Blues i okolice bluesa.

Zaczęty przez wojtek41, Maj 29, 2014, 21:24

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek41

Czy ja pisze bloga...? Nikt nie slucha bluesa i okolic...?

wojtek41

Troche pobieznie ale posluchalem plyty Claptona. Klimat czysto JJ Cale'owski. W sumie tego sie spodziewalem...Moze ogien nie bucha z tej muzyki, ale jest calkiem milo i sympatycznie...) Takie pierwsze wrazenie.

wojtek41


wojtek41

Miesiac i cisza..............
Ostanio katuje do samego konca...Mojego lub jej...) 
W moim egzemplarzu mono i stereo w jednym. Raz tak, raz inaczej...)




wojtek41


wojtek41


wojtek41

Cos blusik slabo wam koledzy idzie... 8)
Na dobranoc.






frywolny trucht

Nie, nie. Bardzo ładny blues, tylko co tu dodać? Łykamy jak pelikany :)

wojtek41

To jeszcze na dobranoc... 8)
Kapitalne "My Baby" ukryte pod numerem trzecim -)




wojtek41


wojtek41


elem

Etta James. A skoro Etta to siedziba Chess Records :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

wojtek41

Doskonale. Po lewej wielbiciel Etty. Phil Chess.

wojtek41

Dawno nic nie bylo o blusie...Na wieczor, oryginal z epoki. Dla mnie - kanon  8)
Mam zamiar nie poprzestac dzis, na tej plycie...)





wojtek41

Zaraz czas na te plyty. Wcale nie ostatnie... 8)








wojtek41

Na dobranoc. Winyl w kolorze wisniowym  8)




wojtek41

Planowane zakupy na listopad. John Mayall. Zarowno koncert jak i studyjna sa na winylu.  8)




wojtek41

Mayall ma 80 lat...A muzyka z plyty "A special life" pelna witamin  8)

wojtek41

Czy ktos porownywal jak wypada cd do lp w nowych produkcjach..? Chodzi mi o wspolczesna muzyke typu J.Bonamssa czy K.W.Shepherd.

wojtek41

Moze zapytam inaczej. Jak wypadaja wspolczesne wydania CD np. firymy Provogue..?

wojtek41

Trzeba isc za ciosem -)  Jesli nie wszystko bedzie na winylu, nie pogardze dobrze zrealizowanym CD.  8)




wojtek41


wojtek41

Kelley Hunt  - The Beautiful Bones. 88 Records / Burnside USA. Jak dotad tylko CD...
Moim zdaniem, znakomita plyta. Wspanialy glos... 8)



Fragment recenzji.

It is not very often that we receive an album that makes us sit down and really listen; like, grabs us and demands our full attention. Multi-instrumentalist Kelley Hunt has done exactly that with her new album, The Beautiful Bones. The album has depth, soul, personality, and nuance. The Beautiful Bones, on 88 Records, is a 50 minute journey through these 12 windows into Kelley Hunt's musical soul. Though some selections here are more blues or soul inflected than others, the entire album resonates with a quiet comfort firmly grounded in a gospel voice. The sound and mix on this album is first rate, and the music has an inviting clarity and freshness about it. This album will definitely lift your spirits and make you smile, on the inside.
- AMERICAN BLUES SCENE MAGAZINE

wojtek41

Janiva Magness - Original. Fat Head Records USA. 2014. CD.
Jej zycie moze byc tematem niejednego filmu...Zwlaszcza mlodosc...
Muzyka..? Dla mnie prawdziwa, pelna emocji. Szczera. Znakomita  8)


wojtek41

Deanna Bogart - 11th Hour. Vista Record USA. 2009.
Cofniemy sie troszke w czasie o pare lat. Dlaczego...? Bo fajna plyta, ciekawy glos i malo jest bluesa w polaczeniu z pianinem.  Wlasciwie mamy tu  bluesa, soul z odrobina jazzu. Dla wielu moze to byc zbyt popowe...Ale...Badzmy tolerancyjni  8)