Słuchawki - ale jakie ?

Zaczęty przez GregWatson, Czerwiec 05, 2014, 12:29

Poprzedni wątek - Następny wątek

moon

taka przejsciowke spod odczepow to gotowca kupie albo znajde jakis wzorzec, jak to wystrugac?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

McGyver

Cytat: Eternal Seeker w Marzec 23, 2019, 08:50a ja nie umie pomniejszyć .
Ściągnij sobie darmowy program Irfan View, zmniejszanie będzie banalnie łatwe.

Bednaar

Cytat: Kangie w Marzec 22, 2019, 09:02Mimo pewnych ograniczeń używam konstrukcji zamkniętych trochę z przymusu.

Są też słuchawki, które w zależności od potrzeb mogą być otwarte, lub zamknięte: HiFiman Edition S: https://sklep.rms.pl/hifiman-edition-s-black-sluchawki-audiofilskie-nauszne-dynamiczne-otwarte-zamkniete
Słuchał ktoś? Szkoda tylko, że cenowo poza moim zasięgiem.
Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain

frywolny trucht

To są nadal dynamiki  ::) Zamienił stryjek siekierkę na kijek.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

OK. Rozłóżmy problem.
1. Dynamiki pompują dźwięk nienaturalny. Podbity. Zamknięte jeszcze bardziej go pompują. Ktoś to może lubić, są rodzaje muzyki, gdzie się to może sprawdzać nawet. Metal, rock, stare dicho.
2. Są słuchawki, które mają stopnie otwarte/zamknięte, a to znaczy, że można sobie samemu zakleić i otwarte będą zamknięte. I odczuć róznicę w dźwięku- tak jak się kupuje słuchawki dające takie możliwości.
3. Cena. Kupiłem planary, które do dziś są wyceniane na 5 koła- choć nie produkowane- za 2,7 koła ( chyba z przesyłką z Australii). Powystawowe ze sklepu audio. Zero zużycia. Co stoi na przeszkodzie- gdy kasy brak- kupić używki zadbane np w USA?
4. O wyższości jednych konstrukcji nad innymi można się przekonać osobiście na Narodowym podczas Audio Video Show.


ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Dlaczego tam? Bo nie znam sklepu, który miałby 1/50 ( 1/100?) taki wybór do posłuchania na tu i teraz. Jeśli zaś ma być naprawdę tłusto to i Golden Tulip cza odwiedzić i elektrostatów Stax-a posłuchać. Te też bywają używane w internetach ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino

Dotarły do mnie dzisiaj z alibaby chinskiego pady do Senheiserów HD 475 i 447 (młody słucha na telefonie).
To jest to co chinole robią tanio i dobrze.

McGyver

Cytat: dino w Marzec 26, 2019, 22:52
Dotarły do mnie dzisiaj z alibaby chinskiego pady do Senheiserów HD 475 i 447 (młody słucha na telefonie).
To jest to co chinole robią tanio i dobrze.
Chinole robią normalnie. To raczej Sennheiser wycenia absurdalnie. Oby działalność chinoli dała im po dupie do tego stopnia żeby oprzytomnieli.
BTW, nie znam słuchawek z badziewniejszymi kablami niż Sennheiser. Kabel od AKG przetrwa dwadzieścia lat i dłużej, kabel od Sennheisera spierdzieli się najdalej po półtora roku.

rudy-102

Cytat: McGyver w Marzec 26, 2019, 23:47nie znam słuchawek z badziewniejszymi kablami niż Sennheiser. Kabel od AKG przetrwa dwadzieścia lat i dłużej, kabel od Sennheisera spierdzieli się najdalej po półtora roku.
Nie zawsze tak musi być. W moim przypadku kabel od Sennheiserów wytrzymał jakieś 15 lat, ale po wymianie na na inny słuchawki grają przyjemniej. W moich słuchawkach kabel po prostu (pewnie jak zwykle) ułamał się przy wtyku do muszli, a że zbudowany jest z lakierowanych, czy emaliowanych skrętek to po krótkiej próbie naprawy zdecydowałem się na wymianę. AKG daje przynajmniej normalne kable dające sięnaprawiać

Bednaar

Cytat: frywolny trucht w Marzec 26, 2019, 14:35To są nadal dynamiki   Zamienił stryjek siekierkę na kijek.

Nie szkodzi - nie jestem aż tak wymagający, jak Koledzy ;)

PS. Gdy brakuje kasy, raczej nie kupuję słuchawek za 2,7 koła - raczej w ogóle nie kupuję słuchawek ;)
Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain

frywolny trucht

Z grubsza chodzi o to, że kupując słuchawki dynamiczne zamknięte za 500 zł, później za 700zł, następnie szukasz porady jakie za tysiaka, to tak naprawdę poruszasz się w małym stawie i w błoto poszło kasy na coś z innej bajki, lekko używane, powystawowe. Odnoszenie się do konkretnej kwoty jaką podałem jest bez sensu. To działa na każdym pułapie cenowym. Niemal. Bo planary za dwie stówy będą pewnie zjedzone przez szczury, ale tysiak powinien starczyć. Nie widzę najmniejszego sensu dokupowania kolejnych dynamików zamkniętych. Tak. Coś będzie lepiej, coś będzie gorzej, ale tu chodzi o kompletną zmianę sposobu prezentacji.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Therion

Cytat: McGyver w Marzec 26, 2019, 23:47
BTW, nie znam słuchawek z badziewniejszymi kablami niż Sennheiser. Kabel od AKG przetrwa dwadzieścia lat i dłużej, kabel od Sennheisera spierdzieli się najdalej po półtora roku.


Miałem 7 lat z oryginalnym kablem. Nic się nie spierdzieliło poza padami. wymieniłem. Sprzedałem i żałuję. Mam AKG702, ale tęsknię za 600kami. Muszę posłuchać 660s.
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Bednaar

Cytat: frywolny trucht w Marzec 27, 2019, 20:44
Z grubsza chodzi o to, że kupując słuchawki dynamiczne zamknięte za 500 zł, później za 700zł, następnie szukasz porady jakie za tysiaka, to tak naprawdę poruszasz się w małym stawie i w błoto poszło kasy na coś z innej bajki, lekko używane, powystawowe.

Ale to się tyczy osób o zacięciu tzw. audiofilskim. UWazam się po prostu za pasjonata muzyki, któremu jednak zalezy też na dobrej jakości dźwięku - nie mam ambicji posiadania sprzętu referencyjnego, albo lepszego, niż np. znajomi z forum audiofilskiego ;) Posiadam od ponad 10 lat budżetowe AKG K530LTD i dźwiękowo mi odpowiadają, tylko przeszkadza mi fakt, że nie mogę za głośno słuchać, bo są półotwarte, a obok w łóżku śpi żona, która czasem budzi się i prosi o przyciszenie, bo dźwięk wycieka. Patent z zatkaniem otworów w obudowie skutkował degradacją dźwięku. Dlatego myślę o zamkniętych. Najpewniej skończy się na AKG K271.
Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain

Therion

Już nie chciało mi się sprawdzać na aliex
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

Therion

a jednak sprawdziłem
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

frywolny trucht

Cytat: Bednaar w Marzec 28, 2019, 15:18Patent z zatkaniem otworów w obudowie skutkował degradacją dźwięku.

To normalne. Membrany chodzą, powietrze jest kompresowane w zamkniętej obudowie, a obudowy ( komora za przetwornikiem) jest mała. To nie jest litrarz kolumny podłogowej bo słuchawki by nam skręciły kark. Brutalna walka na kompromisy.

Cytat: Bednaar w Marzec 28, 2019, 15:18Dlatego myślę o zamkniętych

Czyli fabrycznie zepsutych ;) Ciekawe, czy skok przetwornika i komora zostały dobrane tak aby minimalizować efekt kompresowania? A gdyby przewiercić w obudowie dziurkę- zagrałoby lepiej? Zapewne ;)

Referencja w słuchawkach to... no nie. Daleko jesteśmy od referencji.

https://www.youtube.com/watch?v=NBx0VL_-3FE

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino

Cytat: Therion w Marzec 28, 2019, 15:35Już nie chciało mi się sprawdzać na aliex
Takie to sobie sam robię z mikrogumy samoprzylepnej  ;)


dino

Robię (a właściwie robiłem bo młodemu się Kossy odwidziały) ścięte w trapez.
O dziwo działały. ::)


dino

Ciem ? Ciepakiem  ;D ;D ;D
Mam mikrogumę to ciąłem skalpelem.  ;)

Bednaar

Cytat: frywolny trucht w Marzec 28, 2019, 15:47Czyli fabrycznie zepsutych

Zapraszam zatem na forum.mp3store.pl - tam jest spora grupa fanatyków flagowca Sony MDR-Z1R - zamknięte, a włascicele piszą o nich peany ;) Oczywiście daleko poza moim zasięgiem finansowym.
Jak pisałem - nie jestem audiofilem, po prostu zwykłym użytkownikiem i wbrew temu, co piszesz i tak kiedyś sprawię sobie słuchawki zamkniete - przecież to je będę na nich słuchac, nie Ty ;)
Tor słuchawkowy: Marantz M-CR503, SMSL sAp-II, AKG K271 MkII, IC Melodika Purple Rain

frywolny trucht

Zrobić słuchawki zamknięte za 10 koła, żeby udowodnić, że da się :)
https://hifiphilosophy.com/recenzja-sony-mdr-z1r/?caly-artykul=1

"Siatka Fibonacciego znajduje się przed membraną, a za nią muszla konstrukcji pół zamkniętej, złożona też z odpowiednio uformowanej siatki rusztowania, na którą przychodzi akustyczny filtr tłumiący rezonanse ze specjalnego włókna i dopiero sama osłona. To oczywiście podwaja eliminację szkodliwych rezonansów i dzięki temu słuchawki całkiem niemal są od nich wolne. Pozwala to im nie tylko zabezpieczyć słuchacza przed zniekształceniami, ale także podnosić klarowność brzmienia i chronić mikro dźwięki przed zatraceniem w szumie."

Obudowy są wielkości małych monitorów ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino

Czy macie jakaś alternatywę dla takiego wtyku.

https://muzyczny.pl/161118_Amphenol-KS3PCAU-jack-mini-TRS-35-mm-zlocony-waski.html

Tylko nie furutechy bo młody niszczy wtyki regularnie.

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.