Test wkładek.

Zaczęty przez frywolny trucht, Listopad 20, 2014, 21:13

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht


frywolny trucht

Przerywnik zdjęciowy. AT i Sumiko na wybiegu.

frywolny trucht

#102
I lecimy z AT 440 ML. Wkładka po wyjustowaniu zagrała pełnym, bogatym dźwiękiem. Słyszałem ją parę razy ( nie u siebie jednak) i pamiętam, że dołem to ona nie chadzała, wiele opinii głosiło, że odchudzony dół, ale tym razem nie. Ciekawe. Wkładka też dość cicha, porównania z odtwarzaczem blu ray są takie, że różnica głośności odczuwanej jako dynamika, każe sądzić, że blu ray jest lepszy. Przy dłuższych odsłuchach czuć jednak, ze AT 440 ML to inna klasa.  Radzenie sobie z sssssyczeniem Adele stawia ją w drugiej linii, za dwoma prymusami.

W ramach uzupełnienia- oczywiście wiem, że Sumiko Blue Point 2 można ustawić zworkami pod MC i wzmocnić jej sygnał, ale tutaj występuje jako alternatywa dla wkładek MM. Bo na przykład ktoś ma pre tylko dla MM i się zastanawia nad wkładką MC HI.

Próbka pierwsza:

[poprawiono literówki]

frywolny trucht


frywolny trucht


GregWatson

Ok. godz.11.00 dotarła przesyłka z wkładkami. Wszystko w jak najlepszym porządku. Elegancja Francja. To tak gdyby ktoś się wahał czy wysyłać. ;)
Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102

Bardzo ciekawy test. Przeczytałem jednym tchem i nie mogę już doczekać się reszty. Szczególnie z niecierpliwością czekam na Ortofon VMS 20E Mk II.

gratefullde

Z tym Ortofonem kolega Ft ma problem, nie gra mu ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Do tematu wrócimy po Nowym Roku. Planowałem  przetestować VMS i odesłać przed świętami, ale zagrał mi tak słabo wznowienie Obywatela G.C.( którego chciałem sobie bardzo posłuchać przed wyjazdem na święta), że wprawił w niemałą konsternację. Obgadałem z gratefullde  jego stan techniczny, igła niemal nowa, dobór parametrów, ale już zabrakło czasu by zweryfikować, czy to była wina winyla czy wkładki.

miniabyr

Jestem ciekawy twojej opinii o tym wydaniu płyty Ciechowskiego. Mam nadzieję ,że masz wersję z epoki do porównania. .....żeby nie wyszło ,że jestem wieczny malkontent i tylko mendzę na forum ,że to nie gra ,a to jest zupełnie do dupy.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Czy ktoś ma wznowienia Pata Metheny'ego ? Jak to brzmi w porównaniu ?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

BRob

Witam.

Super test, gratuluję fajnego pomysłu. Czekam na Grado, mam nadzieję, że się pojawi, bo jakoś cicho o nim.

Po przesłuchaniu wszystkich próbek mój nr 1 to  - AT 440, pomijam wkładki MC i te powyżej 1 tys. złotych, bo to nie moja filozofia cenowa. :-)

Frywolny truchcie, jeżeli nie jesteś jeszcze znużony nizinami cenowymi, to mogę się podzielić Ortofonem OMB 5E. Ma już swoje latka, ale jeszcze daje radę.

Pozdrawiam.
BRob

frywolny trucht

A dziękować :) Grado zakupiłem na potrzeby testu. Jest nowa, trzeba jej troszkę rozruszać zawieszenie, więc wymaga czasu. Tymczasem wisi mi na stanie pożyczony VMS, na szczęście wiem, że kolega go nie słucha, ale i tak mam wyrzuty sumienia. BRob, jeśli uważasz, że wkładka gra normalnie, to chętnie ją od Ciebie na parę dni pożyczę.
Zapodaj warunki brzegowe na priv, ja podam adres do wysyłki.

spalon

Czekam z niecierpliwością na test tego ortofon vms i przede wszystkim na porównanie z AT 440 ML bo to mnie bardzo interesuje .

frywolny trucht

Długa wkładka o niedużej wysokości, wysokim poziomie wyjściowym 5mV, który...
gdzieś zaginął. Porównanie z odtwarzaczem blu ray dowodziło dość sporej różnicy głośności na niekorzyść Ortofona. Na korzyść wkładki- budowanie sceny, naturalność brzmienia. Tendencja do syczenia na 4 utworze strony A Adele "19" stawia ją w  drugiej połowie stawki. Koncepcja, że ostrzejszy szlif ( tutaj nude eliptical)lepiej sobie radzi z tą płytą znowu zachwiana.

Czego się spodziewałem? Z opisów forumowych wynikało, że to jasno grająca wkładka, podnosząca analityczność gramofonu Ad Fontes pod nieboskłon. Dlatego nigdy nie była w moim obszarze zainteresowań. Tymczasem niespodzianka. Wkładka zagrała zrównoważonym, całkiem miłym dźwiękiem. Jak to słychać na próbkach? Każdy może sprawdzić. Zapraszam.


frywolny trucht

próbka nr 2:

frywolny trucht

próbka nr 3:

frywolny trucht

Przerywnik zdjęciowy. W głównej roli wspomniany wyżej Ortofon. Są też nowe modelki: MF 102 i AT 3600 ( OEM montowany np w Denon DP 300F ):

gratefullde

ale że tak z osłonka na zdjęciu ten vms' ik? Pojęcia nie mam gdzie kolega wyczytał, że on z tych po uszach wysokimi dający.  To bardzo fajna wkladka, zrównoważona, z fajnym barwnym dołem i srodkiem oraz dość łagodną górą.  Tak po krótce ja to u siebie słyszałem,.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

Sporo "mądrości" się naczytało. Już nie będę promował, by robić negatywny PR skąd one. Swoje wiemy.
Pisałeś natomiast , ze masz teorię, że ona nie pasuje do Ad Fontes. Why?

rudy-102

Z tego co pamiętam to VMS jest ulubioną wkładką Andrzeja Analogowego, tylko że to była chyba 30-stka. Więc musi pasować.

frywolny trucht

Z tego co ja pamiętam- miał pół szuflady tego, ale chyba dwudziestek :)
Tymczasem powiesiłem i ustawiłem Grado Prestige Green 1. Jedno jest pewne. Nie brumi, mało tego od pierwszych dźwięków wydaje z siebie przyjazne dźwięki. Muszę ją trochę pomęczyć zanim zarzucę próbki...

gratefullde

Tak, AA bardzo polecał swego czasu te wkładki, zaczynał od 20 a potem spróbował 30 stki i ponoć grało to o wiele lepiej od 20 stki. Generalnie to bardzo dobra seria wkładek a ceny faktycznie poszły w górę. Pamiętam, że ja VMS 20 kupowałem za 400 kilka zł z przesyłką. Ale po jakimś czasie samą nową igłe do tej wkładki kupowałem też w tej cenie.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

robiz

Sam mam Od Andrzeja VMS 10 i grałem na niej sporo. Później u niemca kupiłem VMS 20 i jak dla mnie gra bardziej " delikatnie" ale równej.
10 jest bardziej ostra. 30 nie słuchałem, ale wielokrotnie rozmawiałem z Andrzejem , i twierdził, że 30 jest największą " buła " , czyli lekko muli... Ale ostateczny efekt jak zawsze zalezy od reszty toru.

robiz
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

frywolny trucht

A to znaczy, że Andrzej nie mógł lubić trzydziestki :)

Tymczasem Grado Prestige Green 1. Po przesiadce z niskiej, a długiej wkładki Ortofona VMS, dokładnie i kompletnie wszystko trzeba ustawiać od nowa, bo jedną z najniższych wkładek zamieniamy na jedną z najwyższych, w dodatku punkty mocowania Grado mocno ją wypychają do przodu. Jak wiecie, Ad Fontes ma stałe punkty mocowania w headshell'u, a przesięg reguluje się w Cardanie. No to żadna dotąd wkładka nie uciekła mi tak do przodu jak ta. Dalej: gdy przy Ortofonie kabelki były już lekko napięte, tak teraz luz, blues, swoboda na zapleczu, bo nie dość, że wkładka poszła do przodu to body króciutkie. Szajba jak różne wymiary mogą mieć wkładki.

Konkurencja z odtwarzaczem blu ray stawia wkładkę wg mnie wyżej. Znowu to samo na korzyść wkładki. Barwa, przestrzeń kontra dynamka głośniejszeog przekazu z odtwarzacza. Fajne  dla mnie jest w Grado, że próbuje już snuć jakąś opowieść. Troszkę jak ten single malt w porównaniu z tanim blend'em czyli AT95 E

Sssssssyczenie stawia ją niestety nisko. Znowu potwierdza się moja teoria (pełna jednak wyjątków), że lepsze szlify lepiej obsługują Adele "19". Tym razem próbka. Tak sobie niektóre wkładki nie radzą z tą płytą, a Green 1 nie jest najgorsza.