Kolumny rank arena ht 510

Zaczęty przez Mikut1982, Kwiecień 08, 2019, 13:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Jeśli już zmieniać kondensatory to oba i na takiego samego typu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Mikut1982

Pierwsza warstwa oleju głęboko penetrującego.  Narazie to pierwsza kolumna. Może dziś uda mi sie zabrać za drugą.  A w drugiej jest wiecej roboty.

Mikut1982

I w drugiej jest gorzej.

Mikut1982


Mikut1982


Mikut1982



Mikut1982


Mikut1982

Się porobiło.

Mikut1982

Materiał maskownic też się rozkleja.

Mikut1982

Pamiętacie te uszkodzone narożniki.  Było ciężko... Musiałem usunąć stary fornir.. Kawałek luźniej płyty wiórowej..  Wyszpachlować to tak by było 0,5mm nizej niż orginalny fornir.  Potem wstawka.  Niestety nie miałem takiego forniru.  Wstawke zrobiłem z innego..  Zdjecia tak na szybko.  Jeszcze nie jest gotowe... Mniej wiecej wstawki wyglądają tak. Mysle że nie jest zle.  Zawsze bedzie cos widać...

Mikut1982

Tu pierwsza wstawka ta mniejsza.

Mikut1982

Tutaj ta większa.  Jeszcze wszystko mokre.    Dam jeszcze 4 warstwy. 

Kangie

Jesteś dla mnie megawymiataczem! Masz fach w rękach i wrażliwość do sprzętu vintage!  :np:


Mikut1982

Dzięki wam bardzo za miłe słowa..  Do efektu koncowego jeszcze daleko..  Jedną kolumne musze przerobić.   Pokaże wam puzniej o co chodzi. Za każdym razem wychodzi to coraz lepiej.  Uczę sie na błędach.  Trzymajcie kciuki bo mam zaklepany fajny zestawik z de.. Niestety tam 80% to odbiór osobisty ale jak w ciagu miesiąca nikt nie odbierze to gość powiedział że wtedy wyślę..  A w ht 227 kondensatory audyn wkoncu się wygrzały i faktycznie jest lepiej.  Jedzie też coś nowego do posłuchania. 

Mikut1982

Fronty także nadają się do odnowy..  Rzepy zostaja.. 

nikhil

Byłem ciekaw jak sobie poradzisz z tak mocnymi obiciami. A tu proszę rewelacja. Gratulacje!
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

Mikut1982

Teraz robie głośnik.  Pierwszy raz cos takiego robie.. Zrobiłem prowizoryczny stelarz.  Centruje magnes wkretami.  Narazie na sucho, bez klejenia.. Jeszcze delikatnie gdzies ociera ale to kwestia ustawienia.. Trzeba się pobawić..  Lepiej bym widział jakbym zdjął kopółke ale nie idzie.  A co lepsze ona nie jest z papieru tylko z metalu.. Zdjac sie jej nie da.  Może zrobic mały otwór a potem można nakleić nowa kopółke. 

Mikut1982


Mikut1982

Ogólnie do zrobienia... Magnes jest w tym samym miejscu co był.  Tak go ustawiłem. Jeszcze nie spotkałem sie z metalową kopółką. 

Mikut1982


McGyver

Ja naprawiałem rozklejony magnes w tweeterach Dynaudio, ale tam da się membranę odkręcić od magnesu więc jest dużo łatwiej. Twój pomysł jest bardzo fajny.

Mikut1982

Idzie to zrobić.  Tylko na ślepo będzie więcej roboty.  Jakbym  zdjął kopółke to było by łatwiej.

Piterski

Profesjonalista zdjął by membranę z zawieszeniem i wprowadził tuleje centrującą.
Tobie zostaje tylko taka zabawa i uda się albo nie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.