Masa, jak prawidłowo wykonać i następstwa błędnego wykonania - dyskusja.

Zaczęty przez tomekkk1, Luty 21, 2019, 01:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

McGyver

Przykład pierwszy z brzegu, bo akurat mam go na stanie. Niemodyfikowany, nienaprawiany, w stanie fabrycznym Denon DCD1450AR, made in Europe, znak CE, symbol II klasy ochronności.
Jak widać na załączonych fotografiach, po zdjęciu pokrywy dostępne dla dotyku palcem są piny gniazda kabla zasilającego.
Z kolei na transformatorze mamy niezaizolowane, dostępne dla dotyku palcem przewody na uzwojeniu pierwotnym, czyli podłączonym do sieci.


Piterski

Cytat: McGyver w Luty 23, 2019, 11:20Po co to robić skoro brumu NIE MA?
Wiem, że egzemplarz Grzegorza on robił sam ale brum właśnie jest, a za tonie ma szumu  :).
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

LampowY

Cytat: Piterski w Luty 23, 2019, 12:09a za tonie ma szumu  :).
Qrde wiedziałem  :)
Zapamiętałbym i wytknął. A wytykałem wszystko co mi w tym kądo nie pasowało a szumu nie pamiętam.
Brumu zresztą też  :o
Oprócz pierdzenia silniczka od głośności. Zresztą w wersji by McG tez to jest i wqrwia  >:(

jacek-k-wawa

Cytat: McGyver w Luty 23, 2019, 11:26
Cytat: jacek-k-wawa w Luty 23, 2019, 11:10Ze wzgledu na wystepowanie elementów nieizolowanych na których występuje napięcie niebezpieczne (PINy gniazda IEC, bezpiecznika i transformatora).
Które to elementy w trakcie normalnej eksploatacji urządzenia są zamknięte we wnętrzu obudowy i niedostępne dla użytkownika. Jaka zatem katastrofa musiałaby wystąpić aby z tego powodu "L" pojawiło się na obudowie?
Ponadto zwróć uwagę na fakt że w bardzo wielu urządzeniach II klasy ochronności produkowanych przemysłowo, po zdjęciu obudowy też są dostępne elementy na których jest napięcie sieci (przy czym z punktu widzenia klas ochronności interesuje nas wyłącznie strona pierwotna transformatora sieciowego. Strona wtórna jako że nie ma żadnego połączenia galwanicznego z siecią, nie nteresuje nas wcale).


Adam - to o czym piszesz to raczej analiza ryzyka a nie analiza zgodności z normą i sumieniem:-)




McGyver

Cytat: Piterski w Luty 23, 2019, 12:09egzemplarz Grzegorza on robił sam ale brum właśnie jest, a za tonie ma szumu  .
Aha, czyli nie kijem go, to pałką. Albo zamienił stryjek siekierkę na kijek, brum zamiast szumu.
Niemniej, jest to interesująca informacja, w związku z tym muszę się przyjrzeć co Grzegorz zrobił inaczej niż ja. W ostateczności wejdę z nim w spółkę, on będzie zwalczał szum, a ja będę usuwał brum  ;)

McGyver

Cytat: jacek-k-wawa w Luty 23, 2019, 13:07

Adam - to o czym piszesz to raczej analiza ryzyka a nie analiza zgodności z normą i sumieniem:-)

Nie, to nie jest analiza, to tylko pokazanie stanu faktycznego. Użytkownik wyżej wymienionego Denona jest ostrzeżony jak na obrazku poniżej, więc zdejmuje obudowę na własną odpowiedzialność.

McGyver

U mnie też takie ostrzeżenie jest na obudowie.
Oczywiście zawsze istnieje ryzyko że jakiś użytkownik podejmie że tak powiem "niestandardowe" działania i wyleje na urządzenie wiadro wody lub przewierci wiertarką, lecz uczyni to już na własną odpowiedzialność. Niemniej ta dyskusja pokazuje że należy być przewrażliwionym i nie zostawiać nikomu punktu zaczepienia w tego rodzaju dyskusjach.

gratefullde

Tak zapytam nieśmiało: czy mam się już bać o swoje życie?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9


gratefullde

Cytat: McGyver w Luty 23, 2019, 14:52
A zamierzasz wlewać wodę do preampa? Wiercić w nim dziury wiertarką? Sypać śrut do wnętrza?

Chyba, że to konieczne i zalecane ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

McGyver

 
Cytat: gratefullde w Luty 23, 2019, 15:12
Cytat: McGyver w Luty 23, 2019, 14:52
A zamierzasz wlewać wodę do preampa? Wiercić w nim dziury wiertarką? Sypać śrut do wnętrza?

Chyba, że to konieczne i zalecane ;D
Tylko dla samobójców  >:D

McGyver

BTW,  ogarniałem kiedyś demolkę w sprzęcie którego właściciel postanowił sobie wytłumić wnętrze matą bitumiczną. Niestety, nie wiedzieć czemu wybrał do tego matę z folią aluminiową  :o . Nakleił tego tyle, że zrobił tą folią zwarcie  >:( . Sfajczyła się większość scalaków  :(
Tak więc zdrowego rozsądku nigdy nie należy odkładać na półkę .

Piterski

Cytat: McGyver w Luty 23, 2019, 14:12Aha, czyli nie kijem go, to pałką.
Nie Adamie tylko nie wszystko złoto co się świeci :P. Żartowałem, a Ty nie masz za grosz poczucia humoru. Jak widzę chłopaki się jednak żalą, że nie do końca wywiązałeś się ze swych zobowiązań jako twórca, więc sobie na mały przytyk pozwoliłem.
Nie wiem czemu ale brum jest, słyszalny był mnie i wczoraj w klubie też.
Szumieć zaszumiał mi i to bardzo mocno raz jak go podpiąłem po przyniesieniu do domu.
Potem po kilku dniach inaczej wszystko ustawiłem i wtedy już nic nie szumiało.
Koledzy będą trochę rozgryzać trochę inne kwestie związane z tym phono to może coś ciekawego się z tego wykluje, z ogólnym pożytkiem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

McGyver

Cytat: Piterski w Luty 23, 2019, 16:08Żartowałem, a Ty nie masz za grosz poczucia humoru.
A Ty lepiej patrz uważnie na to co czytasz zanim znowu o coś kogoś posądzisz, a patrz ze szczególnym uwzględnieniem emotikonów. To ja powinienem teraz napisać że nie masz za grosz poczucia humoru, ale co to da? Lepiiej po prostu następnym razem nie osądzaj pochopnie.

Piterski

Cytat: McGyver w Luty 23, 2019, 16:14Lepiiej po prostu następnym razem nie osądzaj pochopnie.
Adam, a czy ja Cię gdzieś o coś posądzam? Pożyczyłem od Grześka preamp bo byłem Ciekaw co w nim jest takiego, że Maciek zamienił na niego  posiadanego AR.
Od czysta audiofilska ciekawość. Przy okazji słuchałem zlapizowanego przez Ciebie Denona, też z ciekawości. Chciałem się zorientować jak grają Twoje produkty gdybym kiedyś chciał posłuchać Twojego daca. Nigdzie Cię i Twoich wyrobów nie obsmarowywałem ale uważnie czytam co piszą o nich inni urżytkownicy by wyrobić sobie własny pogląd.

Dam Ci taki przykład, Krzysztof jak zrobił swój preamp to wysłał go bez kaucji do posłuchania. Jeden z tego turne już do niego nie wrócił bo znalazł dom u Frywolnego. Ja sam kiedy uporządkuje mój system mam zamiar posłuchać go raz jeszcze w takiej full wersji i kto wie czym to się skończy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

McGyver

Teraz to już totalnie nie wiem o co Ci chodzi. Napisałeś że preamp wykonany przez Grzegorza nie szumi, ale za to brumi, ja w odpowiedzi zażartowałem sobie że jak wejdę w spółkę z Grzegorzem, to on zwalczy szum a ja usunę brum. I do tej pory nie wiem czemu się tak oburzyłeś tym moim żarcikiem że aż zarzuciłeś mi że nie mam za grosz poczucia humoru. A teraz twierdzisz że nic mi nie zarzucałeś? To może przeczytaj swoje własne wpisy?  Sorry, ale ja czytam to co napisałeś czarno na białym, a nie między wierszami. Więc jeżeli miałeś na myśli co innego niż napisałeś, to sorry ale nie moja wina. Podaj mi może Twój numer telefonu na priv to zadzwonię i sobie pogadamy żeby nie zaśmiecać forum, a i zawsze to łatwiej niż klepać w klawiaturę.

LampowY

A póki co Passy przeszły mi koło nosa. Facet dłużej nie chciał się wstrzymywać i sprzedał komuś innemu  :(