Jakie kolumny?

Zaczęty przez jamówię, Maj 09, 2016, 17:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Jest na sali zdolny stolarz?  ;)


jamówię

Posłuchaj jeszcze 40.1 potem wyznaczaj cele ;D

MAC

Pełna fotorelacja z projektu DIY  8)

od pierwszej deski


do finalnego produktu



Dokumentacja tez jest.

http://www.diyaudio.rs/topic/2723-diy-tannoy-westminster-royal/?page=1

MAC

Cytat: jamówię w Maj 15, 2016, 13:17Posłuchaj jeszcze 40.1 potem wyznaczaj cele ;D

Słuchałem przecież i też są moim celem  ;D
Tylko ich nie można porównywać. Służą do czego innego.
Najlepiej mieć i te i tamte  ;)

MAC

vasa a czym różnią się Stirlingi od Turnberry?

Doczytuję, że pojemnością (85l i 100l) i podziałem zwrotnicy (1,8kHz i 1,3kHz).

MAC

A nie, jeszcze mają inny dual concentric.
Średnica kopułki i cewki jest większa w Turnberry.
Ciekawe jak to przekłada się na granie.

szczemirek

Panowie, gdzieś mi kiedyś mignęło w informacjach, że jeden z Kolegów posiada Tannoy 12. Czy można by było prosić o jakąś skróconą recenzję? Są do kupienia tylko, że daleko ciężko się zdecydować bez odsłuchów. Dzięki za wszelakie pomocne informacje.

MAC

Masz na myśli lutkowe SRM 12x?

szczemirek

Ano! ::) Są jeszcze 15" no ale te to niekoniecznie do 20m2.

MAC

#84
Sam bym tych SRM 12x posłuchał.
Cena z nóg nie zwala.

EDIT - nie wiem czy nie sprzedał już bo nie mogę odszukać ogłoszenia.

MAC

Cytat: szczemirek w Maj 15, 2016, 16:18Są jeszcze 15"
Ktoś sprzedaje? Bo nie zauważyłem ogłoszenia.

szczemirek

UK - Podchodziłem jak do jeża i chyba po ptokach. Zostały 15"


MAC

A dasz linka do tych 15?

szczemirek

#89
Wow! Dawno go nie oglądałem i też poszło! A wisiały od lutego!
http://www.hifiwigwam.com/showthread.php?129783-Tannoy-15-quot-Monitor-Gold-External-Crossovers&highlight=tannoy
Link do zwrotnicy ale wcześniej gość miał do sprzedania całość z głośnikami. Widocznie głośniki poszły wcześniej...
Nie. Przepraszam. To o te chodziło.
http://www.hifiwigwam.com/showthread.php?129098-Tannoy-15%94-GRF-horn-loaded-birch-ply-cabinets-built-by-Speedy-Steve-at-Magna-Audio&highlight=tannoy
Obudowy sprzedane, zostały głośniki i zwrotnice.

MAC

Te z Kanady są bardzo tanio i w bardzo dobrym stanie.
Kawosz teraz ciągnie kolumny z US i gdzieś pisał o kosztach.
Wcale nie są gigantyczne.
Kolumny to 4000pln transport ok 1000 i VAT to wyjdzie ca 6200zł
Ponad 2k taniej niż lutek chciał.

szczemirek

#91
Czytałem. W tym drugim linku miałeś całość za 1600GBP.

A tu masz te nieaktualne 12" - 500GBP.
http://www.hifiwigwam.com/showthread.php?133587-Tannoy-12-inch-HPD-Drivers-and-Crossovers-(-with-cabinet-if-wanted)&highlight=tannoy

Na dodatek dogadywałem się z nim na temat moich Harbeth i nie zorientowałem się, że ma Tannoy na sprzedaż.

vasa

Cytat: masza w Maj 15, 2016, 11:13Wszedłeś z Kensingtonami na rybę za 60koła , która i tak jest szprotą przy rybie za 180k (Royalach) 
Z Royalami to jest tak jak Rollsem. Nie jestem lordem, szejkiem ani nowym ruskim i nie mam odpowiedniej komnaty do nagłośnienia natomiast Kensingtony są normalną (co do wielkości) kolumną a można je kupić za 20kzł. Dużo, ale nie przekracza magicznej kwoty 10kzł za element. Zapłacić więcej to już mi religia zabrania :(
Cytat: masza w Maj 15, 2016, 14:54vasa a czym różnią się Stirlingi od Turnberry?
Ja nawet nie miałem świadomości tych różnic o których piszesz. Myślałem że jest większe pudło i inna zwrotnica.
Dźwiękowo jest trochę więcej basu i (chyba) nieco lepsza mikrodynamika. Ale to różnice dość kosmetyczne. Kensingtony robią to samo tylko różnica jest kolosalna.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Czyli mówisz, że w Tannoyu stosunek cena/jakość należy do Kensingtonów?
Do przemyślenia aczkolwiek nigdzie ich nie widziałem za kwotę, o której piszesz...

pmcomp


jamówię

Nie no to jest jednak paździeż i to za 3 koła €
Vintage musi być ładny,nie zawsze idealny,ale jakieś normy muszą być. Jak to wstawić do salonu?ja bym tego  nie wstawił do piwnicy ;D

Melepeta

A co powiecie o Pioneer CS-63DX? Zacząłem się zastanawiać, ale najpierw muszę ich posłuchać. Najchętniej w moim systemie.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

vasa

Cytat: masza w Maj 15, 2016, 21:17nigdzie ich nie widziałem za kwotę, o której piszesz...
Teraz rzeczywiście nie ma. Ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie poprosić hifishark'a żeby Ci przysyłał info o tym co się pojawia. Druga sprawa że pewnie ceny wywoławcze podlegają też negocjacji. Ja w przeszłości trafiałem na komplety poniżej EUR4,5kilo.

Rzeczywiście uważam że to ich najbardziej udany produkt (obecnie). Największe szafy gdańskie są, po pierwsze wielkie a po drugie mają tak skomplikowane obudowy że raczej nie jest przypadkiem że nie publikuje się danych pomiarowych z zakresów przetwarzania bo tam Himalaje mogą być.

Z Tannoya warto jeszcze posłuchać wielu innych głośników. Znacznie tańszych a smacznych bardzo.
Np Tannoy DC200

Albo coś z serii NFM


Te kolumny można mieć za ułamek ceny serii Prestige a grają wyśmienicie. Nie osiągną tego co Kensingtony ale na pewno skopią tyłki większości współczesnych słupków za 10kilo.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Lepiej raz a porządnie.
Poczekam na Prestige. A może Kensingtony się trafią

szczemirek

Tannoy 12" mogą być moje. Zastąpią Chapman T-8. Mają zagrać z Radford STA25. Co myślicie o takiej zamianie?