Skąd brać nagrane taśmy magnetofonowe ???

Zaczęty przez pmcomp, Styczeń 09, 2016, 12:00

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

A wiadomo, przy jakiej korekcji to było nagrywane? IEC czy NAB? Jaka to taśma? Grubość 35 czy 54?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe


elem

wiadomo, że Maxell ( jaki?) nagrywany na PR99.  Jeśli Maxell to pewnie lepiej zastosować NAB, a ty masz ustawione IEC. Nie wiem czy to ma jakiś wpływ przy odtwarzaniu, niech sie praktycy wypowiedzą.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

Czyli nie warto?
A już na pewno nie za te pieniądze?

elem

Cena jest ok, to najtańsze tego typu wydawnictwa na rynku.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

pmcomp

#80
Cytat: masza w Marzec 14, 2016, 21:33
Więc się nie wypowiadaj :)
Wiem, że świerzbi ale spróbuj się powstrzymać ;)

Nic mnie nie świerzbi ale wiem, ze dzwiek z maszyn amatorskich czy polprofesjonalnych jest nieporownywalnie gorszy od dwusladowych maszyn studyjnych. I wiem to z wlasnego doswiadczenia bo takich maszyn wszystkich trzech rodzajow mam czy mialem w domu prawie 10 sztuk.

A ja szukam dzwieku bezkompromisowego podobnie jak wymieniajac playery CD na coraz to lepsze, gramofony, wkladki, preampy czy kolumny.

W magnetofonach taki top łatwo osiagnac, to tylko kwestia pieniedzy. Najlepsze maszyny wymienilem w watkach o producentach. Do wyboru jest kilka z powiedzmy dwudziestu. I tyle. Tu nie ma zadnej magii, zadnego vodoo. Roznice slychac i widac wyraznie.

Pozdro

pmcomp

Cytat: elem w Marzec 17, 2016, 10:57
wiadomo, że Maxell ( jaki?) nagrywany na PR99.  Jeśli Maxell to pewnie lepiej zastosować NAB, a ty masz ustawione IEC. Nie wiem czy to ma jakiś wpływ przy odtwarzaniu, niech sie praktycy wypowiedzą.


A co ma korekcja do rodzaju tasmy? Na kazdej tasmie mozesz nagrac z korekcja NAB czy CCIR. Wazne zebys potem z taka sama odtworzyl.

Pozdro

MAC

A ja wiem, że do Lublina II można więcej załadować niz do renówki mojej żony :)
Tylko, że ja nie przewożę większych ładunków więc Lublin II mi niepoczebny  ;D

Czy teraz wiesz o co mi chodzi?

pmcomp

Cytat: masza w Marzec 17, 2016, 12:10
A ja wiem, że do Lublina II można więcej załadować niz do renówki mojej żony :)
Tylko, że ja nie przewożę większych ładunków więc Lublin II mi niepoczebny  ;D

Czy teraz wiesz o co mi chodzi?

Nie, nie wiem.
Wymien w takim razie gramofon na Mister Hita a wzmacniacz i kolumny na set Amator.
I też przewieziesz ladunek :).
A lampy proponuję JJ z najnowszej produkcji. Też grają ;).


elem

Cytat: pmcomp w Marzec 17, 2016, 12:08A co ma korekcja do rodzaju tasmy? Na kazdej tasmie mozesz nagrac z korekcja NAB czy CCIR. Wazne zebys potem z taka sama odtworzyl.

teoretycznie nic, czytałem gdzies w sieci ( moze bzdury, nie wiem), że niektóre tasmy daja lepsze wyniki przy NAB, inne przy IEC. 
Przy tej omawianej taśmie nie znalazłem nigdzie opisu przy jakiej korekcji to było nagrywane. PR99 ma mozliwość wyboru NAB/IEC ?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

MAC

Cytat: elem w Marzec 17, 2016, 12:19czytałem gdzies w sieci ( moze bzdury, nie wiem), że niektóre tasmy daja lepsze wyniki przy NAB, inne przy IEC. 

Na audiokarmie to było przy okazji taśm, o które pytałem (BASF v te nowe).

kawosz

O co Wy kruszycie kopie  ;) To logiczne że sprzęt studyjny jest lepszy niż sprzęt amatorski  :)
Ale gwarantuję ci Maciek że jak kupisz dobry magnetofon i to nie koniecznie studyjny to i tak doznasz szoku  ;D
Jak załapiesz bakcyla i stwierdzisz że chcesz jeszcze lepiej to zrobisz krok do przodu .
Piotrek przeszedłeś długą drogę ze szpulakami i Twoje rady są naprawdę bardzo pomocne . Daj i nam nacieszyć się tą drogą bo chyba przyznasz że to była frajda piąć się w górę .

MAC

Powtarzam, że po dłuuuugim namyśle nie aspiruje na posiadanie Lublina II.
Już dawno pisałem, że magnetofon jest mi potrzebny do czego innego niż kupowanie i delektowanie sie taśmami matkami czy ich kopiami.
Szukam dobrego 2 ścieżkowego magnetofonu amatorskiego, który może odtwarzać i nagrywać z prędkością 15ips.
Tylko tyle. Nie chcę Lublina II  ;D

kawosz

No to Ondrej by Ci powiedział żebyś kupił dziadka  ;D . Ponowię propozycję jak chcesz i wróci do mnie 99 to Ci pożyczę i sobie posłuchasz . Nagrasz coś i ocenisz . Dziadek jest kultowy i rządzi  ;D

MAC

PR99 też jest w kręgu mojego zainteresowania. Dziadek jest fajny ale nie lata z dużą prędkością  :-\ ale ze względu na te jego lampowe granie też bym go z chęcią przygarnął.

kawosz

No nie lata dlatego ma kalibrację pod 19 . To zupełnie inne granie niż 99 .

pmcomp

Cytat: masza w Marzec 17, 2016, 12:32
Powtarzam, że po dłuuuugim namyśle nie aspiruje na posiadanie Lublina II.
Już dawno pisałem, że magnetofon jest mi potrzebny do czego innego niż kupowanie i delektowanie sie taśmami matkami czy ich kopiami.
Szukam dobrego 2 ścieżkowego magnetofonu amatorskiego, który może odtwarzać i nagrywać z prędkością 15ips.
Tylko tyle. Nie chcę Lublina II  ;D

Dlatego poleciłem Ci Tascama 32 od mirek24. Znam i Mirka i ten egzemplarz. Uważam, że winszuje sobie za niego przyzwoite pieniążki. Będziesz miał dwa ślady z pólprofesjonalnej maszyny i 19/38 cm/sek. Jest to półka jakosciowa Revoxa PR99 czy Otari MX5050, MX-55, MX-50.
Z tego co wiem Mirek sprzedaje go tylko z tego powodu, że poważnie poluje na Studera A807 i ma juz jednego na oku. I na pewno nie jest to mój ;).

Pozdro

pmcomp

Cytat: elem w Marzec 17, 2016, 12:19

Przy tej omawianej taśmie nie znalazłem nigdzie opisu przy jakiej korekcji to było nagrywane. PR99 ma mozliwość wyboru NAB/IEC ?


Nie. Dlatego jeśli nagrano na tym magnetofonie to z equalizacją CCIR czyli europejską.

pozdro

MAC

Cytat: pmcomp w Marzec 17, 2016, 16:29Dlatego poleciłem Ci Tascama 32 od mirek24. Znam i Mirka i ten egzemplarz. Uważam, że winszuje sobie za niego przyzwoite pieniążki. Będziesz miał dwa ślady z pólprofesjonalnej maszyny i 19/38 cm/sek. Jest to półka jakosciowa Revoxa PR99 czy Otari MX5050, MX-55, MX-50.

Piotrek, bardzo chętnie, tylko gdzie się podział ów właściciel? Bo zaraz się okaże, że już się rozmyślił albo coś innego...
Jeśli macie z nim jakiś kontakt to przekażcie Mirkowi, żeby to zajrzał.


No i właśnie o takie porady i informację mi chodzi.
Dzięki Piotr.

MAC

Marnie z częściami do Tascama w Europie  :-\

pmcomp

Cytat: masza w Marzec 17, 2016, 17:19
Cytat: pmcomp w Marzec 17, 2016, 16:29Dlatego poleciłem Ci Tascama 32 od mirek24. Znam i Mirka i ten egzemplarz. Uważam, że winszuje sobie za niego przyzwoite pieniążki. Będziesz miał dwa ślady z pólprofesjonalnej maszyny i 19/38 cm/sek. Jest to półka jakosciowa Revoxa PR99 czy Otari MX5050, MX-55, MX-50.

Piotrek, bardzo chętnie, tylko gdzie się podział ów właściciel? Bo zaraz się okaże, że już się rozmyślił albo coś innego...
Jeśli macie z nim jakiś kontakt to przekażcie Mirkowi, żeby to zajrzał.


No i właśnie o takie porady i informację mi chodzi.
Dzięki Piotr.


Poznałeś go u nie na audiofilskiej imprezie ;).

Pozdro


MAC

Czy będzie w najbliższym czasie jakiś zbiorowy zakup EMTECów?
Ewentualnie ktoś ma za dużo :) i chciałby się kilku szpulek pozbyć?

pmcomp

Właśnie była i została zrealizowana.

Pozdro