Philips 22 rh 432

Zaczęty przez Mikut1982, Czerwiec 16, 2019, 17:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

Mikut1982

Drobne ubytki.. Dużo roboty z nimi nie będzie.

paul_67

Pozostaje tylko szlifowanie (chodzi o rysy) czy jest jakiś inny sposób?

Mikut1982

Listwy może uda się zdemontowac i spolerować. Powinny błyszczeć ale czas zrobił swoje

paul_67

Z tym co byś zrobił?

paul_67


Mikut1982

O rysy drobne?   Czy mechaniczne ( głębokie)  te drobne można zlikwidować bez mocnego szlifowania.. Polerka- czyli drobny papier 800 i nastepnie nałożyć lakier lub olej. W zależności czym było malowane.  Te grubsze niestety trzeba szlifować grubszym papierem. Rys się nie uniknie.

Mikut1982

Pytanie, czy do fornir drewniany czy sztuczna okleina?

Mikut1982

Bo na zdjeciu wyglada na sztuczną okleine.

paul_67

Nie wiadomo czy po tych zabiegach nie zmieni koloru i jak w ogóle jest gruby fornir.

Mikut1982


paul_67

Tez mi wygląda na sztuczną, a chyba powinien być fornir...

Mikut1982

Właśnie nigdy nie wiemy jak gruby jest fornir.  Mysle że takie szlifowanie możemy zrobić tylko raz. 

Mikut1982

#37
Znajomy ma sansui sp 7300.  Był podniecony.  Miałem je odnawiac a co się okazało, sztuczna okleina.  Były drobne rysy, chciałem zamaskowac je samą bejcą.  Wypróbowałem pare i nic.  Nawet na bazie oleju..  Nic nie maskowało.. A jak coś troche złapało to efekt był na chwile. 

paul_67

Pozostaje tylko położyć nowy fornir, żeby to jakoś wyglądało.

Mikut1982

Możesz je pomalowac od nowa lub okleic sztuczną okleina ze strukturą drewna.

Mikut1982

Kolumny rozsychają się na złaczeniach.?

Mikut1982

A sprawdź pod spodem kolumny może jest to fornir drewniany pomalowany na czarno.

paul_67

Cytat: Mikut1982 w Czerwiec 17, 2019, 17:59Kolumny rozsychają się na złaczeniach.?
Tego to nie wiem, ponieważ widziałem je tylko na zdjęciach. W sztuczna okleinę nie wchodzę jeśli chodzi o te kolumny :)

paul_67

Cytat: Mikut1982 w Czerwiec 17, 2019, 18:01A sprawdź pod spodem kolumny może jest to fornir drewniany pomalowany na czarno.
Taki właśnie powinien być, ale nie wiem czy ktoś już przy nich nie majstrował.

Mikut1982

Jest jeszcze coś do przetestowania.  Nie jest to na kolumny.  Jest to na zderzaki samochodowe.  Pigment czarny.  Na plastikowe zderzaki.  Robilem nim i efekt jest na długo... Mam już 7miesiecy, pada na nie deszcz, myjka cisnieniowa i są nadal czarne... Ciekawe jak by takie coś wyszło na kolumnach ze sztucznej okleiny.

Mikut1982


Mikut1982

Taką ryske to zamaskuje olej lub lakier.

paul_67

Wiem o co Ci chodzi.Odmawiałem tym elementy gumowe, które po tym zabiegu wyglądały jak nowe.

Mikut1982

Ale tutaj jest już dość głęboka i istnieje możliwość przeszlifowania forniru nawe gdy robi sie to ręcznie

Mikut1982

Ja używałem sonax na zderzaki.. Nie jest to wosk ale czarny pigment.  Nie mówię że bedzie dobry i że pokryje wszystko równo. Ale może pomóc.