyfry to jak pakowanie trufli do syfu w Mcdonaldzie  :P

McGyver

Cytat: dino w Maj 10, 2018, 22:20skorygują i skierują
Ja tam nic nie korygowałem ani nie kierowałem, ja tylko obrazki pokazuję.

dino

Jeden obraz jest wart ...... ;D

vasa

Trzeba się przyznać :'(
Złamałem swoje zasady.
Dotychczas byłem twardy, ale w końcu się ugiąłem :(
I jak okazało się że gmeranie w ustawieniach wejść Lyngdorfa daje efekt to PRZECZYTAŁEM INSTRUKCJĘ  :o
A tam dziwne rzeczy napisane ???
Że kable nie mają znaczenia  :o, żeby nie psuć żadnymi kondycjonerami  :o :P, żeby kolumny przy ścianie postawić  :-\
Zrobiłem jak napisali i w kropce jestem  :-\
Kolumny stoją na wprost, plecami przyklejone do sciany.
Żadnych dogięć ni audiofilskiego powietrza.
Room Perfect zrobiony i jest dobrze.
Jakieś zewnętrzne ucho by się przydało bo ja już nie wiem co słyszę a co mi się tylko wydaje   :-[
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

osiek

Cytat: vasa w Maj 11, 2018, 23:07

Jakieś zewnętrzne ucho by się przydało bo ja już nie wiem co słyszę a co mi się tylko wydaje   :-[

A gdzie Ty to cudo trzymasz? W Buku czy we Wrocławiu?

vasa

W Buku jest.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

osiek

Cytat: vasa w Maj 11, 2018, 23:48
W Buku jest.

[emoji377]🥃
To może następnym razem przez Buk przejeżdżać będę w godzinach popołudniowych :)

vasa

Cytat: vasa w Maj 11, 2018, 23:07zewnętrzne ucho by się przydało bo ja już nie wiem co słyszę a co mi się tylko wydaje
Minęło kilka dni od kiedy złamałem swoje zasady i zrobiłem jak kazała instrukcja i coraz bardziej dochodzę do wniosku że chyba jest dobrze.
A teraz dotarło do mnie że chyba mam, w pewnym sensie, obiektywny argument.
Słuchałem sobie dziś całe popołudnie na kolumnach a jak noc zapadła to założyłem słuchawki i kontynuowałem słuchanie.
I dotarło do mnie po paru płytach, że dotychczas bardziej mi się podobało to co słyszałem w słuchawkach a dziś już nie :o
Dziś słuchawki grały gorzej niż kolumny ;D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kowacz

czyli, że lepiej gra pod ścianą, ja wolę mieć odsunięte kolumny.
Ostatnio testuję nowe kable cyfrowe, kofekcjonowane przeze mnie.
To dopiero zabawa:)

LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

moon

postawil je pod sciana, jak na egzekucji, to nie mialy wyjscia i tez zagraly;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

vasa

Cytat: kowacz w Maj 16, 2018, 13:52ja wolę mieć odsunięte kolumny.
Też tak mam. I dlatego dopiero po wielu próbach zastosowałem się do instrukcji. A trzeba było zrobić tak od razu.
Cytat: moon w Maj 16, 2018, 13:54jak na egzekucji,
No cóż, najpierw chciałem po dobroci :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kowacz

mój nowy wynalazek "cyfrowy" kabel - FTVS-910 +  ETI Kryo
mam mało czasu na słuchanie, ale jak zasiądę to gęba się cieszy
LYNGDORF + CECTL3N MODYFIKOWANY + MARTLIN LOGAN ETHOS + PROJECT RPM 5.1 KABLE KOMPLET OYAIDE V2 STOLIK ROGOZ LISTWA SOLID CORE AUDIO

vasa

Pożyczyłem transport Micromegi.
Porównam go z napędem DVD który służy mi teraz za karuzelę do CD. Zobaczymy czy i jakie są różnice.
A ponieważ na pokładzie jest zarówno wyjście elektryczne jak i optyczne to i to porównam [emoji4]
Piterski zaczął od Vollenweidera to i ja pójdę tym tropem.
Caverna Magica.
[emoji378]     [emoji95]

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Piterski

No to ja już widzę jak się spocisz jako recenzent i jak dłużej się pobawisz to zobaczysz jakie to nie niewdzięczne zajęcie  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Miałem dziś porównać dwa napędy CD.
Plan był taki żeby je podłączyć do dwóch wejść cyfrowych w Lyngdorfie, ewentualnie wyrównać poziom głośności i posłuchać na zmianę przełączając wejścia.
Za pokarm miała służyć płyta Magdaleny Korzena z ariami.
No i, jak przyszło do słuchania to taka przykrość się okazała[emoji22]
Jedno pudło puste [emoji32]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomekkk1

No żartujesz chyba...

vasa

Cytat: tomekkk1 w Lipiec 02, 2018, 23:06
No żartujesz chyba...
No nie [emoji53]
Kopię półki.
Może gdzieś cholera leży.

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomekkk1

Ja myślałem, że nówka i pusta - znajdziesz, była to być musi :)

vasa

Cytat: tomekkk1 w Lipiec 02, 2018, 23:20
Ja myślałem, że nówka i pusta - znajdziesz, była to być musi :)
Pewnie że znajdę.
Gdzieś około Wielkiej Nocy [emoji34]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

tomekkk1


Piterski

To mi wygląda na jakiś celowy wybieg :P
Ja osobiście nie jestem zwolennikiem przełączania źródeł w "biegu".
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa



Cytat: Piterski w Lipiec 03, 2018, 00:13
To mi wygląda na jakiś celowy wybieg [emoji14]
Eee tam.
Teorie spiskowe.
Zrobię dwie kopie czegoś i posłucham.

Przełączając w biegu [emoji2]


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.