Blog Grega - czyli co tam piszczy u Watsona

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 05, 2018, 10:38

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Niech no ja tylko dorwę tego co skasował mi bloga.  :)


Wracamy do wątku o płytach. Jak już pisałem dostało mi się ok 170 szt. Przez przerwę awaryjną udało mi się coś tam z nimi zrobić i tak:
- ok. 10 szt od razu śmietnik (stan techniczny pozwala tylko na zrobienie sobie z nich podłogi),
- ok. 10 szt bez okładek kartonowych ale coś z nich jeszcze może być (dokupię okładki białe i je jakoś zaadaptuje) - nie są takie złe,
- ok. 50 szt wydania typowo niemieckie (zarówno wykonawcy jak i zespoły jakieś tam przeboje w ichnim języku - stan bardzo przyzwoity  więc postaram się je umyć i opchnę morzę ktoś będzie zainteresowany),
- ok 100 szt już czyściutkich, umytych w nowych foliach - czekam aż upały trochę zelżą i puszczam je na gramofon do pierwszych odsłuchów,

Jak to mówią - "za darmo to i koniowi nie ma co zaglądać do dupy". Jest jak jest i chętnie przyjmę jeszcze.  :)


Oprócz tego targają mnie jeszcze myśli o jakiś sensownych słuchawkach. Może nie super wybitnych ale coś więcej niż AKG K240 Monitor, które mam i je z deczka zrewolucjonizowałem.
Przyglądam się Sennheiser HD600 i wzmacniaczowi iFi Audio iCan SE micro. Mim skromnym zdanie Micro MX-5 zostawiają daleko w tyle te AKG dlatego taka decyzja.
Trochę tego i trochę tamtego też.

brbr

Wyrzuciłeś już nieużytki? Robię fajne miski po znajomych, chętnie przygarnę :)

GregWatson

Cytat: brbr w Sierpień 05, 2018, 11:14Wyrzuciłeś już nieużytki? Robię fajne miski po znajomych, chętnie przygarnę :)


OK. Jak pozostałe umyję i się jeszcze coś trafi to są Twoje. A kilka dodatkowych to jeszcze gdzieś w swoich zbiorach znajdę. Też będą Twoje. Daj namiar gdzie wysłać te krążki.
Trochę tego i trochę tamtego też.

cdt

Jako fanowi firmy na start wklejam zdjęcie  :)

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

dino

Cytat: brbr w Sierpień 05, 2018, 11:14Wyrzuciłeś już nieużytki? Robię fajne miski po znajomych, chętnie przygarnę :)

Wrzuć Pls. jakieś fotki. Mam parę płyt, których baardzo nie lubię wiec miałbym satysfakcje pałaszując z nich np. owoce :)

dino

Cytat: GregWatson w Sierpień 05, 2018, 10:38- ok. 50 szt wydania typowo niemieckie (zarówno wykonawcy jak i zespoły jakieś tam przeboje w ichnim języku - stan bardzo przyzwoity  więc postaram się je umyć i opchnę morzę ktoś będzie zainteresowany),

Zanim umyjesz wystaw do sprzedaży - obawiam się, że nie będzie chętnych bo jest tego dobra po giełdach full i nikt nie kupuje. Szkoda płynu do mycia.

GregWatson

OK. Jak nie pójdą to będą Twoje.  :)  A fotki puszczę jutro.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

No cóż stało się zamówiłem słuchawki Sennheiser HD600  z czasem (w przyszłym miesiącu) chyba zapoluję na wzmacniacz iFi Audio iCan SE micro i porównam sobie to z AKG K240 Monitor. Elektrostaty są rewelacyjne więc sobie je zostawiam.

Jak już wcześnie w innym wątku wspomniałem Bodzio wypuścił ciekawe regału, które można zaadaptować pod winyle. Dziś przypadkiem na nie się napatoczyłem i w realu wyglądają na ciekawe rozwiązanie. Są na tyle wąskie że w zasadzie można je wcisnąć w każdą dziurę. Tak na jednej półce mieści się ok 100 winyli. Regały są w różnych kolorach i cenowo chyba do zaakceptowania.
Jak komuś mało to można ciut większy model nabyć.




Trochę tego i trochę tamtego też.

Jakub

Te paździerzowe półki się powyginają od winyli, już to przerabiałem.

GregWatson

Mam u siebie podobną półkę jak ta pierwsza  (też paździerz) i pod każdą półką puściłem pręt no i jakoś trzyma się to kupy już kilka ładnych lat.
Trochę tego i trochę tamtego też.

dino

Cytat: GregWatson w Sierpień 06, 2018, 18:54OK. Jak nie pójdą to będą Twoje.  :)  A fotki puszczę jutro.

To było do kolegi brbr, który robi miski :)
"Theo wir fahren nach lodz" raczej mnie nie interesuje.  ;D

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

W sumie z płyt został taki "śmietnik" - może coś się uda jeszcze upłynnić a reszta na "ozdobne talerze".

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

No i  w ostatniej chwili urodziła się taka możliwość. iFi Audio iCan SE micro czy Lovely Cube Premium do słuchawek. Co o tym sądzicie?
Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102

Cytat: GregWatson w Sierpień 10, 2018, 19:31W sumie z płyt został taki "śmietnik"
Herbert Grünemeyer to zdecydowanie nie jest śmietnik.

GregWatson

Przyznam że nie słuchałem a raczej wybór nastąpił wzrokowo. Ale przyjrzę się uważnie i posłucham. Dzięki Rudy. :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Cytat: rudy-102 w Sierpień 10, 2018, 20:12Herbert Grünemeyer to zdecydowanie nie jest śmietnik.


Już wiem.
Jedna duża gruba rysa na prawie całej płycie. Szkoda .  :(
Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102

Trzeba wziąć poprawkę, że ten album to rok 1984. Gość ma super teksty.

Michał

A Tabaluga?toż to była ukochana płyta mojej Córci ;D

GregWatson

Dobra, teraz już na poważnie. Czekam na Lovely Cube Premium i Sennheiser HD600. Długo ten kierunek audio u mnie był na uboczu. Czas w końcu i tu się zajrzeć jaka może być muzyka. Kupiłem wcześnie AKG K-240 Monitor, zrobiłem recabling bo byłem niezadowolony - fakt jest deczko lepiej ale może być znacznie lepiej.
Elektrostatyki MX-5 Micro Seiki bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły i chciałbym posłuchać teraz dynamicznych Sennheiser HD600 z dobrym wzmacniaczem Lovely Cube Premium. Jakoś do tej pory nie doceniałem słuchawek i tego kierunku. Może zmienię postrzeganie na muzykę. ?
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Dziś dostałem potwierdzenie, że jedzie do mnie obudowa Kondo. Oj będzie się działo. Dzięki Adam. Ktoś już to odpalał? Jakie pierwsze wrażenia? Bom ciekaw niesłychanie?
Trochę tego i trochę tamtego też.

McGyver

Ja odpalałem. Nieopatrznie dałem posłuchać żonie, i zona zdecydowała że klon Kondo gra lepiej od naszego preampa (na lampach 6DJ8) więc muszę zmontować Kondo także i dla nas.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9