Wkładka do Akai ap 206c

Zaczęty przez Staszek60, Wrzesień 12, 2015, 17:33

Poprzedni wątek - Następny wątek

Staszek60

W najbliższym czasie stanę się posiadaczem Akai ap 206c . Jest tam zamocowana firmowa wkładka , ponoć odpowiednik AT 95E . Będę chciał ja zamienić na AT-120E. . Czy jest to odpowiednia wkładka do ramienia montowanym w tym gramofonie? Słucham szeroko rozumianego rocka /Deep Purple, Led Zeppelin ale także Pink Floyd , Genesis , Kansas , Vollenweidera , Joan Baez , Tangerime Dream ...i tak dalej i tak dalej ....../ no i klasyka np.fortepianowa. Czy ta wkładka w tym gramofonie temu wydoli ?
Może coś zaproponujecie w cenie do 600-700 złotych . Czytam forum / nie pisząc bo ciągle czytam......./ ale nic nie znalazłem na temat: wkładka do ramienia w moim przyszłym gramofonie . Nawet nie wiem jaki jest ten typ ramienia: informacji jest tyle ze na razie się gubię w tym wszystkim .
Co prawda zadałem to samo pytanie na sąsiednim forum ale jakaś taka cisza ....
Na serio gubię się na razie w temacie .

miniabyr

Całkiem sympatyczny ten drapak. Niestety nie znalazlem bardzo istotnej informacji odnosnie masy efektywnej tego ramienia. Od jej wielkości zależy jaką wkładkę będziesz mógł na tym ramieniu powiesić. Dobrze ,że mozna zmienić headshel na inny ,to daje pewne pole manewru w doborze wkladki.Sądząc po klasie tego gramofonu ,raczej sklaniał bym się do wkładek typu MM niż MC . Nie piszesz nic jakim przedwzmacniaczem dysponujesz -od tego też zależy wybór wkładki.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Staszek60

Już pewne informacje mam / piszę o tym problemie jako pociągnięcie tematu w dziale zakupy/ .
Niestety to mój początek ze sprzętem  audiofilskim więc na razie mam tylko Denona AVR 4306 
Amplituner , górna średnia półka , gra bardzo przyzwoicie . Kolumny :Monitor Audio 5i silver . Całość raczej się zgrała /na tym poziomie/ . Ostatnio trochę narzekałem na jakość basu ale kolega od którego mam ten sprzęt przyszedł i poustawiał co nieco , od tego czasu gra nawet nawet. Słuchawki Senncheiser  HD 650 / raczej do słuchania CD niż płyt ale czasami życie zmusza słuchania wieczorem, w nocy więc człek wkłada je słuchając płyt.../

miniabyr

Czy ten ta integra denona   obsługuje oba rodzaje wkładek mm i mc? Bo jesli ma mozliwość obsługi wkładem mc to może właśnie któryś z denonów o wysokiej podatności. Jeśli chodzi o mm to na pewno Ortofon bo ma sporą ofertę we wkładkach typu mm. Jedna obie moje propozycje przekraczają twój budżet.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Staszek60

Zdecydowałem się na wkładkę Goldring 2100  :)
Teraz myślę o wymianie kabli . :D

ahaja

Goldring + MA ... nie za ostro będzie ... ?
;-)

frywolny trucht

Jeżeli obecna muza z CD się podoba, to  ten Goldring się wpisze.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Ale... to bardzo nierówny zestaw. Słuchawki HD 650 zasługują zdecydowanie na osobny wzmacniacz słuchawkowy, dziurka dla nich w amplitunerze kina domowego pachnie profanacją. Gramofon z nową wkładką, na poziomie o którym piszesz, ewidentnie też prosi się o osobny przedwzmacniacz gramofonowy. Amplituner kina domowego ma dużo wejść, ale one są tylko po to, by być. Kupujesz niby klocek za parę tysi, ale przez tę mnogość bajerów, świecidełek jakość komponentów się rozmywa.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Staszek60

Też tak sadzę. Ale na razie jestem jak dziecko we mgle, nawet nie wiem czego szukać . Czy w temacie przedwzmiacniacza możesz coś doradzić.  Nie powiem że od razu polecę i kupię ale na pewno to będzie priorytet w następnym kwartale :-) . Przyznam się ę także że nawet nie mam pojęcia jakie to widełki cenowe .

frywolny trucht

To może być używana rzecz, jak będziesz gotów- krzycz. Przejrzymy internety :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Staszek60

Dzięki za pomoc. Na razie to czeka mnie w październiku /lub listopadzie/ wymiana wkładki :-) . Ale myślę że styczeń lub luty to dobry termin by wydać "gwiazdkowe" pieniądze  8).
Najgorszy problem mam właśnie z kasą , jej utrzymaniem: jak ją mam to natychmiast pojawia się kilka płyt , ot, takie uzależnienie  ;) I dobrze mi z tym :-)

rudy-102

Jakbys chciał rozwarzyć taką propozycję: Ortofon Seria 500, np. 530 / Vinyl Master Blue.
Gra bardzo ładnie i chyba jeszcze trochę tańsze niż ten Goldring.


Staszek60

Na razie nie mam jeszcze gramofonu "w garści" . Także na ten miesiąc "budżet" wyczerpany więc wszystko jeszcze do ogarnięcia.
Przy czym dużo przeczytałem dobrego o Goldringu 2100 . Na niekorzyść Twojej opcji przemawia to że to w Euro , i wcale jednak nie taniej. W tym przypadku nie chodzi mi jednak o 100-200 złotych w tę czy w tę stronę . I tak , jak już się dowiedziałem z postów poniżej  :) , muszę /a w każdym razie powinienem i to zrobię z czasem/ dołożyć przedwzmacniacz . Oglądałem wczoraj na aledrogo  i można już coś kupić używanego w granicach 500-1000 złotych ale nie wiem czy w ogóle brać taki sprzęt pod uwagę  !!!!
Po prostu nie mam o tym ZIELONEGO pojęcia. Po to tu jestem by w końcu czegoś się dowiedzieć i nauczyć. Ale im więcej czytam tym mniej wiem  ;D .
Jestem humanistą i sprawy elektroniki są mi obce / naprawa, pomiary ,dobory komponentów..../ . Wyście do tego co sobą reprezentujecie dochodzili wiele lat, włącznie ze sprzętem który posiadacie , włącznie z wyczuciem tego co i jak gra . Nieetyczne jest porównywanie się z Wami- Wam za to co robicie dla muzyki należy się duży szacunek. Mi należy się z pokorą tego uczyć , czytać, starać się rozumieć i........ pozytywnie Wam zazdrościć waszego sprzętu .
Dlatego proszę o wyrozumiałość

frywolny trucht

Ortofony są zwykle dobrą propozycją, ale w tym przypadku, nie mając pre z gain, w ogóle nie mając osobnego pre gramofonowego, gdy to w amplitunerze na sto procent będzie grało ciszej, trza szukać "głośnej" wkładki. Ortofon ma ledwie 3,5mV, a Goldi 6,5mV. To przepaść. Dopiero zainwestowanie w porządny regulowany tor analogowy pozwoli docenić wysublimowany dźwięk z Ortofona. Na dziś Goldi. Moim zdaniem.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Cytat: Staszek60 w Wrzesień 14, 2015, 11:34Oglądałem wczoraj na aledrogo  i można już coś kupić używanego w granicach 500-1000 złotych ale nie wiem czy w ogóle brać taki sprzęt pod uwagę  !!!!

Jeśli budować tor na tym gramofonie i którejś z rzeczonych wcześniej wkładek- spokojnie do tysiaka się wyrobisz w używce.
Cytat: Staszek60 w Wrzesień 14, 2015, 11:34Jestem humanistą i sprawy elektroniki są mi obce

Tylko spokój może nas uratować. Najpierw wkładka, później pre, lub inny wzmacniacz- to zakupy później zaczynamy sprzedawać :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 14, 2015, 11:40
Ortofony są zwykle dobrą propozycją, ale w tym przypadku, nie mając pre z gain, w ogóle nie mając osobnego pre gramofonowego, gdy to w amplitunerze na sto procent będzie grało ciszej, trza szukać "głośnej" wkładki. Ortofon ma ledwie 3,5mV, a Goldi 6,5mV. To przepaść. Dopiero zainwestowanie w porządny regulowany tor analogowy pozwoli docenić wysublimowany dźwięk z Ortofona. Na dziś Goldi. Moim zdaniem.
Ale to przecież nie jest wada, że wkładka "gra ciszej", to jest odczuwalne tylko jak się bezpośrednio robi porównania z CD. Jeśli ktoś słucha płyt to ustawia sobie na wzmacniaczu o oczko wyżej i nie ma problemu. No chyba, że wzmacniacz lubi sobie pomruczeć to wtedy trzeba inaczej :). Ja osobicie lubię brzmienie Ortofona i dla tego polecam.

Nie wiem jak gra ten Twój Denon, ale wzmacniacze PMA 1500 i PMA 2020 mają całkiem dobre pre phono na pokładzie. Może na razie starczy. Ale jak pisze Frywolny ...
Cytat: frywolny trucht w Wrzesień 14, 2015, 11:47Najpierw wkładka, później pre, lub inny wzmacniacz- to zakupy później zaczynamy sprzedawać :)
Jak wpadniesz to nie ma mocnych ;)

Piterski

Ja się rozglądam za lepszym phono i będę miał na zbyciu RiAudio PH-1.
Pracuje z dwoma rodzajami wkładek ma osobny zasilacz. Dodatkowo gniazda XLR i RCA.
Dotychczas grał z MM Ortofon 540, a obecnie Dynavector DV20X2LO.
Nie czuje się kompetentny by go oceniać ponieważ nie mam punktu odniesienia i jestem jego obecnym właścicielem.
Słyszałem tylko, że firma ta robiła (lub sprzedała projekt) ten sam model dla Niemieckiej firmy za znacznie wyższe pieniądze niż kosztowały oryginały.

Znalazłem go w sieci http://stereoikolorowo.blogspot.com/2013/01/przedwzmacniacz-gramofonowy-ri-audio-ph.html
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Staszek60

Cytat: rudy-102 w Wrzesień 14, 2015, 13:06Nie wiem jak gra ten Twój Denon, ale wzmacniacze PMA 1500 i PMA 2020 mają całkiem dobre pre phono na pokładzie. Może na razie starczy.
Mój , z tego co mi powiedziano/ a muszę w to wierzyć bo jak napisałem powyżej jestem zielony../ ma bardzo dobry pre phono . Może i jest dobry dla zwykłych zjadaczy chleba ale ja powoli, powoli , zapadam się w tym to co Wy dawno wpadliście- zaczynam szukać / prócz muzyki/ brzmienia, dźwięku , czystości i tak dalej,i tak dalej.
Teraz jest kolejność:
-gramofon do łapy
-nowa wkładka
-przedwzmacniacz
-być może nowy wzmacniacz zamiast tego który teraz gra .



ahaja

Raczej po prostu jest. Na kości NJM2068.
220pF, 46.7kohm na wejściu. 35dB wzmocnienia.

frywolny trucht

I w tym momencie na scenę wchodzi polska gwiazda ( ahaja wybacz  ;) ) http://strefadzwieku.pl/produkt,245,linear-audio-research-lar-phonostage-lps-1.html w której możesz sobie podbić gain do 66dB. Szalenie trudno wyciągnąć na rynku wtórnym, ale parę osób tu ma i może którejś się znudził?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93