ECC88 i pochodne

Zaczęty przez masza, Maj 31, 2014, 19:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

MAC

Nie wiecie może czy światowe zapasy Sovteków 6922 już się skończyły?
Praktycznie nigdzie juz ich nie można kupić. Czasami na eBayu pojedyncze sztuki ze stanów.
A ja potrzebuje do phono pre dwie pary. Sam Manley już wysyła jako zamienniki EH a Sovteki trzyma tylko do nowych klocków.
Porównywałem Sovteka z EH i jednak to nie to samo.

spalon

Nie chcę Tobie namieszać ale moim skromnym zdaniem to Sovteka a 6N2P ,, Rakieta ,, czy idąc dalej 6922 National to tak samo brzmiące lampy 

MAC

To jest tak... już na dwóch sprzętach amerykańskich (BAT i Manley) przekonałem się, że one grają najlepiej nie na żadnych NOSach tylko na tym, z czym były wypuszczone z fabryki. Zauważyłem to jedynie przy amerykańskich urządzeniach.
A akurat Chinook był na Sovtekach. Mój jest roczny więc lampy są bardzo OK ale wolę się zaopatrzyć przynajmniej w jedną kwadrę na zapas.

Generalnie chodzi o to, że chcę zachować "oryginalność".

spalon

Rozumiem , oczywiście jeśli tak Tobie najlepiej odpowiada to nie ma co zmieniać .

Koszt tych ruskich lampek jest nie wielki jeśli chodzi o 6N2P ,,Rakieta,, można je kupić z 12-15 zł i nie powinieneś odczuć różnicy może warto było by dla zabawy i porównania wrzucić .

MAC

Pieniądze żadne. Spróbować nic nie kosztuje.
Gdzie je można dostać? lampyelektronowe.pl?

spalon


spalon

Możesz jeszcze spróbować 6N23P EW trochę droższe od 6N2P ale te rakieta nie inne też na allegro.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Drizzt

Cytat: gratefullde w Czerwiec 12, 2015, 19:05
Suche som ;-)

To jakieś japońskie NOS - Suche Som? :o

spalon

Te 6N23P EW są właśnie są takie suche

MAC

Dzięki za informacje i uwagi.
Na ten moment licytuję ładną kwadrę Amperexów D-getter.
Jak się uda wygrać to zaczniemy od nich.

gratefullde

Też parkę Amperexów jeszcze bym przygarnął :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC

D czy O?
Jeśli wystarczą z O-getterem to jak uda mi się wygrać aukcję to będę mógł się pozbyć nowych O z mojego zapasu.

gratefullde

E nie, ja się przymierzam do następnej parki Amperex JAN 7308 Orange Globe co by był komplecik bo u mnie na razie ich parka z Philipsami gra. A Filipa trzeba się pozbyć :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

MAC


gratefullde

A ktoś może wie, słyszał i coś napisze o charakterystyce Valvo E188CC ?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

bubusia

Panowie, czy mozna zastosowac te lampke zamiast ecc88( w preampie)
ECC189/E88CC Amperex NOS/NIB legendary-D-Getter GREY SHIELDS

Chcialem kupic bb amperexa d getter, a kupilem powyzsza,
btw, gdzie moglbym dostac bb amperexa z d getterem?
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

MAC

Jeśli zastosujesz ECC189 w miejsce ECC88 to raczej nic się nie stanie. Elektrycznie sa podobne choć nie występują jako bezpośrednie zamienniki.
W życiu ich nie miałem więc nie powiem jak będą grały.

6DJ8 D-Getter najłatwiej trafić w stanach na eBayu.
Bywają też w europie ale sporadycznie. Mój dostawca na razie ich nie ma ale ma mi się odezwać jak coś się znajdzie.

Kuszące są jeszcze Amperexy CCa D-getter ale ich cena za parę to od 2k pln w górę.
Być może ta lampa to Święty Graal do końca życia.

http://www.ebay.pl/itm/Matched-Pair-CCa-Amperex-legendary-tubes-D-GETTER-NOS-selected-5726-/221751108536?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item33a16563b8

bubusia

Drogie, u tego samego sprzedawcy kupilem ecc189, moze zaproponuje mu wymiane z odp. doplata

Gdybys mial d gettery ecc88 to z checia kupie, tak na wszelki wypadek, gdyby dostawca je mial:)
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

MAC

Dam znać jak będą.
Ja też z chęcią jeszcze przygarnę kilka par mimo, że dwie pary jeszcze w szufladzie zalegają.
Amperexy z lat 50tych to już rzadkość.

squad05

Cytat: MAC w Czerwiec 21, 2015, 15:18Amperexy z lat 50tych to już rzadkość

zdarzają się pojedyncze sztuki, o parę w normalnych pieniądzach już ciężko więc trzeba polować.
Ja również sobie zakupiłem mały zapas bo to fajna lampka jest:) Dzięki Maciek.
podobno jeszcze Amprex 6922 PQ Pinched Waist jest świetny:
http://jda1951.xanga.com/2012/11/27/amperex-usa-pinched-waist-6922-pq/
może kiedyś :)

MAC

Ja w ogóle teraz na niczym innym nie słucham tylko na Amperexach.
W końcu to są jedyne lampy z dawnych czasów stworzone do sprzętu grającego. Cała reszta to adopcja na potrzeby :)

MAC

#97
A już nic... :)

plastik1989

Cytat: MAC w Czerwiec 21, 2015, 13:39Kuszące są jeszcze Amperexy CCa D-getter ale ich cena za parę to od 2k pln w górę.
Być może ta lampa to Święty Graal do końca życia.

http://www.ebay.pl/itm/Matched-Pair-CCa-Amperex-legendary-tubes-D-GETTER-NOS-selected-5726-/221751108536?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item33a16563b8

Mi udało się kiedyś wyrwać Amperexy CCa za grosze, nie pamiętam czy d-getter, czy o-getter ale mocno się na nich zawiodłem i wróciłem do "zwykłych" o-getterowych Bugle-Boy. Mi granie tych CCa przypominało Telefunkena.
.

MAC

Trudno mi coś powiedzieć. Nie miałem ich nigdy.
Czytałem o nich same wymlaskane opinie.